Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Θα ηταν καλυτερο με το πρωτο easy που θα εγραφες να επαιρνες και τα αρβυλα σου και να εψαχνες για αλλον server ?

Θα ηταν διαφορετικο αν στο ελεγε αυτο το μηνυμα καποιος παικτης ? Απο ποτε το πικαρισμα ειναι μερος του παιχνιδιου?

Ποιο μερος του fair & mature gameplay δεν καταλαβαινεις ? Θα ηθελα να ηξερα το σχολιο σου απο την πλευρα των ηττημενων.

Εχθές, έπαιζα σε έναν αγγλικό server που παίζω πλέον συχνά γιατί τον έχουν άνετα άτομα και όχι κομπλεξικοί. Κάποια στιγμή είχα έναν αντίπαλο 9:0. Άρχισε λοιπόν να με βρίζει στο chat με το χειρότερο τρόπο. Του απάντησα 1-2 φορές στο χαβαλέ, μετά τον άρχισαν οι υπόλοιποι στο δούλεμα, βαρέθηκε και σταμάτησε. Τώρα γιατί για εσένα το kick/ban σε κάτι τέτοιο, ή το να προσβάλεις τη μάνα του άλλου είναι η μόνη λύση, δεν το καταλαβαίνω. Μάλλον κάποιο θέμα έχεις.

 

Φυσικά και θα ήταν διαφορετικό αν το έλεγε παίκτης. Ο παίκτης είναι ανώνυμος και μπορεί να λέει ότι θέλει. Ο admin όμως, οφείλει να δείχνει σοβαρότητα και να μην πέφτει σε χειρότερο επίπεδο από αυτό που θεωρεί χαμηλό. Δεν κάθομαι να σου εξηγήσω πάλι κατά πόσο το easy είναι προσβολή ή όχι, από ότι φαίνεται δεν το έχεις, αλλά ακόμα κι αν ήταν, εσύ είσαι fair & mature και απαντάς με χειρότερο τρόπο για να συνετίσεις έναν παίκτη; Ούτε στη νηπιαγωγείο τέτοια συμπεριφορά.

 

Για να ξέρεις λοιπόν, το easy το έχω γράψει δεκάδες φορές, είτε το παιχνίδι έχει λήξει 1000:0, είτε 1:0, είτε έχω κερδίσει, είτε έχω χάσει. ΠΑΙΧΝΙΔΙ είναι. Σε ρώτησα κι εγώ αλλά δεν απάντησες: αν έπαιζες τάβλι, η ποδόσφαιρο, ή ότι άλλο, και έσκιζες τον αντίπαλο, θα του ζήταγες συγνώμη; Δε θα έλεγες κανένα σχόλιο για να τον πειράξεις; Μήπως παίζεις με γάντια και φράκο; Για να ξέρω δηλαδή. Κατά τα άλλα, εγώ είμαι η θεούσα. Πόσες φορές έχεις δει να κάθεται ο άλλος με το ΑΑ έξω από τη βάση, να κάνει ένα 50:0 και να γράφει στο τέλος gg; Αυτό κι αν είναι γελοίο, αλλά δεν είδα να θίγεσαι από κάτι τέτοιο. Το ίδιο κι όταν έχεις κερδίσει 700:0 και γράψεις gg. Δεν είδα να ενοχλείσαι από όσους το έγραψαν στην ομάδα μου.

 

Απάντησα λοιπόν στις ερωτήσεις σου;

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spyros 007 παιζατε τις κουμπαρες και εχασε στα χαρτια ? στο ξαναπα οταν εχεις επιχειρηματα ελα ξανα,

το ανησυχητικο ομως ειναι οτι ατομα με "νοημοσυνη και μορφωτικο επιπεδο" σου δινουν likes...

@filthy_dwarf πες μας και ποιος το παει αλλου να εχει μια ιδεα το forum

γιατι οταν δεν εχουν να απαντησουν στο θεμα στο πανε εκει που μπορουν..

 

και οι δύο το έχετε παρακάνει αν θες την γνώμη μου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πω, ας υποθέτει ο καθενας οτι θελει και εσυ μαζι.Στο ξαναγραφω καταλαβαίνω την λογικη σου για το chatbox διαφωνο με τον τροπο που βρηκες για να την εφαρμοσεις.Οπιοσδηποτε αλλος τροπος θα με εβρισκε απολυτα συμφωνο μαζι σου.Ας μην παιζουμε αλλο με τα λογια, αν δεν θες να καταλαβεις δικαιωμα σου αλλα οχι σεβαστο

 

 

Και επειδή το παρα τραβηξαμε τελος απο εμενα.

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι το πρόβλημα με τον server είναι ότι δεν πέφτει βρισίδι αρκετό στα ελληνικά τι φλωριές είναι αυτές στα αγγλικά ...

Μάλλον για αυτό παραπονιούνται

 

 

και εγώ σήμερα για να βρίσω είχα κάτσει πίσω από ένα φορτηγάκι που είχε ανάψει αλάρμ είχε κατέβη ο οδηγός συνοδηγός για να πάρουν καφέ και έκλειναν την έξοδο της Θηβών προς ιερά οδό και να είμαι απο πίσω να πατάω κόρνες κλπ κλπ και μόνο καλάσνικοφ δεν έβγαλα να ρίχνω στον αέρα ( αφού πέρασαν από δίπλα και κάτι ξανθιές με ένα aygo και μου λένε ο μπροστινός έχει σταματήσει -και απαντάω τι με νοιάζει εμένα κλίνει τον δρόμο χωρίς να έχει βλάβη για να πάρει καφέ έξω είδη θα είχε φάει μια 300αρα ευρώ )

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να εκτονώνονται τα νεύρα μας .

 

Τέσπα αυτό το ποστ γράφτηκε για να ξεθυμάνουν όλοι μην γίνεστε 5χρονα !
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα εσκιζα τον αντιπαλο οχι δεν θα του ζητουσα συγνωμη αλλα δεν θα τον πειραζα κιολας εκει ειναι η διαφορα μας.

Οσο για το AA ποια βαση οταν σε βαραει απο κει πας και τον βαρας και συ και τελειωνει το story αλλο το baserape

και αλλο να παιζει καποιος απο κει μεσα τοτε δεν εχει την προστασια κανενος.

Προφανος εχουμε αλλες αντιληψεις,απαντησα νομιζω και στις ερωτησεις τελος και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδι  μου φοραει ποδοσφαιρικο παπουτσι,εσυ ντυνεσαι μολτεν (μπαλα μπασκετ) και σε τραβαει σουτ σουραυλι, οπως στο κινουμενο σχεδιο που ετρεχαν καμια βδομαδα απο τη μια περιοχη στην αλλη .

Ρε συ Γούσια,λύσε μου μια απορία που θα με απασχολεί σε όλη μου τη ζωή.Ο χοντρός γιατί παίζει πάντα τερματοφύλακας;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@black66.gr παλι βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα... :p

 

@Proteas Δεν μίλησα για τον server σας μόνο.Και μην μου πεις ότι δεν συμβαίνει αυτό σε πολλούς server γιατί θα πηδηχτώ από το παράθυρο.Προχθές με έκανε ban σε ξένο server κάποιο καλόπαιδο (το α με ω) admin σαν cheater γιατί τον έφαγα 4 φορές συνεχόμενες.Το σκορ μου εκείνη την στιγμή ήταν 16-9.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

στο zavod το κακο με τα αρματα εχει παραγινει..μπαινει ο καθε  aimboter μαζι με gunner  και κανει 100-0 με 76 kill streak..καταστρεφουν το παιχνιδι και δεν μπορεις να σταθεις πουθενα...

 

για να τους δω τωρα ολους αυτους που με τον καπνο,δεν θα βλεπουν χριστο και το javelin θα παει συννεφο!

 

η νεα πιστα απο το community ειναι παρα πολυ ομορφη..μου αρεσει γιατι ειχει μεγαλη ποικιλομορφια,εχει χαντακια τουνελ υψωματα,αρχαιο ναο,σπιτακια,παραγκες,

θυμιζει σε πολλα σημεια valparaiso που την θεωρω κορυφαια απο το bad company 2.

Έγινε επεξεργασία από ΛΑΜΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι να μη διαπερνα το flir τον καπνο. Οχι οτι αυτος ειναι ο σκοπος που υπαρχει. Στο επομενο patch ας το κανουν να κανει ολη την οθονη μπλε ξερω γω, ετσι για το balance.

Εριξα δυο sabot σε ελικοπτερο και δεν επεσε. Εφαγε ελικοπτερο 2 βληματα των 120mm και δεν επεσε. ΟΚ.

Αυξησαν το damage των αντιαρματικων? Εφαγα μια μετωπικη μπροστα με καποιο και μου εφαγε το μισο health. 

Αλλα οκ μη γκρινιαζουμε, πλεον τα τανκ πανε με 60mph αντι για 55. Θριαμβος.

 

Btw μερικες φορες οταν ριχνεις με τανκ σε μεταφορικο ελικοπτερο ενω τελικα κανεις damage δε φαινεται πουθενα οτι το χτυπησες (points κτλ).

 

Ο μικροτερος χρονος για το reset του AP καπως αντισταθμιζει τα 2.5" διαρκειας τελικα.

Παρατηρησα οτι αν εισαι διπλα σε οχημα που εκρηγνειται δεν τρως damage. Καλο οταν εισαι εσυ αυτος, κακο οταν ειναι ο εχθρος.

Link to comment
Share on other sites

στο zavod το κακο με τα αρματα εχει παραγινει..μπαινει ο καθε  aimboter μαζι με gunner  και κανει 100-0 με 76 kill streak..καταστρεφουν το παιχνιδι και δεν μπορεις να σταθεις πουθενα...

 

για να τους δω τωρα ολους αυτους που με τον καπνο,δεν θα βλεπουν χριστο και το javelin θα παει συννεφο!

 

η νεα πιστα απο το community ειναι παρα πολυ ομορφη..μου αρεσει γιατι ειχει μεγαλη ποικιλομορφια,εχει χαντακια τουνελ υψωματα,αρχαιο ναο,σπιτακια,παραγκες,

θυμιζει σε πολλα σημεια valparaiso που την θεωρω κορυφαια απο το bad company 2.

Ολα ειναι θεμα ομαδας...αν ασχοληθει μια squad με το αρμα τελειωσε..

Για το καινουργιο map..ωραιο ομορφο αλλα η χαρα του camper..

2 rounds με αρμα 105-5 και 115-5.. http://www.twitch.tv/shootergr/v/22851626

μετα απο rage αφου πηγα να παιξω assault και οι snipers εκαναν παρτυ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η πίστα μπορεί να γίνει καλύτερη.

- Είδα ότι το action έχει επικεντρωθεί σε 2 σημεία. (flags D,C) και ανάμεσα και μάλιστα με γιούργια.

- Τα ΜΒΤ χωρίς αντίπαλο από ψηλά (ελλείψει scout ή attack helicopter) και με την υπεροχή που τους δίνει το thermal optic μέσα στη ζούγκλα έναντι του infantry έχουν επικεντρωθεί σε αυτό. Εάν έχεις και έναν καλό gunner νομίζω ότι κάνεις party.

 

Ίσως 1 scout να την έφερνε στα ίσα την πίστα.

Link to comment
Share on other sites

Η πίστα μπορεί να γίνει καλύτερη.

- Είδα ότι το action έχει επικεντρωθεί σε 2 σημεία. (flags D,C) και ανάμεσα και μάλιστα με γιούργια.

- Τα ΜΒΤ χωρίς αντίπαλο από ψηλά (ελλείψει scout ή attack helicopter) και με την υπεροχή που τους δίνει το thermal optic μέσα στη ζούγκλα έναντι του infantry έχουν επικεντρωθεί σε αυτό. Εάν έχεις και έναν καλό gunner νομίζω ότι κάνεις party.

 

Ίσως 1 scout να την έφερνε στα ίσα την πίστα.

Δεν κανει το map για scout...μηδενικη καλυψη σχεδον...Χωρις το mbt μονο με lav μπορει να ηταν καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.