Jump to content



Βγήκε το Steam για Linux (beta)


Dr.Paneas

Recommended Posts

Αν και beta υπάρχει τρόπος να την παρακάμψεις. Τεστάρετε με Ubuntu ή Arch και πείτε εντυπώσεις.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tEu5jTmp38E&feature=plcp]How to bypass Steam closed beta in Ubuntu 12.10 - YouTube[/ame]

http://ubuntuxtreme.com/howto/how-to-by-pass-steam-closed-beta/

Link to comment
Share on other sites

Μερικά links για τους αρχάριους στον χώρο:

Καταρχάς πρέπει να έχετε τους σωστούς drivers: How to fix Steam for Linux video problems

Δεύτερον, κάνετε εγκατάσταση το Steam: How to Install STEAM in Ubuntu

Τρίτον, προσέχευστε ότι θα σας δώσει πρόσβαση: How to by-pass Steam closed beta (updated)

Τέταρτον: αν έχετε χαμηλό FPS ρυθμίστε το Unity: How to speed up Unity Gaming Performance

ή αν δεν θέλετε Unity: How to change Desktop Environments in Ubuntu 12.10

Link to comment
Share on other sites

Μερικά links για τους αρχάριους στον χώρο:

Καταρχάς πρέπει να έχετε τους σωστούς drivers: How to fix Steam for Linux video problems

Δεύτερον, κάνετε εγκατάσταση το Steam: How to Install STEAM in Ubuntu

Τρίτον, προσέχευστε ότι θα σας δώσει πρόσβαση: How to by-pass Steam closed beta (updated)

Τέταρτον: αν έχετε χαμηλό FPS ρυθμίστε το Unity: How to speed up Unity Gaming Performance

ή αν δεν θέλετε Unity: How to change Desktop Environments in Ubuntu 12.10

Ξέχασα να προσευχηθώ και μου βγάζει το σφάλμα.

Έδωσα "sudo apt-get install ia32-libs" αν κι έχω 32bit. Δεν πιάνω τη λογική. Τί πρέπει να κάνω. To Demo του World Of Goo παίζει, αλλά δε μπορώ να εγκαταστήσω το Counter-Strike που το έχω στο λαγαριασμό μου. Με πετάει έξω.

Και μου έμεινε και το demo παιχνίδι - πώς μπορώ να το αφαιρέσω;

Μέσα από τη σελίδα του Steam και του λογαριασμού μου βρήκα εκκίνηση παιχνιδιού Counter-Strike αλλά μου λέει πως δεν είναι διαθέσιμο για την πλατφόρμα που χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

αλλά δε μπορώ να εγκαταστήσω το Counter-Strike που το έχω στο λαγαριασμό μου. Με πετάει έξω.

Και μου έμεινε και το demo παιχνίδι - πώς μπορώ να το αφαιρέσω;

Μέσα από τη σελίδα του Steam και του λογαριασμού μου βρήκα εκκίνηση παιχνιδιού Counter-Strike αλλά μου λέει πως δεν είναι διαθέσιμο για την πλατφόρμα που χρησιμοποιώ.

είναι closed beta, για αυτό.. Όταν βγει επισημα, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

είναι closed beta, για αυτό.. Όταν βγει επισημα, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Άντε να δούμε. Όμως κάτι "μαγειρέματα" που παίζουν για να αποφύγεις την beta-φάση δε λειτουργούν τελικά; Δοκίμασα διάφορα αλλά τίποτα τελικά.

Το World Of Goo πως γίνεται να το απεγκαταστήσω, αφού δε με αφήνει να μπω η εφαμοργή στο Steam;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το μόνο κακό είναι αυτό..

However, it seems that the latest experimental Linux driver for AMD cannot find the difference between HD 6000 and 7000 series, since both Radeon series are performing nearly the same. Having in mind that nVIDIA seems to provide better driver’s support for Linux, then have no other hesitations.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.