Jump to content



μιτρικη χ79 asrock


stevedri

Recommended Posts

καποια στιγμη σκεφτομαι να παω σε 2011 socket.

σκεφτομαι για αυτη τη μιτρικη.

ASRock > X79 Extreme4

ειναι στα 200 ευρω (τοσα μπορω να διαθεσω) και εχει αυτα που χρειαζομαι (pci , pcix . 9 sata ports)

μπορει καποιος που την εχει την μιτρικη να που πει αποψεις ?

θα μπει ο ι7 3820

μια αλλη επιλογη ειμαι αυτη.

MSI Global ? Mainboard - X79A-GD65 (8D)

η gigabyte δεν με ενδιαφερει λογο περιορισμενου sata ports.

Link to comment
Share on other sites

με προβληματιζει τα 2 χρονια εγγυηση που εχει εναντι 3 που εχουν οι υπολοιπες.

ειχα και παλια μια asrock extreme x58 . η οποια δεν κρατησε μονο λιγους μηνες. πηγε rma.

Πίστεψε με είναι πολύ σκληρο τράχηλες "πλέον" οπότε μην σε αγχώνει αυτό.

Καλό-δούλευτη λοιπόν και dont worry:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε ξέρω αν θα του βάλεις quad channel αλλά εάν βάλεις και τη δουλέψεις για λίγο καιρό πες μας εντυπώσεις!Βρίσκομαι σε δίλημμα να πάω για s1155+3770κ ή s2011 + μελλοντικό ΙvyΒridge-Ε για σύστημα σε βάθος χρόνου.Η διαφορά χρημάτων μεταξύ μητρικής-cpu δεν είναι τόσο τεράστια όσο αρχικά φανταζόμουν :dance3:

Καλό tweaking :)

Link to comment
Share on other sites

sorry εαν αργησα να απαντησω αλλα ειχα προβλημα με το ιντερνετ.

http://www.thelab.gr/internet-and-networking/provlima-me-to-internet-116579.html

μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα. την εχω και δουλευει stable στα 4,65 ghz (ht on)με το setup της υπογραφης μου.

το θεμα ειναι να κρατησει ετσι για καιρο. το αλλο setup με 1366 το ειχα με asrock extreme και τα φτησε σε λιγους μηνες.

η s2011 extreme4 εχει παει και στα 5 ghz με ht on αλλα λογο οτι η h60 που εχω δεν με καλυπτει για τις θερμοκρασιες το αφησα σε 4.65 ghz.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν θα του βάλεις quad channel αλλά εάν βάλεις και τη δουλέψεις για λίγο καιρό πες μας εντυπώσεις!Βρίσκομαι σε δίλημμα να πάω για s1155+3770κ ή s2011 + μελλοντικό ΙvyΒridge-Ε για σύστημα σε βάθος χρόνου.Η διαφορά χρημάτων μεταξύ μητρικής-cpu δεν είναι τόσο τεράστια όσο αρχικά φανταζόμουν :dance3:

Καλό tweaking :)

s2011. με διαφορα να παρεις. περισοτερα lanes , οπως γραφεις υποστιριξη μελλοντικων cpu, και ισως πιο καλες μιτρικες σε σχεση 1155 (οχι στην ποιοτητα), quad channel , ποιο πολλα slots ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.