Jump to content



Ψύκτρα GIGABYTE (???) 3D COOLER FAN


ZAK

Recommended Posts

Σκέφτομαι για αλλαγή ψύκτρας και κοίταξα λίγο το e-shop. Είδα την GIgabyte!!!. Από πότε βγάζει ψύκτρες;;; Αν την έχει κανείς παρακαλώ εντυπώσεις...

Υπόψιν, η CPU μου φτάνει συχνά στους 73° C όταν ζορίζεται

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα φαίνεται αρκετά εντυπωσιακή από,τι βλέπω και ελαφριά (420gr), βέβαια δεν προορίζομαι για κανένα τρελό overcloack και έτσι είναι θέμα χρόνου να την αποκτήσω

review:

http://www.legionhardware.com/html/doc.php?id=278&p=0

Link to comment
Share on other sites

H Thermalright ALX θα ρίξει καθόλου την θερμοκρασία? Έχω την ΒΟΧ ψύκτρα του Athlon και με έχει φάει στα restart. Επίσης, απ΄ό,τι βλέπω στο hac-shop είναι χωρίς fan. Φαντάζομαι ότι μπορώ να βάλω δικό μου fanaki!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα προιοντα της thermalright εχουν φοβερη αποδωση! Η ALX ειναι μια πολυ καλη λυση και αριστη για τα λεφτα της! Σιγουρα κανει πολυ καλυτερη δουλεια απο την BOX ψυκτρα και αν βαλεις και εναν ενερμαξ ανεμηστηρα θα ειναι και αθορυβη!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Επειδή βλέπω την Thermalright ALX ψιλο-ντερέκι, φοβάμαι μην έχω προβλήματα στην τοποθέτηση και αν την παίρνει κιόλλας γιατι ακριβώς δίπλα στο socket είναι φυτρομένοι κάτι πυκνωτές σχετικά μεγάλοι... Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και πήρα την Gigabyte 3D Cooler-Ultra GT (40).

Δεν έχω κανένα παράπονο. Όλα καλά και αμερικάνικα με τα μπλε φωτάκια...

Η cpu temp είχε πέσει μέχρι και στους 30° σε IDLE κατάσταση και υπό πίεση πάνω από 47 δεν πάει στις 2000 RPM!

Gigabyte είσαι τρέλα.....

Link to comment
Share on other sites

:)

Βασικά για την ALX πήγαινα αλλά μου ήταν πιο εύκολο να βρω την Gigabyte και δεν είχα χρόνο να γυρνάω στα μαγαζιά! ’λλωστε η τιμή τους πάνω κάτω ίδια είναι (αν βάλεις και τον 8αρη ανεμιστήρα με την ALX) και στα bench βλέπω ότι οι επιδόσεις και των δύο με καλύπτουν!

Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.