Jump to content



Η 8800GT πέθανε ακούω προτάσεις.


LosRe

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Και πάμε και λέμε με την 6850/70 για μένα προσωπικά

δεν μπορείς ναι παίξεις, για παράδειγμα BF3 (αυτή είναι η γνώμη μου)

για BF3 πας σε 6970/50 και πάνω.

Για ανάλυσέ το λίγο αυτό αν θέλεις. Γιατί παίζω άριστα bf3 με 6870 όλα ultra και msaa 2X.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρανε από το πλαίσιο για να μου πούνε πως η κάρτα δουλεύει μια χαρά σε αυτούς. Το pc πολλές φορές δεν μπούταρε. Άναβε το φως της οθόνης αλλά ήταν μαύρη και δεν γινότανε τίποτα. Άλλες φορές μου έδειχνε ένα μεγάλο πράσινο ορθόγώνιο και όταν κατάφερνα μετά από 2-3 reset να κάνει boot, μόλις έβαζα παιχνίδι μετά από 2-3 λεπτά κόλλαγε το σύμπαν. Τώρα που την άλλαξα όλα λειτουργούν κομπλέ και το Πλαίσιο προσπαθεί να με πείσει πως η κάρτα δεν έχει πρόβλημα. Πώς αποδεικνύω πως δεν είμαι ελέφαντας ρε παίδες για πείτε μου. :(

Σημείωση: Στο Πλαίσιο δεν την βάλανε σε παιχνίδι. Μου είπαν οτι χρησιμοποιήσανε ειδικά προγράμματα που την στρεσσάρουν πιο πολύ (3d mark?).

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που πήγα στο Πλαίσιο με προβληματική κάρτα δεν μπήκα καν στον κόπο να τους εξηγήσω με λόγια τι συμβαίνει.Εκείνο το κομμάτι του εγκεφάλου τους που καταλαβαίνει λεκτικά σήματα δε νομίζω πως λειτουργεί :no:

Τράβηξα video με το κινητό το πρόβλημα,τους το έδειξα και την αλλάξανε χωρίς πολλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Για ανάλυσέ το λίγο αυτό αν θέλεις. Γιατί παίζω άριστα bf3 με 6870 όλα ultra και msaa 2X.

Το αριστα για μενα παραδειγμα, ειναι να παιζεις με τα settings που λες(αν υποθεσω οτι παιζεις και σε 1080p), παντου και παντα με 60fps κολλημενα, πραγμα το οποιο ειναι αδυνατο με μια 6870 στο BF3...

Δεν μας αναλυεις και εσυ λοιπον, τι σημαινει το αριστα για εσενα?

Link to comment
Share on other sites

Το μάτι δεν καταλαβαίνει διαφορά μετά τα 20-25 fps. Οπότε είτε 60 πιάνεις είτε 40, άριστα μπορείς να το πεις φαντάζομαι.

Ειδικα σε παιχνιδια τυπου BF3 που λεμε, με 20-25 καρε δεν παιζεις...απλα "απολαμβανεις" το τοπιο:p

Link to comment
Share on other sites

Το αριστα για μενα παραδειγμα, ειναι να παιζεις με τα settings που λες(αν υποθεσω οτι παιζεις και σε 1080p), παντου και παντα με 60fps κολλημενα, πραγμα το οποιο ειναι αδυνατο με μια 6870 στο BF3...

Δεν μας αναλυεις και εσυ λοιπον, τι σημαινει το αριστα για εσενα?

Δεν παίζω πια με το fraps ανοιχτό. Με το "άριστα" εννοώ χωρίς κανένα παρατηρίσιμο -από μένα τουλάχιστον- κόλλημα. Αν θυμάμαι καλά, τα fps είναι από 35 μέχρι 58? κάτι τέτοιο. Σπάνιο το 35 βέβαια. Περισσότερο κάτι σαν 45+ έβλεπα.

Εννοείται ότι ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα παλεύω με το Πλαίσιο και θα ήθελα να ακούσω την γνώμη και των πιο έμπειρων από μένα. Οι τύποι κάνουν στην κάρτα συνέχεια διαγνωστικά και δεν τους βγάζει πρόβλημα. Όταν τους λέω πως άμα πήγαινα να μπω σε παιχνίδι κόλλαγε αυτοί αρνούνται να βάλουν κάποιο παιχνίδι για έλεγχο με το σκεπτικό ότι τα διαγνωστικά προγράμματα στρεσσάρουν την κάρτα περισσότερο από ένα παιχνίδι. Έχουν δίκιο; Υπόψιν η εγγύηση λήγει σε 2 βδομάδες.

ΕDIT: Τελικά μετά από 3ο επανέλεγχο που ζήτησα βρήκανε πρόβλημα στην κάρτα και θα μου την αλλάξουνε. Με μια GT 210. Πιστωτικό δεν μπορεί να μου βγάλει λέει. Μπορώ βέβαια να πάρω κάτι άλλο, ό,τι θέλω, και θα μου αφαιρέσουν το ποσό της κάρτας. Αλλά πιστωτικό δεν μπορούνε να μου βγάλουνε. Δεν ξέρω, μάλλον με έχει πειράξει η ζέστη και δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ... GT210 ... χουβαρντάδες, μήπως να τους δώσεις και λεφτά ?

Εννοείται τη πετάς στο κεφάλι τους .. η 210 είναι κάρτα επιπέδου πασιέντζας

...

Μπορώ βέβαια να πάρω κάτι άλλο, ό,τι θέλω, και θα μου αφαιρέσουν το ποσό της κάρτας.

Όσο την έχεις αγοράσει ?

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την είχα αγοράσει όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει 200 ευρώ. Πριν 2 χρόνια είχε χαλάσει πάλι και μου την αλλάξανε. Δυστυχώς δεν είχα προσέξει τότε πως στην νέα απόδειξη που μου δώσανε το ποσό είχε αλλάξει από 200 σε 40.

Τελικά τώρα μου είπανε απλά να διαλέξω ό,τι θέλω και θα μου αφαιρέσουν 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.