Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Απιστευτοι αυτοι που συνδυαζουν δυο ζωακια.

Μπορει να εχει ξαναμπει καπου αλλα δεν το εχω τσεκαρει.

Αν γυρισει βεβαια ο κοντα-στο-λυκο χασκις και τραβηξει καμια δαγκανια στο κατσουλι αν τον πονεσει ειναι αλλου θεμα βεβαια....

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και γω το ιδιο ελεγα μεχρι που εμαθα τι κακο μπορει να σου κανει η αλεπου αν εισαι επαγγελματιας εκτροφεας.

Μολις εμαθα και γω σκεφτομουν αλλον τροπο αντιμετωπισης.

Θα μου πεις αν δεν ειχαν λογο δε θα τις δηλητηριαζαν.

Αλλα οι φιλοζωικες δε κανουν τιποτα οταν τους λες οτι εχεις προβλημα παρα μονο οταν

μαθουν κατι τετοιο ( αποτροπαιο μεν ) τρεχουν να κραξουν.

Υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ακουσει 100.000 φορες αυτο που λες, μηχ. περιβαλλοντος ειμαι και ξερω πολυ καλα οτι ο επαγγελματιας εκτροφεας ΔΕΝ του τρωνε οι αλεπουδες το livestock

επιπλεον η αλεπου παιρνει ενα θηραμα και φευγει, δεν ειναι σκυλος ή νυφιτσα να τα σκοτωσει ολα απο ενστικτο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν παιρνω το μερος τους.Αλλα σε κοτετσι αν μπει αλεπου η κουναβι μπορει απλα να τα κανει π9τ@να ολα.

Το δε κουναβι απλα για λιγο αιμα μπορει να κοψει λαιμο απο οτι βρει μονο και μονο για το fun of killing.

Αλλα γενικα τι να λεμε τωρα, μεσα σε οσα στραβα εχει η ελλαδα βαλε και αυτο μεσα..

Link to comment
Share on other sites

οχι, η αλεπου θα μπει στο κοτετσι θα παρει μια κοτα και θα φυγει, ειναι μυθος οτι η αλεπου σκοτωνει για πλακα, τις μπερδευουν με το κουναβι και τη νυφιτσα. Ξερω και απο πρωτο χερι μενω στο Δασος της Σανης και εχω και κοτες

και τελος παντων τη φολα δεν μπορω να τη δεχτω σε καμμια περιπτωση, ειναι οτι πιο ατιμωτικο υπαρχει στο κοσμο. Δεν δικαιολογειτε με τπτ απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το ότι θα μου έλεγε η μάνα μου «έχουμε και το σκύλο μέσα στο σπίτι», ούτε ως αστείο δεν το φανταζόμουν πριν από 5-6 μήνες (δε συζητάω για πριν από ένα χρόνο που δεν ήθελε καν σκύλο). Βέβαια, αυτό εν πολλοίς οφείλεται στο σκύλο, που μέσα στο σπίτι δεν πειράζει τίποτα και κανέναν.

attachment.php?attachmentid=47906&stc=1&d=1328097086

post-4171-1416075778,3026_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να πειράζει τη μάνα μου. Δεν μπορεί να την ακουμπήσει ο σκύλος. Σιχαίνεται/φοβάται. Το έχει καταλάβει αυτός, και δεν την ακουμπάει. Αν θέλει χάδια, πλησιάζει και σκύβει το κεφάλι, για να μην την αγχώνει.

Επίσης, άλλα σκυλιά κάνουν σαν παλαβά, ανεβαίνουν σε πάγκους, τραπεζάκια κλπ Αυτός τίποτα. Αν του μυρίσει κάτι, θα κάτσει και θα μας κοιτάει και θα ξερογλείφεται, μπας και του δώσουμε.

Τέλος, δεν κατουράει μέσα.

Ε με τις τρίχες υπήρχε ένα θέμα στην αρχή, αλλά πλέον το συνηθίζει κι αυτό το αφεντικό. Τώρα μένει να την πείσουμε και για ένα δεύτερο σκυλί, λίγο μεγαλύτερο από ετούτο :p Γιατί μόνος του δεν μπορεί να φυλάει όλη την αυλή. και θέλει και παρέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nWsHg.jpg

oMFty.jpg

Αυτή είναι η Νίκη, πριν από 8 μήνες περίπου. Είχαμε σώσει μια γατούλα απ' το δρόμο (Σίλβια πλέον), η οποία αποδείχθηκε ότι ήταν έγκυος, και μας έκανε αυτό το μικρό που βλέπετε. Η οικογένεια αποτελείται και από έναν σιαμαίο με μεγάλα κάκαλα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.