Jump to content



Αναζητώντας SSD!


Golden.Aquila

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα .....αλλα δεν εγκατεστησα.... τον εχω για το επομενο αναγκαστικο Format :D

Αντε να "πεσουν" και αλλο οι τιμες μπας και καταφερω να μπαξω κανεναν 512GB στο XBOX 360 JTAG μου ....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα γράφω εδώ!

Είμαι μεταξύ Intel 330 240gb και Samsung 830 256 gb. Τον θέλω για λάπτοπ. Έχω διαβάσει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει στο νετ και δεν έχω καταλήξει ακόμα. Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

200 έχει ο Intel, 210 o sammy αλλα έχει και 16gb παραπάνω. Αυτό που με προβληματίζει είναι η κατανάλωση του 830 στο write/read που ανεβαίνει πολύ (παρότι σε idle καει λιγότερο απο τον intel 0.5 watt) και κατά πόσο θα επηρεάζει σε λάπτοπ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολεί η παραπάνω κατανάλωση. Στο 95% την λειτουργίας ενός λάπτοπ, το drive θα είναι idle. Εξαρτάται βέβαια την χρήση, αλλά δεν νομίζω να κάνεις video processing στο laptop και να σώζεις τα video στο drive.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.