Jump to content



Painkiller :Hell & Damnation


Typhonios

Recommended Posts

To comeback ενός απόλυτα mindless fps αλλά με τόση ένταση που άλλα games θα ήθελαν να είχαν.

Δεν έχει super wow γραφικά, δεν έχει γρίφους , ούτε ρεαλισμό απλά σκορπίστε τα μυαλά των δαιμόνων με το δίκαννο σας και κάντε το Serious Sam να μοιάζει με το στρουμφοχωριό:

Painkiller: Hell & Damnation

ANTI-FEATURES

(you know, the ones that make life easy)

NO Kill-streak bonuses, airstrikes, or suicide bombings

NO auto-heal

NO AK-47, NO M16 or other weapons like that; just a healthy dose of .666 calibre weapons!

NO upgraded weapons with scopes, attached rocket launchers and extended ammo clip

For information on risks and side-effects please eat the pack insert and beat your doctor or pharmacist

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cSzEr9En0Ww&feature=related]Painkiller Hell & Damnation *Full First Level* [bETA] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Eιδα το "preview" απο totalbiscuit, απογοητευθην αρκετα.

Δεν ξερω αλλα πολλα πραγματα τα προτιμω να τα θυμαμαι

οπως τα...θυμαμαι....

Θυμαμαι που το ειχα παρει το 2004 οταν ειχα πρωτοφυγει φοιτητης..

-θυμαμαι επισης το ΣΑΠΧΙΟ συστημα μου βεβαια :p-

Πολυ καψιμο λεμε το 1ο, τα μετεπειτα απλα ηταν για καρπαζιες.

Ειχα "δοκιμασει" ενα απο τα πιο προσφατα και εφυγε στο 20λεπτο (shift+delete)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο painkiller είχε αυτό που λείπει από το 99% των σύγχρονων games. Ακατάπαυστη arcade δραση. Και φυσικά εκπληκτική ατμόσφαιρα(γραφικά και μουσική).

Τα δήθεν "σοβαρά" pc games του σήμερα σε βάζουν να αποστηθίζεις ένα κάρο πράγματα και είναι σχεδιασμένα έτσι ώστε να τα τελειώνει και τετραπληγικός.

Αν, λέω αν, μπορούσε να βρεθεί μια εταιρεία να αναβιώσει το 90's gameplay...

Link to comment
Share on other sites

Το παλούκιgun ήταν από τα καλύτερα όπλα σε video game ever (αν όχι το καλύτερο)

Βασικα 3 ειναι τα videogame οπλα που θα μνημονευω οταν θα ειμαι σαπχιογερος.

Παλουκιgun.

Gravitygun.

Portalgun.

Link to comment
Share on other sites

Η απόλαυση ήταν όταν παλούκωνες τους δαίμονες / μοναχούς.

Μακάρι να είναι και το remake αυτό εξίσου καλό.

Η μαγεία ήταν οι τεράστιοι "νεκροί" κόσμοι του και οι απανωτές ορδές που σε έκαναν να αισθάνεσαι αδύναμος και έξω από τα νερά σου. Ειδικά η ambient μουσική ανάμεσα στα fights είναι από τις πιο ψαγμένες που έχω ακούσει ποτέ.

Το ζητούμενο δεν είναι να βγει κάποιο remake, αλλά να πάρει κάποιος "μεγάλος" την ομάδα που το δημιούργησε και να βγάλουν μια άξια συνέχειά του.

Και κάτι ψιλοάσχετο. Πιστεύω ότι η nintendo έχει επιτυχία ακόμα και σήμερα γιατί επενδύει σε 90's gameplay. Δηλαδή παιχνίδια και όχι διαδραστικές ταινίες. Απλά δεν μου αρέσει που μένει μόνο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεία ήταν οι τεράστιοι "νεκροί" κόσμοι του και οι απανωτές ορδές που σε έκαναν να αισθάνεσαι αδύναμος και έξω από τα νερά σου. Ειδικά η ambient μουσική ανάμεσα στα fights είναι από τις πιο ψαγμένες που έχω ακούσει ποτέ.

Το ζητούμενο δεν είναι να βγει κάποιο remake, αλλά να πάρει κάποιος "μεγάλος" την ομάδα που το δημιούργησε και να βγάλουν μια άξια συνέχειά του.

Και κάτι ψιλοάσχετο. Πιστεύω ότι η nintendo έχει επιτυχία ακόμα και σήμερα γιατί επενδύει σε 90's gameplay. Δηλαδή παιχνίδια και όχι διαδραστικές ταινίες. Απλά δεν μου αρέσει που μένει μόνο εκεί.

Είπαμε θα έχει και Assasins Creed, Alien: Colonial Marines και άλλα πρώτα μουράτα games, μιλώντας για την Nintendo και όλα αυτά συνοδευόμενα από γερό hw και διαδραστικότητα που θα θα αργήσουν οι ανταγωνιστές να πετύχουν

Παρατηρώ κόλλημα με την Nintendo..μάλλον δεν μας πήρανε gameboy ή SNES όταν ήμασταν παιδιά και μας έχει μείνει απωθημένο:banging:

Σχετικά με το Painkiller, μακάρι να έχει το feeling όπως του αυθεντικού, τότε με κλειστά μάτια για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Gameboy το πρώτο μηχάνημα(catlevania, mario, wario, gargoyle's quest κτλ). :p

Μετά amiga, mega drive, pc.

Κανένα κόλλημα δεν υπάρχει. Απλά το ανέφερα επειδή είχαμε πιάσει αλλού την κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα 3 ειναι τα videogame οπλα που θα μνημονευω οταν θα ειμαι σαπχιογερος.

Παλουκιgun.

Gravitygun.

Portalgun.

Όταν έγραψα αν όχι το καλύτερο τα άλλα 2 που σκέφτηκα ήταν αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.