Jump to content



Πλήρες συστημα.


Seaside

Recommended Posts

Πωλείται το κάτωθι σύστημα που στήθηκε προ 6μήνου.

Κουτί Aerocool QS 202 λιτό ΜΑΤΧ κουτάκι.. VS

PSU Silverstone ST-85F 850 Watt (στην εγγύηση - Πλ@ισιο) - FULL MODULAR

DVDRW LG SATA (στην εγγύηση - MSystems)

Μητρική ASROCK Z68 Pro3-M (στην εγγύηση - VISIONSTUDIO) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ BIOS για όλους τους SANDY + IVY

CPU I3-2100 (στην εγγύηση - Πλ@ισιο)

Υδρόψυξη INTEL RTS 2011 (Στην εγγύηση απο ΜSystems)

RAM DDR 2133 GSKILL 9-11-9-28 RipJawsZ ένα απο τα γρηγορότερα DDR3 κιτ. Εδινε με τον 2600Κ και τον 3770Κ 7.9 Windows Score. Στον Ι3 δίνει 7.6-7.7 (στην εγγύηση - MemoryC)

VGA ZOTAC GTX 295 Single PCB (ΑΝΕΥ εγγύησης με την πλήρη συσκευασία της) απείραχτη και ακλοκάριστη.

OCZ Vertex 2 40GB για ΒΟΟΤ. (ANEY εγγύησης με περίπου 890 ώρες λειτουργίας. 100% SSD life.

Seagate Momentus 5400.2 60GB για μερικά παιχνίδια. (ANEY εγγύσης και σε άριστη λειτουργική κατάσταση)

Monitor LG W2452V 24άρι (16:10) DSUB-DVI-HDMI

Για αυτό δεν εγγυώμαι τίποτα. Το πήρα μεταχειρισμένο απο το Ins@mnia.

Το σύτημα θα προτιμούσα να φύγει ολόκληρο. ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ο μπροστινος 140mm και ο πάνω 140mm XIGMATEK λευκοί ανεμιστήρες καθώς και οι λευκές CCFL.

To μηχάνημα κόστισε περίπου 835 ευρώ με ότι υλικά γράφω. ΤΟ PSU KAI OI RAM έχουν αλλαχτεί με αυτά που αναφέρω πιο πάνω.

Τιμή 680.

ry%3D480

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ σπάσει κάποια στιγμή (ΛΕΩ ΑΝ...) παίρνω σειρά για τη CPU στα 70 euro (89 κάνει καινούριο πλέον στο πλ@ισιο)

και για τη ΜΗΤΡΙΚΗ στα 70 euro επίσης.

Sorry που παίρνω πρωτοβουλία και αναφέρω τιμές (τις οποίες θεωρώ εγώ λογικές) αλλά ΑΝ σπάσει και βάλεις διαφορετικές θα 'θελα να 'μαι ο πρώτος που θα δώσει ΑΚΥΡΟ για να πάρει σειρά ο επόμενος.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που παίρνω πρωτοβουλία και αναφέρω τιμές (τις οποίες θεωρώ εγώ λογικές) αλλά ΑΝ σπάσει και βάλεις διαφορετικές θα 'θελα να 'μαι ο πρώτος που θα δώσει ΑΚΥΡΟ για να πάρει σειρά ο επόμενος.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

:spam: μονο εμενα μου χτυπαει ασχημα αυτη η δηλωση??! Σιγα μην του δωσεις και καμψεις ρε αρχηγε για το που θα πουλησει τα πραγματα του!:spam:

anyway, thanks για την καρτα, αλλα δεν κρατηθηκα

Link to comment
Share on other sites

Το ύφος του μυνήματος φίλε gaig δεν έχει σε καμία περίπτωση την κακοπροαίρετη εξήγηση που του αποδίδεις εσύ.

Σημαίνει απλά ότι οι τιμές που προτείνω δεν είναι απόλυτες και ενδεχομένως να υπήρχε συμφωνία με τον πωλητή αν αυτός τις όριζε π.χ 3% υψηλότερα.

Σ΄αυτή τη περίπτωση αιτήθηκα απλά να μην με προσπεράσει.

Κάτι για το οποίο φυσικά θεωρώ ότι ζήτησα ευγενικά και με κανένα ύφος επιβολής.

Αν έχεις μάθει ότι διαβάζεις και ακούς να προσπαθείς να τους αποδώσεις ένα αρνητικό νόημα δε σημαίνει ότι όλοι σκεφτονται σαν και σένα.

Δικαίωμά σου να "ζεις" μ΄αυτό τον τρόπο σκέψης αλλά μέχρι του να ειρωνεύεσαι και να εκθέτεις δημόσια γι αυτό που εσύ "νομίζεις" υπάρχει διαφορά.

Θα μπορούσα να σου πω κι άλλα αλλά δεν θέλω να χαλάσω την αγγελία του φίλου seaside και μάλλον δεν θα είχε και νόημα...

UAB28gdm

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα σπάει σε κομμάτια και αποστέλλεται παντου.

Θα προτιμούσα βέβαια το κουτι να το δώσω κάπου εδω γύρω. Αλλα εχω την συσκευασία του και με λίγο προσοχη θα μπορούσα να στείλω κι αυτό.

Α)MOBO - CPU - 145

B)GTX 295 SINGLE PCB - 110 (με την συσκευασία της)

C)RAM DDR3 2133 (9-11-9-28-1T) - 125 (με την συσκευασία τους + αχρησιμποίητο το FAN)

D)PSU + CASE + DVDRW - 100

E)INTEL RTS WC - 55 (με την συσκευασία της)

F)VERTEX 2 + MOMENTUS - 65

G)MONITOR - 80

Οποιος το πάρει οπως είναι η τιμή πάει 30 ευρώ κάτω. Στα 650.

Link to comment
Share on other sites

I c..

Παντως θα πρεπε να ναι και ευχαριστημενος.. Του εδωσες και περιθωριο 3% του ΠΩΛΗΤΗ να παζαρεψει τα ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ.. nuff said

Κάτι για το οποίο φυσικά θεωρώ ότι ζήτησα ευγενικά και με κανένα ύφος επιβολής.

θα 'θελα να 'μαι ο πρώτος που θα δώσει ΑΚΥΡΟ για να πάρει σειρά ο επόμενος.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο sasakis

Το ύφος του μυνήματος φίλε gaig δεν έχει σε καμία περίπτωση την κακοπροαίρετη εξήγηση που του αποδίδεις εσύ.

Σημαίνει απλά ότι οι τιμές που προτείνω δεν είναι απόλυτες και ενδεχομένως να υπήρχε συμφωνία με τον πωλητή αν αυτός τις όριζε π.χ 3% υψηλότερα.

Σ΄αυτή τη περίπτωση αιτήθηκα απλά να μην με προσπεράσει

Θα μπορούσα να σου πω κι άλλα αλλά δεν θέλω να χαλάσω την αγγελία του φίλου seaside και μάλλον δεν θα είχε και νόημα..

.
Αρχικό μήνυμα απο gaig

Παντως θα πρεπε να ναι και ευχαριστημενος.. Του εδωσες και περιθωριο 3% του ΠΩΛΗΤΗ να παζαρεψει τα ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ

Το "μάλλον" αφαιρείται και επίσημα όπως πολλοί θα 'χετε καταλάβει...οπότε λήγει εδώ.

Εύχομαι καλές πωλήσεις στο φίλο seaside(άριστος πωλητής για μένα από παλαιότερη συναλλαγή) χωρίς το βάρος της "":nuke:Αυτεπάγγελτης Νομικής Προστασίας Συμπεριφορών Forum:nuke:"".

Link to comment
Share on other sites

Σειρά για την οθόνη, θα ενημερώσω αύριο.

Σου εχω απαντήσει με PM.

[MENTION=2414]gaig[/MENTION] + [MENTION=23330]sasakis[/MENTION]

Μη λογαμαχείτε άλλο. Δεν αξίζει. Κρατήστε τις δυνάμεις για κάτι ουσίας.

Και για να είμαι κα δίκαιος 100% εχετε δίκιο και οι 2.

[MENTION=2414]gaig[/MENTION] o [MENTION=23330]sasakis[/MENTION] διατύπωσε κάτι λάθος είναι η αλήθεια.

[MENTION=23330]sasakis[/MENTION] σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Μάλλον η πλειοψηφία το είδε "κάπως" ετσι οπως το έδωσες. Αλλα το διόρθωσες οποτε πιστεύω όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ανταλλαγη της υδροψυξης επεξεργάστη για κάτι απο τα δικα μου και κάποια μετρητά ; Αν σε ενδιαφέρει Στείλε μου πμ να σου δείξω τα πράγματα μου

Ευχαριστω

Οχι φίλε μου. Να φύγουν με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5317]Seaside[/MENTION]

H οθόνη υπάρχει ακομη ; Αν υπάρχει, αν ειναι λειτουργική και αν εισαι Αθήνα την αγοράζω αύριο :)

Να σου απαντήσω σε 1 μέρα γιατί περιμένω απάντηση απο μέλος εδώ να μου πει σίγουρα.

Αθήνα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Update

Η οθόνη έκλεισε και Δευτέρα ταξιδευει.

Τα υπόλοιπα ισχύουν.

Α)MOBO - CPU - 140

B)GTX 295 SINGLE PCB - 110 (με την συσκευασία της)

C)RAM DDR3 2133 (9-11-9-28-1T) - 120 (με την συσκευασία τους + αχρησιμποίητο το FAN)

D)PSU + CASE + DVDRW - 100

E)INTEL RTS WC - 50 (με την συσκευασία της)

F)VERTEX 2 + MOMENTUS - 60

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά ψυχτρα του i3 υπάρχει;

sent from my Atrix

Εχω 1-2 αμα θες να σου χαρίσω.

Update

Κουτί,DVDRW,Mobo - CPU έφυγαν σε άλλο forum.

Μενουν

Α)GTX 295 SINGLE PCB - 110 (με την συσκευασία της)

Β)RAM DDR3 2133 (9-11-9-28-1T) - 120 (με την συσκευασία τους + αχρησιμποίητο το FAN)

C)PSU 850 Silverstone Modular - 55

D)INTEL RTS WC - 50 (με την συσκευασία της)

E)VERTEX 2 + MOMENTUS - 60

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.