Jump to content



Σφάλματα δικτύου


argy1

Recommended Posts

format?uninstall flash player και ξανά εγκατάσταση?Αν χρησιμοποιήσεις chrome ή ΙΕ κάνει restart όταν κάνεις browsing?Επίσης επανεκκινεί όταν βλέπεις συγκεκριμένες σελίδες πάντα ή είναι τυχαίο?

Eκανα uninstall flash player και ξανά εγκατάσταση την εκδοση 10.3 δεν το κανει σε συγκεκριμενες σελιδες οταν κανω browsing αλλα αυτα δεν λεει κατι γιατι ολες οι σελιδες εχουν διαφημησεις και δουλευει ο flash player.Xρησιμοποιω μονο mozilla. Απλα μου εκανε εντυπωση οτι μερικες φορες που το στοιχειο των windows σταματησε να λειτουργει ανοιξε στο taskbar το flash.. Αν δεις στο ποστ εδω http://www.thelab.gr/1063311117-post15.html στην πρωτη εικονα αριστερα φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το automatic update του flash player?

Nαι

Aν ναι απενεργοποίησε το ή βάλτο στο "Notify me to install updates"

Μολις το εκανα

Λες να ηταν αυτο το προβλημμα?Γενικα για την εκδοση 11 εχω ακουσει πολλα προβλημματα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την 11.3 έχω με τελευταίο mozilla χωρίς σοβαρά προβλήματα (εντάξει μερικές φορές στο youtube η σελίδα φαίνεται περίεργα πάντως τα video παίζουν οκ).Αν ήταν αυτό το πρόβλημα θα το δούμε αν δεν το ξανακάνει (πράγμα που το ελπίζω γιατί δεν έχω άλλες ιδέες)

Link to comment
Share on other sites

πράγμα που το ελπίζω γιατί δεν έχω άλλες ιδέες

:hehe: Σε ευχαριστω πολυ για την μεχρι τωρα βοηθεια σου!Και εγω ελπιζω να τελειωσει γιατι εχω κουραστει με αυτη την ιστορια 2 εβδομαδες τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων εκανα ξανα φορματ και εγκατεστησα μονο τα απαραιτητα,δηλαδη οτι περασε το windows update.Δεν εβαλα τους driver της μητρικης και νομιζω οτι αυτοι την εκαναν την ζημια..Μετα το φορματ φαινεται οκ,το ζοριζω σημερα ολη μερα και παει καλα.

Αυτα που μου λες να κοιταξω θερμοκρασιες ειναι οκ,τωρα για τασεις και μνημες δεν ξερω ποσο πρεπει να ειναι και γι'αυτο δεν τα πολυσκαλιζω..

Link to comment
Share on other sites

CPU CORE=1,2V

CPU FSB =1,2V

MEMORY =1,86V

+3,3 =3,26V

+3,3DUAL =3,28V

+12 =12,4V

+5 =4,91V

VBAT =3,00

Θρμοκρασιες

CPU=49

BOARD=38

MCP=47

Τα timings των μνημων ειναι 5-5-5-18

Nα σημειωσω οτι δυο μερες τωρα το pc δουλευει απροβληματιστα,εχω κανει ολα τα update και απο driver εχω περασει μονο του ηχου.Δεν εχω βαλει τους driver για chipset και δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ζορίσεις λίγο να δεις αν θα στο ξανακάνει. Η τάση 5v είναι χαμηλά και αν τραβήξει παραπάνω ρεύμα το μηχάνημα θα κατέβει πιο κάτω. Το τροφοδοτικό επαρκεί για τα περιφερειακά που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενω εκανα περιηγηση και πηγα να κατεβω στην σελιδα με την ροδελα του ποντικιου σβηνει παλι η οθονη (σαν να εβγαλα το pc απο την πριζα) και εκκινει ξανα.Εχω στο συνημενο αρχειο ενα περιεργο σφαλμα που βρηκα με τον κωδικο 0xC000000D.Μου εκανε εντυπωση οτι αυτο το σφαλμα σχετιζεται με μηχανηματα που εχουν macintosh και απ'οτι ξερω αυτη η μητρικη στο παρελθον απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη ειχε χρησιμοποιηθει για macintosh..

post-16086-1416076445,0906_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τρέξει mem-test; Καλύτερα να μεταφέρεις το θέμα σε κάποιο πιο κατάλληλο υποφόρουμ, γιατί το πρόβλημά σου δεν είναι δικτυακό και δεν το βλέπουν αρκετά άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει overclock και δεν αρκεί το ρευμα?

είσαι σίγουρος πως δεν έχεις λάθος ρυθμίσεις λειτουργίας στο bios όσον αφορά ταχύτητα μνημών/ρευμα κτλπ?

Αν σταματάνε να αποκρίνονται processes kai kάνει random restarts εμένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει overclock και δεν αρκεί το ρευμα?

είσαι σίγουρος πως δεν έχεις λάθος ρυθμίσεις λειτουργίας στο bios όσον αφορά ταχύτητα μνημών/ρευμα κτλπ?

Αν σταματάνε να αποκρίνονται processes και κάνει random restarts εμένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει

Το ιδιο μου μυριζει και εμενα.. Overclock δεν εχω κανει.Δηλαδη μετα απο τα fail δομιμασα λιγο μπας και στρωσει αλλα μπα.. Δοκιμασα 1.35v σε επεξεργαστη και τις μνημες απο 1,8 σε 1,9 με τα μαμα timing δηλαδη 5-5-5-18. Για πες καμια ιδεα.

Αποτελειτε απο: mobo evga680i sli / cpu:Q9300 /και ram 4gb 1xtransend 2gb 800 και 1xadata 2gb 800. Το ξερω οτι με διαφορετικα modules μπορει να υπαρξουν θεματα αλλα με την παλια μητρικη δουλευαν απροβληματιστα για 3 χρονια οι ιδιες μνημες.

Επισης κατι αλλο που σκεφτηκα ειναι μηπως ο προκατωχος της μητρικης την ψωφισε ατο overclock και εξασθενησαν οι πυκνωτες οποτε μενουν απο ρευμα και κλεινει το pc,αυτο παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.