Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ρε [MENTION=173]Wizard![/MENTION] μισό λίγο γιατί θα καραφλιάσουμε..

Ώπα, κάτσε, δικαίωμα... Εγώ έχω καραφλιάσει ήδη με αυτά που διαβάζω. Σας πρόλαβα.

Και ο [MENTION=12885]AMDakias[/MENTION] συμφωνεί μαζί σου.. Δηλαδή έχω πληρώσει το Game 100-110 ευρώ πριν τα μάθουμε και γίνουν όλα αυτά τα BUGS LAGS NETCODE προβλήματα.. και μου λες δηλαδή να πετάξω 100 ευρώ και να αλλάξω Game η να συνηθίσω έτσι όπως είναι το Game? Αντί να το φτιάξουνε κάποια στιγμή? Και μην ακούω πράγματα ας μην έπερνες Premium η οτιδίποτε τέτοιο.. Είμαι Hardcore Fan της σειράς! και φυσικά θα πάρω τα πάντα όλα αλλά Επειδή είμαι και Fan της σειράς θέλω το Game να δουλεύει τέλεια! Αφου δεν μπορεί να το προσφέρει αυτό η DICE/EA και δεν ξέρω ποιος άλλος είναι απλά δεν μπαίνω στο Game όπου μπορώ θα τα χώνω και ότι καινούριο βγάλει απλά θα περιμένουμε κανα μήνα θα δούμε και κανα βίντεο στο Youtube από LVLCAP JACKFRAGS κτλπ να δούμε εντυπώσεις, απόψεις, και βλέπουμε..

Τα φάουλ τα βλέπεις; Έκανες προαγορά (100 γιατί; οι περισσότεροι το πήραμε με 65-70€ μαζί με Premium) και σου φταίει η Dice; Ας περίμενες. Χώρια που διαφωνούμε στο τι πρέπει να φτιάξουνε. Για κάποιους ελάχιστα, για εσένα πολλά και όπως είπα ξανά, ζήτα τα λεφτά σου πίσω.

Κάτσε ρε φίλε τώρα!

Έχω σκάσει τόσα λεφτά όπως λες για :

1. ποντίκια!

2. πληκτρολόγια!

3. Οθόνη!

4. VGA (και ήθελα και 2η)

Για να μπορέσω να παίζω τέλεια BF4! Και το ξαναλέω μην ακούσω Comments στηλ τύπου "εεεε ρίξε λίγο το γραφικά" ξαναλέω είμαι Hardcore Fan της σειράς θέλω να παίζω τα πάντα όλα ULTRA με 120 FPS! Γιατί? Γιατι έτσι! Θέλω να με χτυπάει το κύμα στα μούτρα! Θέλω να μυρίζω το αλάτι της θάλλασας! Θέλω να μπαίνει η σκόνη στο στόμα και στα μάτια μου!

Και φυσικά θα ποντάρω να αγοράσω όλα τα παραπάνω παρά ρούτερ!

Δηλαδή έδωσες 1500€ για να παίζεις τέλεια, αλλά τη συσκευή που στέλνει και παίρνει ΟΛΑ αυτά που θέλεις να βλέπεις τέλεια, την αγνοείς και δεν τη θεωρείς σημαντική. Μετά σου φταίει η Dice.

Και για το ρουτερ και αυτά είναι ότι να νε γιατί το ρουτερ μου να έχει πρόβλημα στο BF4 ενώ στο BF3 όχι? Γιατί να μην έχω τέτοιο θέματα στο Titanfall? γιατί να μην έχω τέτοια θέματα σε άλλα FPS παιχνίδια?

ARMA 3 / Ghost Recon Phantom / Titanfall αλλά και σε DOTA 2 HoN Strife Smite Diablo 3 που άρχησα προχθές! Και δεν είναι και καμια παπάτζα ένα ρούτερ του 50 εύρου TP-LINK!

Μήπως γιατί δε διαβάζεις τι γράφω; Packet Size/PPS. Ξέρεις τι ρόλο παίζει; Αν δεν γνωρίζεις, δεν είναι ντροπή να το ψάξεις. Τα παιχνιδάκια που αναφέρεις, παίζουν και με modem... Αυτές είναι οι απαιτήσεις τους. Μου αρέσει δε που βάζεις το GR μέσα... Αυτό είναι Arcade...

Όσον αφορά στο BF3, πες μου ότι δεν είχες lag, cover lag και κάποιες φορές θέματα με το hit-reg και θα ψάξω παλιά Posts να γελάσουμε. Έχουν περίπου τις ίδιες απαιτήσεις και όσον αφορά στο δίκτυο τα ίδια θέματα. Τότε πέρναγες τέλεια, τώρα κράζεις.

Όσο για το TitanFail, έδωσες 1000€ για κάρτα και οθόνη ώστε να παίζεις στα 144Hz γιατί διαφορετικά έχεις τόσο tearing που ζαλίζεσαι, αλλά δε σε είδα να παραπονιέσαι ούτε να κράζει στο άλλο thread.

Και επίσης γιατί να καθήσω να επιλέγω Servers με Ifantry Only και μόνο 32 - 24 να μην έχω Netcode προβλήματα?

Όχι ρε μάστορα θέλω 64 Server slot με τα πάντα όλα (Τα πάντα πάντα όλα) γιατί αυτό είδα στο τρέιλερ! Και έτσι θέλω να παίξω!

καραμελίτσα mode on... Δε σου φταίει σε τίποτε το netcode αν ο host έχει βάλει 50 64ρηδες σε ένα μηχάνημα και το CPU usage φτάνει το 100%. Άλλαξε servers. Στον Bazo αν θυμάσαι είχαμε το ίδιο θέμα (netcode του BF3...). Θέλαμε να αλλάξουμε εταιρία, το θυμάσαι ή έχεις επιλεκτική μνήμη; Σε κάποιες εταιρίες, δεν υπάρχει lag, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. Έχεις δει lag πχ στον Banana republic? Εγώ ποτέ.

Κάτσε ρε φίλε πλήρωσα παιχνίδι 100 ευρώ και δεν θα το παίξω με δουλεύεται?

Στην Open Beta αυτά που γίνονται τώρα, τότε δεν γινόντουσαν ναι υπήρχε λίγο ο Netcode λίγο το Cover Lag και τότε

αλλά λες του πούστι ρε φίλε θα τα φτιάξουν αυτά, παντού υπάρχουν!

Δηλαδή είδες τα προβλήματα στην beta και έσκασες 100€ και τώρα παραπονιέσαι. :T:

Τα ιδια λεει και ο LvLCap άμα παρακολουθείς να το Game έχει προβλήματα κτλπ όσοι μπορείτε να τα μειώσετε καλός όσοι δεν μπορείτε μείνετε έτσι και άντε γεια σας (με λιγα λόγια)

Ναι, τα λέει. Δεν τα είδαμε όμως. Το video του LC που ανέβηκε πριν, είναι 12 λεπτά, λέει για προβλήματα και κατά τη διάρκεια δε φαίνεται ΟΥΤΕ ΕΝΑ. Ζήτησα να μου επισημάνετε κάποιο, αλλά κανείς.

Αλλά όταν διαβάζω Comment του τύπου "να μην το πέρνατε" "μείνετε έτσι" "Ας μην δίνατε τα λεφτά σας"

Ανάβουν όλα τα λαμπάκια (4 έχω πάνω) στο μέτωπο!

Κάτσε ρε φίλε θελω να παίξω το Game..!

Εγώ σου είπα να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω και ότι αφού είδες τα προβλήματα της beta, δε φταίει κανείς, μόνον εσύ.

Και επίσης κάτσε ρε παλίκαρε! Εσύ μπορεί να έκανες 40-12 αλλά σίγουρα κάποιος από την άλλη μεριά θα κατέβαζε τα θεία και τα ιερά!

Και όχι ρε φίλε να μην με φάνε καμια φορά! Δεν κατάλαβα..

Με ίσους όρους δεν παίζουν; Το ίδιο παιχνίδι δεν είναι; Με τι ίδιο netcode; Αν έχει πρόβλημα το netcode, δε θα έπρεπε να έχει κι αυτός πρόβλημα;

Σε βάζω εγώ μια Storm η μια Zavod ένα Littlebird να υπάρχει πάνω και 2-3 Engi με Igla τελειώσες...

Την SQ να τη λέω τι? Ανεβείτε στην οροφή να τους σκοτώσετε γιατί με ρίχνουν? Θα ξαναβγούν και το ίδιο πράγμα θα κάνουν..

Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις, ειλικρινά. Σε πειράζει που είναι δύσκολα τα ελικόπτερα; Καλά κάνουν. Πάρε εσύ ελικόπτερο και πέτα πάνω από 30 άτομα με RPGs και αν επιβιώσεις 3' σφύρα μου. Στο 3 τα ελικόπτερα ήταν OP. Αν διαβάσεις το forum της DICE θα δεις χιλιάδες posts για nerf. Τώρα τα "χάλασαν" και παραπονιέσαι εσύ, ενώ κάποιοι άλλοι, όσοι δεν πετάνε, χαίρονται.

Όπως ειπώθηκε και πριν, το παιχνίδι έγινε πιό ρεαλιστικό και πιό γρήγορο. Δε σου αρέσει αυτό το στυλ, δεκτό. Δε σου φταίει το netcode όμως. Είχα βαρεθεί να βλέπω στο 3 vehicle whores με 100:0, ή ελικοπτεράδες που καθόντουσαν πάνω από τη βάση και έριχναν tv μόνο, πολλοί μάλιστα χωρίς καν πιλότο. Το πέταγαν μόνοι τους και άλλαζαν θέση. Αν αυτό εσύ το θεωρείς καλύτερο, μεγειά σου με χαρά σου. Εμένα δε μου αρέσει.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Διαλεχτε 4-5 servers που σας αρεσει το στυλ τους(infantry, SQDM κτλ) και εχετε χαμηλο ping

Σεταρετε σωστα το οποιο OC εχετε κανει στον υπολογιστη σας.

Αν δεν εχετε δυνατη καρτα, βγαλτε καποια filters in-game

Παιχτε λιγο με το network smoothing factor(προσωπικα βρηκα το 15% να ειναι το sweet spot)

Αν το παιχνιδι το εχετε εγκατεστημενο σε hdd καντε συχνοτερα defrag.

Αφου μπειτε στο παιχνιδι κλειστε firefox/chrome/IE

.

.

.

.

Αφου εχετε κανει ολα τα παραπανω και βλεπετε οτι το παιχνιδι δεν παιζει οπως ακριβως θελετε εσεις τοτε περαστε μια βολτα απο EA supoport(BF4) και ζητηστε refund ή απαιτηστε να διορθωσουν τα οποια προβληματα.

Αν παλι δεν βρειτε λυση, πολυ απλα χασατε καποια χρηματα και αρκετο χρονο. Να το θυμαστε ομως για το επομενο παιχνιδι και να μην κανετε preorder την σουπερ γουαου εκδοση του BF5(γιατι εφοσον η ΕΑ βλεπει το παραδακι να πεφτει ανεξαρτητως της ποιοτητας του προιοντος που προσφερει, θα συνεχισει να κανει τα ιδια)

Φιλικα

:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε θεωρώ σοβαρό άνθρωπο και αυτά που λες δεν τα πιστεύεις..

Γιατί ξέρεις ότι δεν είναι λογική..

Τα φάουλ τα βλέπεις; Έκανες προαγορά (100 γιατί; οι περισσότεροι το πήραμε με 65-70€ μαζί με Premium) και σου φταίει η Dice; Ας περίμενες. Χώρια που διαφωνούμε στο τι πρέπει να φτιάξουνε. Για κάποιους ελάχιστα, για εσένα πολλά και όπως είπα ξανά, ζήτα τα λεφτά σου πίσω.

Ρε δεν μιλάμε για μένα! Μιλάμε γενικά! Εγώ δεν το πήρα 100 ευρώ

Αλλά είναι άλλοι που το πείρανε! Και δεν έχει σημασία το πόσο! Τι πάει να πεί το πήρα 60-70 η 50 μάζι με Premium δηλαδή στα @@ εγώ μου εγώ το πήρα 50 και έτσι δεν με νοιάζει το τι προβλήματα έχει το Game και έτσι δεν μου φταίει η DICE? και φυσικά φταίει αφού το προιόν δεν είναι έτοιμο και έχει τα χίλια μύρια πάνω του! Και το ζήτα τα λεφτά σου πίσω δεν είναι λογική και το ξέρεις! (Είπαμε είσαι σοβαρός άνθρωπος)

Δηλαδή έδωσες 1500€ για να παίζεις τέλεια, αλλά τη συσκευή που στέλνει και παίρνει ΟΛΑ αυτά που θέλεις να βλέπεις τέλεια, την αγνοείς και δεν τη θεωρείς σημαντική. Μετά σου φταίει η Dice.

Και φυσικά είπαμε μου φταίει η DICE (Και δεν φταίει κανένα ρουτερ μην λεμε μλκιες) γιατί απλά το προιόν δεν είναι έτοιμο και έχει όλα αυτά τα προβλήματα.. Και το κακό είναι ότι δεν μπορούνε να τα διωρθόσουνε.. Πως σου φαίνεται αυτό που δεν μπορούνε?!?! Άμα μπορούσανε ακόμα όλοι θα παίζαμε BF4.. "Αλλά ζήτα τα λεφτά σου πίσω"

Μήπως γιατί δε διαβάζεις τι γράφω; Packet Size/PPS. Ξέρεις τι ρόλο παίζει; Αν δεν γνωρίζεις, δεν είναι ντροπή να το ψάξεις. Τα παιχνιδάκια που αναφέρεις, παίζουν και με modem... Αυτές είναι οι απαιτήσεις τους. Μου αρέσει δε που βάζεις το GR μέσα... Αυτό είναι Arcade...

Είπαμε και πάλι είσαι σοβαρός άνθρωπος δεν έχει σημασία τα εμπειρικά που λες το Game έχει προβλήματα! Διάλεξες να τα παραλήψεις προβλημά σου / αποψή σου οι άλλοι δεν το βλέπουμε έτσι.. Και πάλι δεν φταίω εγώ που το BF4 είναι ένα λάθος..

Όσον αφορά στο BF3, πες μου ότι δεν είχες lag, cover lag και κάποιες φορές θέματα με το hit-reg και θα ψάξω παλιά Posts να γελάσουμε. Έχουν περίπου τις ίδιες απαιτήσεις και όσον αφορά στο δίκτυο τα ίδια θέματα. Τότε πέρναγες τέλεια, τώρα κράζεις.

Για ξαναμπές λίγο BF3 τώρα (Μου φαίνεται δεν έχεις ξαναμπεί.. Και στο BF3 ότι προβλήματα υπήρχαν διορθώθηκαν!

Όσο για το TitanFail, έδωσες 1000€ για κάρτα και οθόνη ώστε να παίζεις στα 144Hz γιατί διαφορετικά έχεις τόσο tearing που ζαλίζεσαι, αλλά δε σε είδα να παραπονιέσαι ούτε να κράζει στο άλλο thread.

Μακάρι να είχα μόνο Tearing στο BF4 και να δούλευε σωστά.. Και το Tearing το έχουμε φάει με το κουτάλι αλλά δεν τσαντίζομαι με το TITANFALL όταν είμαι πίσω από COVER και με τρώνε γιατί απλά δεν παίζει να γίνει..

καραμελίτσα mode on... Δε σου φταίει σε τίποτε το netcode αν ο host έχει βάλει 50 64ρηδες σε ένα μηχάνημα και το CPU usage φτάνει το 100%. Άλλαξε servers. Στον Bazo αν θυμάσαι είχαμε το ίδιο θέμα (netcode του BF3...). Θέλαμε να αλλάξουμε εταιρία, το θυμάσαι ή έχεις επιλεκτική μνήμη; Σε κάποιες εταιρίες, δεν υπάρχει lag, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. Έχεις δει lag πχ στον Banana republic? Εγώ ποτέ.

Αλήθεια τώρα πάρτο λίγο αλλιώς..

Είναι σαν να πουλάς .. Και πάρτο πρωσοπικά εσύ πουλάς ένα πρόγραμμα ή μια ιστοσελίδα.. Και σε πέρνει ο καταναλωτής και σου λέει ρε γιώργο έχω αυτό το πρόβλημα εσύ τι του απαντάς?

"Καραμελίτσα" αλλά ξέρω ζήτα τα λεφτά σου πίσω η θα προσπαθείς να λύσεις το πρόβλημα?

Δηλαδή είδες τα προβλήματα στην beta και έσκασες 100€ και τώρα παραπονιέσαι. :T:

Ξαναλέω είμαι Hardcore Fan της σείρας και το πήρα και ότι προβλήματα υπήρχαν και τα συζητάγαμε, είπαμε λες του πούστι θα τα φτιάξανου.. Αλλά όχι δεν φταίει η DICE αλλά ξέρω ζήτα τα λεφτά σου πίσω

Εγώ σου είπα να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω και ότι αφού είδες τα προβλήματα της beta, δε φταίει κανείς, μόνον εσύ.

Ναι το ξέρω είπαμε ζήτα τα λεφτά σου πίσω αντί να καθήσουν να φτιάξουν τα ότι προβλήματα.. Φταίω εγώ δεν φταίει η DICE / ΕΑ απλά ζήτα τα λεφτά σου πίσω

Με ίσους όρους δεν παίζουν; Το ίδιο παιχνίδι δεν είναι; Με τι ίδιο netcode; Αν έχει πρόβλημα το netcode, δε θα έπρεπε να έχει κι αυτός πρόβλημα;

Δεν το ξέρεις αυτό ο άλλος μπορεί να παίζει με 100mbps γραμμή.. Άλλως με 1000 άλλος με 2.. Με διαφορετικά Pings Είπαμε είσαι λογικός και σοβαρός άναθρωπος το ξέρεις ότι παίζει ένα ρόλο και το Ping αλλά τι να λέμε τώρα φταίς εσύ ζήτα τα λεφτά σου πίσω

Όπως ειπώθηκε και πριν, το παιχνίδι έγινε πιό ρεαλιστικό και πιό γρήγορο. Δε σου αρέσει αυτό το στυλ, δεκτό. Δε σου φταίει το netcode όμως.

Ρε είμαι σε προουν πίσω από βράχο και με τρώνε δεν μου φταίει ο Netcode αλλά τι λέω φταίς εσύ ζήτα τα λεφτά σου πίσω

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αν όλα αυτά τα έγραφες στην DICE, μπορεί και να σου έδιναν τα λεφτά σου πίσω. Εμένα πάντως, δε με πείθεις :)

Όσον αφορά στο router, επειδή βαριέμαι να εξηγώ, καλό διάβασμα:

D-Link | Gaming Router DGL-5500

The Effect of Router Buffer Size on Subjective Gaming Quality Estim...

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για την παρέμβαση αλλά αυτό περί "gaming" router επειδή έχει πέσει διάβασμα, είναι πιο πολύ μαρκετινίστικο. Ότι του κολλάμε την ταμπέλα gaming πουλάει.. και μάλιστα ακριβά. Σαφώς ένα after market router είναι συνήθως ανώτερο απο αυτά που δίνουνε οι πάροχοι αλλά στην ουσία το ζητούμενο είναι ένα router με καλό qos. Thats all

Link to comment
Share on other sites

παίδες που αποθηκεύει το origin to ΒF4 ?

Στον κάδο ανακύκλωσης...

:upside:

E λογικά αν δεν έχεις πειράξει κάτι κατά την εγκατάσταση C:\Program Files (x86)\Origin Games

Tα settings του χρήστη στο C:\Users\%όνομα%\Documents\Battlefield 4\settings

Και στο cloud αν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή. :p

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για την παρέμβαση αλλά αυτό περί "gaming" router επειδή έχει πέσει διάβασμα, είναι πιο πολύ μαρκετινίστικο. Ότι του κολλάμε την ταμπέλα gaming πουλάει.. και μάλιστα ακριβά. Σαφώς ένα after market router είναι συνήθως ανώτερο απο αυτά που δίνουνε οι πάροχοι αλλά στην ουσία το ζητούμενο είναι ένα router με καλό qos. Thats all

Δεν έχει να κάνει με το QoS, αλλά με την ταχύτητα επεξεργασίας του chip. Δεν είναι μόνο να μπορεί να στέλνει αρκετό bandwidth, αλλά πρέπει να μπορεί να διαχειρίζεται πολλά μικρά πακέτα σωστά, χωρίς λάθη. Αν έχεις παίξει με ασύρματο router, που το packet loss είναι συνηθισμένο, το βλέπεις εύκολα το φαινόμενο. Τα routers που δίνουν δωρεάν οι πάροχοι, είναι ότι φθηνότερο κυκλοφορεί, συνήθως το ελάχιστο δυνατό να κάνει τη δουλειά.

Αν διάβασες το τελευταίο link, είναι από διπλωματική εργασία. Δεν είναι μαρκετινίστικο τρυκ...

Link to comment
Share on other sites

repost and out...(απο τη συγκεκριμενη διαμαχη, γιατι ετσι και αλλιως ακρη δε βγαζουμε)

αν θελετε το ξαναβλεπετε....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=W1s-a3dV5Oc]☼ State of Battlefield #4 - Second Insult & Anal Strike DLC (what changed, netcode, bugs) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Πες μου σε ποιούς Server παίζεις!

Σε βάζω εγώ μια Storm η μια Zavod ένα Littlebird να υπάρχει πάνω και 2-3 Engi με Igla τελειώσες...

Την SQ να τη λέω τι? Ανεβείτε στην οροφή να τους σκοτώσετε γιατί με ρίχνουν? Θα ξαναβγούν και το ίδιο πράγμα θα κάνουν..

Λογικά μιλάς για Infantry μόνο και όταν σε τρώνε να φωνάζεις με έφαγε ο άλλος από πίσω και να φωνάζεις και για Revive για μην σε χαλάσει το Score... Αφήστε τα έξυπνα ποστς ρίχνετε στάχτη στα μάτια σας!

image.png

Σε αυτους τους σερβερ παιζω. Καταρχην να ξερεις οπου εχει anti air το ελικοπτερο πρεπει να παιζει προσεχτικα και η Zavod δεν ενδικνεται για ειναι πολυ μικρη σε σχεση με την Storm-Slik road-Railway- που παιζει μπαλα πιο ευκολα (με 2 engi τα μαμας ολα). Μπορω να φτιαξω ενα φραπσακι να δεις οτι δεν τελειωνεις με 2-3 igla. αυτο ειναι που ειχα κανει πιο παλια

και εχω ακομα ενα που το φτιαχνω στη slik road 10 λεπτα χωρις να μας ριξουν. Οποτε δεν ειναι το νετcode απλα να ξερεις ποτε πρεπει να την πουλεψεις και να εχεις καλο squad.

Ολα τα παιχνδια εχουν τα συν και τα πλυν τους τα ζυγιζεις και αν τα συν υπερτερουν των πλυν απλα το αρμεγεις και το ευχαριστιεσαι και λες χαλαλει τα 60ευρο που εδωσα. Εδω οι κοσνολακιδες τα δινουν για καθε παιχνιδι που μπορει να κρατησει και ενα μηνα...Δεν θα τα δωσουμε εμεις που λιωνουμε ενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το QoS, αλλά με την ταχύτητα επεξεργασίας του chip. Δεν είναι μόνο να μπορεί να στέλνει αρκετό bandwidth, αλλά πρέπει να μπορεί να διαχειρίζεται πολλά μικρά πακέτα σωστά, χωρίς λάθη. Αν έχεις παίξει με ασύρματο router, που το packet loss είναι συνηθισμένο, το βλέπεις εύκολα το φαινόμενο. Τα routers που δίνουν δωρεάν οι πάροχοι, είναι ότι φθηνότερο κυκλοφορεί, συνήθως το ελάχιστο δυνατό να κάνει τη δουλειά.

Αν διάβασες το τελευταίο link, είναι από διπλωματική εργασία. Δεν είναι μαρκετινίστικο τρυκ...

Όσον αφορά το wireless οι περισσότεροι που παίζουνε online games με καλώδιο παίζουνε έτσι και αλλιώς. Το τελευταίο link το διάβασα. Σόρυ αλλά δε με εντυπωσίασε.. ένα θεωρητικό slide show είναι, χώρις real life παραδείγματα. Αντιθέτως όσο google search και να έκανα δεν έπεσα σε topic που να ισχυρίζεται κάποιος ότι το gaming router του κάνει τη διαφορά κτλ κτλ. Αν υπήρχαν τόσο μεγάλες διαφορές, με το συμπάθειο θα είχε βουήξει ο τόπος.. Και το router που έβαλες σε link αν μπείς να δείς κριτικές αυτών που το έχουνε αγοράσει δε τα έχει πάει καλά.

Επαναλαμβάνω οτι δε λέμε οτι ένα καλό router είναι αμελητέο. Αλλά να δώσεις 150+ για "gaming" router για μένα είναι overkill. Anyways

Έγινε επεξεργασία από Mastoras
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ειναι το νετcode απλα να ξερεις ποτε πρεπει να την πουλεψεις και να εχεις καλο squad.

Αυτό είναι το ζουμί πλέον. Θέλει καλό squad για να μην τρως ξύλο. Το γιούρια του 3 δεν ισχύει πλέον, πέφτεις για πλάκα, εκτός αν κάτσεις σε όλο το παιχνίδι με την πλάτη στον τοίχο.

Επαναλαμβάνω οτι δε λέμε οτι ένα καλό router είναι αμελητέο. Αλλά να δώσεις 150+ για "gaming" router για μένα είναι overkill. Anyways

Δεν έδωσα 150€ για gaming router, το έχω για άλλους λόγους. Απλά, δε μπορείς να λες ότι φταίει το παιχνίδι όταν παίζεις με κινεζιά των 20€. Το πιθανότερο είναι να έχεις θέμα από εκεί αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα εχουν ειπωθει, λιγο-πολυ τα περιμενα.

Αλλα αυτο με την κινεζιά router των 20€ ειναι απο αλλο πλανητη...

Ενα μεγαλο μπραβο στον *ειδημονα/ειδικο/σας εχω ολους με το ενα χερι* που το ειπε!

Επισης καποιοι απο εσας προσπαθειτε αδικα... Ακομα και αν ο μ@λακας που εχει φτιαξει το παιχνιδι, ερθει στο Lab και post-αρει οτι το παιχνιδι εχει προβλημα, καποιος/καποιοι θα πουν "ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ. ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ"...

Γιατι καποιοι ανθρωποι πρεπει απλα να διαφωνουν με ολους...

Παω τραπεζα να βγαλω 3-4 κατοσταρικα να παρω router για να παιξω σωστα το Battlefield 4...

Καντε κι εσεις το ιδιο... Παρτε routers! Και αν παλι εχετε προβλημα, θα σας εξηγησω απο κοντα!

Αγαπες, λουλουδια και φιλικα παντα... You know who you are... :-* <3

Link to comment
Share on other sites

Με το router έχει δίκιο σε αυτά που λέει ο wizard απλά απο προσωπική μου εμπειρία στο BF δεν είδα διαφορά με ένα ψιλο καλό που έχω (TP-LINK TD-W8970 οκ δεν είναι το καλύτερο που υπάρχει αλλά πιστευω είναι ποιο ποιοτικό απο το zte του ΟΤΕ). Μην σας πω ότι με του ΟΤΕ το router πήγαινε καλύτερα το game απο άποψη απόκρισης.

Τα ακριβά routers πιστευω ότι κάνουν την διαφορά σε κάποιον που χρειάζεται τα extra features και σε ποιο επαγγελματικό επίπεδο, στο battlefield δεν νομίζω ότι έχουν τόσο σημασία.

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια δεν εχω router των 150-200 ευρώ για να δοκιμάσω :p

Link to comment
Share on other sites

Το έπαιξα λιγάκι σε φίλο, πρέπει να έχει πέσει καλό nerf στα ελικόπτερα πράγμα το οποίο θα με κάνει να το συμπαθήσω ακόμη περισσότερο. :hehe:

Στο ΒF3 τα ελικόπτερα ήταν καρά-ΟP και πιστεύω χαλούσαν το παιχνίδι. Αν ήταν καλό το δίδυμο και ο πιλότος ΑΚΙΣ δεν έπεφτε με τίποτα. Ζήτημα ήταν να το έριχνες μια-δυο φορές σε όλο το χάρτη. Ειδικά σε open maps καληνύχτα...

Όντως είναι λιγάκι πιο γρήγορο από το 3. Στο hit reg δεν παρατήρησα κάτι, βέβαια έπαιξα 2 ωρίτσες μόνο οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Θυμάμαι πάντως στη beta στο BF3 που όντως είχε χοντρό πρόβλημα το hit reg, το καταλάβαινες από τα πρώτα λεπτά που έπαιζες. Κάποιοι διαμαρτυρόντουσαν και μετά το fix αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι ήταν υπερβολές.

Μου είχε τύχει κι εμένα μετά το fix ελάχιστες φορές όμως αλλά ΟΚ είπαμε ρε παιδιά online game είναι μη το ξεχνάμε, ένα παιχνίδι είναι και τίποτε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πλάκα πάντως. Όταν εγώ έλεγα για προβλήματα στο 3, μου λέγατε ότι φταίει η σύνδεσή μου, η κάρτα μου, η soundblaster, το ποντίκι, το πληκτρολόγιο, μέχρι και η καρέκλα μου και το ψυγείο μου έφταιγαν.

Τώρα που σας λέμε ότι είστε υπερβολικοί και το παιχνίδι έχει θέματα, αλλά στο σύνολό του πλέον είναι μια χαρά, ΠΡΟΦΑΝΩΣ τίποτα από τον δικό σας εξοπλισμό δε φταίει κι εμείς είμαστε χαζοί/ηλίθιοι/άσχετοι.

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.