Jump to content



Δε χρειάζεται πλέον flash το youtbe?


gdp77

Recommended Posts

Πειραματιζόμουν με μια live διανομή και τυχαία επισκέφτηκα το youtube οπότε και διαπίστωσα ότι έπαιζαν το video χωρίς flash. Δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω πολλά. Παίζει πλέον το yutube μόνο με html5?

Link to comment
Share on other sites

αν ήσουν με google Chrome έχει ενσωματωμένο τον flash δεν χρειάζεται να το περάσεις ξεχωριστά.

Όχι ήμουν με firefox και μου έβγαζε τα μενού του html5 αν έκανα δεξί κλικ στο video. Με ειδοποιούσε να κάνω install "additional plugins" κτλ. Στα υπόλοιπα site δεν έπαιζαν οι διαφημίσεις, άρα απουσίασε σίγουρα το flash. Μου έκανε εντύπωση που 3-4 παλιά video που είχα το χρόνο να παίξω, όλα έπαιξαν με html5. Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να το ψάξω περαιτέρω...

Δηλαδή κάθε video που δεν περιλαμβάνει διαφημίσεις, παίζει με html5?

Περιμένω πότε θα έρθει αυτή η "άγια" μέρα που δε θα χρειαστεί να εγκαταστήσω ξανά το σαθρό και αιωνίως προβληματικό flash. (ειδικά στο linux, μιλάμε για τεράστιο καρκίνωμα...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πληρης υποστηριξη.Οποιο video εχει διαφημισεις παιζει με flash μονο.

Μα θελουμε να βλεπουμε τις διαφημισεις αλλα το βιντεο! :p

Και εγω χρησιμοποιω στο netbook html5.Τραβαει λιγοτερη μπαταρια και δεν κολαει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.