Jump to content



Πακέτα κινητής τηλεφωνίας (συμβόλαια - καρτοκινητά)


papajim

Recommended Posts

Παιδιά απλά σαν της Vodafone δεν παίζει. Σου δίνει 500 λεπτά ομιλίας προς όλους μόνο με 5 ευρώ. Αντίθετα η Cosmote σου δίνει μόνο προς Whats up ουτε καν προς cosmote. Τώρα τα 3 λεπτά ελάχιστη κλήση είναι πολλά, αλλά δεν μπορούμεε να τα έχουμε και όλα.

Εκοψα και το τηλέφνο στην Cyta για να μην πληρωνω παγιο, εχω μονο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω συμβόλαιο Wind XS αλλά είμαι παρα πολύ απογοητευμένος. Ο λογαριασμός μου έρχεται 50-60 ευρώ διαρκώς αντί για 25, καθώς μπαίνω αρκετά στο Internet. Μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο;

Εχετε να προτίνετε κάποιο οικονομικό με internet και κλήσεις προς όλους;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω συμβόλαιο Wind XS αλλά είμαι παρα πολύ απογοητευμένος. Ο λογαριασμός μου έρχεται 50-60 ευρώ διαρκώς αντί για 25, καθώς μπαίνω αρκετά στο Internet. Μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο;

Εχετε να προτίνετε κάποιο οικονομικό με internet και κλήσεις προς όλους;

Για περίπου πόση χρήση ίντερνετ μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω συμβόλαιο Wind XS αλλά είμαι παρα πολύ απογοητευμένος. Ο λογαριασμός μου έρχεται 50-60 ευρώ διαρκώς αντί για 25, καθώς μπαίνω αρκετά στο Internet. Μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο;

Εχετε να προτίνετε κάποιο οικονομικό με internet και κλήσεις προς όλους;

Ποιο ακριβώς πακέτο έχεις; (λινκ)

Ρίξρ μια προσεκτικότερη ματιά σε κρυφούς όρους και ψιλά γραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, σας τα κάνει και σας τσουρέκια η Vodaphone/CU με τα διαφημηστικά sms ή μόνο εμένα αγαπάει; Σκέφτομαι να τους πάρω ένα τηλέφωνο για το απαραίτητο τρισάγιο, αλλά δε θέλω να εκνευριστώ άσκοπα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποιο πακέτο mobile internet, με καλό λόγο vfm (volume for money) που να μην απαιτεί να έχεις φοιτητικό πάσο; Είτε με ανανέωση ανά μήνα, είτε με συμβόλαιο. Το θέλω για τάμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ξεκαθαρος :)

Τα πακετα που δινουν δεν ειναι ασχημα (θεωρω πως αυτο με τα 5€ = 500' + 200mb data ειναι καλυτερο) αλλα δεν διαφερουν σε κατι με αυτα που υπαρχουν ηδη διαθεσιμα... και χωρις να χρειαζεται να εισαι φοιτητης.

Για μενα που θελω μονο data, το καλυτερο πακετο ειναι αυτο, 5€ gia 600ΜΒ :)

ΥΓ: To "έως 31/10/12" μαλλον δεν ισχυει γιατι ο τυπος μου ειπε πως θα μπορω να το χρησιμοποιω και το 2013.

για ποια διαθεσημα πακετα μιλας?

Και πιο συγκεκριμενα, για ποια πακετα που αφορουν και οσους ΔΕΝ ειναι φοιτητες?

Γιατι εγω κατι αναλογο δεν εχω δει:tomato:

Αν υπαρχει πες το μας και μας να το τσιμπησουμε

Παιδια έχω συμβόλαιο Wind XS αλλά είμαι παρα πολύ απογοητευμένος. Ο λογαριασμός μου έρχεται 50-60 ευρώ διαρκώς αντί για 25, καθώς μπαίνω αρκετά στο Internet. Μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο;

Εχετε να προτίνετε κάποιο οικονομικό με internet και κλήσεις προς όλους;

Ρε φιρφιρικο....

Αμα εχεις χαμηλο παγιο δεν σημαινει οτι θα πληρωνεις λιγα...

Αμα εχεις το σωστο προγραμμα/παγιο, τοτε και μονο τοτε θα πληρωνεις λιγα...

Δες ποσο χρονο και ποσο ιντερνετ χρειαζεσαι με βαση την αναλυση του λογαριασμου σου (παρε 3-4 ενδεικτικους και οχι καποιον που αποτελλει εξαιρεση) και προσαρμωσου αναλογα ειτε στον παροχο που ηδη βρισκεσαι, ειτε σε αλλον:magic:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πακέτο mobile internet, με καλό λόγο vfm (volume for money) που να μην απαιτεί να έχεις φοιτητικό πάσο; Είτε με ανανέωση ανά μήνα, είτε με συμβόλαιο. Το θέλω για τάμπλετ

imho η πιο συμφερουσα λυση ειναι ενα πακετο καρτοκινητης, στο οποιο θα ενεργοποιηεις μονο data packs

πχ η Q εχει με 3ευρω/μηνα 240mb+ονλαιν μπονουσ αλλα 240 (συνολο 480) και με 5/μηνα 600mb (το δευτερο το εχει και το F2G)

Tο πιο σημαντικο ομως, ειναι να δεις (κατα βαση) στο σπιτι σου και δευτερευοντως στις περιοχες/σημεια που κινησαι κατα βαση (για την χρηση της ταμπλετας), πιο απο τα 3 Δικτυα εχει καλο σημα 3G

Γιατι το να επιλεξεις την πιο vfm λυση χωρις το παραπανω κριτηριο, συνεπαγεται οτι δεν θα εχεις την υπηρεσια που θελεις

Φυσικα ο πιο πρακτικος τροπος να το διαπιστωσεις αυτο,ειναι να παρεις απο ενα πακετακι καρτοκινητης και να το δεις

Τσαμπα τα μοιραζουν ολοι ετσι και αλλιως:magic:

Link to comment
Share on other sites

για ποια διαθεσημα πακετα μιλας?

Και πιο συγκεκριμενα, για ποια πακετα που αφορουν και οσους ΔΕΝ ειναι φοιτητες?

Γιατι εγω κατι αναλογο δεν εχω δει:tomato:

Αν υπαρχει πες το μας και μας να το τσιμπησουμε

Αυτο στο λινκ που εδωσα ας πουμε, 5€=500MB για 1 μηνα. Η ημερομηνια που γραφει οτι σταματαει δεν ισχυει, θα την ανανεωνουν καθε μηνα (τουλαχιστον ετσι μου ειπε ο τυπος στο καταστημα). Ή μπορεις να ενεργοποιησεις το Just Surf Bonus, καθε φορα που βαζεις καρτα σου βαζει 500MB αντι να σου δινει 600' τηλεφωνα.

Τωρα να βρεις τα ιδια πακετα με το φοιτητικο οχι, αλλα μπορεις να συνδιασεις. Ομιλια+Internet με 8€, το αντιστοιχο φοιτητικο ειναι 7€ και απλα δινει 100' παραπανω ομιλια και 380MB (οκ αυτο εχει διαφορα :p) παραπανω internet . Τον 2ο μηνα αυτα, αφου ηδη εχεις παρει το bonus με την ενεργοποιηση τον 1ο μηνα που ανανεωσες.

Τον 3ο μηνα ξανα-ανανεωνεις κλπ. Αυτα ΔΕΝ ειναι για φοιτητες, αλλα θα πρεπει να εχεις CU. Αν κρινω απο τις διαφημισεις των αλλων παροχων λιγο πολυ ολοι τα ιδια δινουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.