Jump to content



Πρόβλημα με αγορά από ebay (καμία παραλαβή, κανένα refund)


tragikos

Recommended Posts

  • 1 month later...

Έχω ένα πρόβλημα, είχα αγοράσει δυο πράγματα στις 26/11/2012 (Economy Int'l Shipping) από το ebay και ακόμα δεν τα έλαβα, είναι η πρώτη παραγγελία που έκανα (noob), λόγο εορτών είπα να περιμένω λίγο ακόμα, σήμερα επικοινώνησα με τον πολίτη και μου είπε να μου τα ξαναστείλει αλλά μόλις είδα το θέμα που λέτε για case και 45 μέρες οπότε τι λέτε να κάνω; να ανοίξω case και να ζητήσω refund (και από πού paypal ή ebay);

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, είχα αγοράσει δυο πράγματα στις 26/11/2012 (Economy Int'l Shipping) από το ebay και ακόμα δεν τα έλαβα, είναι η πρώτη παραγγελία που έκανα (noob), λόγο εορτών είπα να περιμένω λίγο ακόμα, σήμερα επικοινώνησα με τον πολίτη και μου είπε να μου τα ξαναστείλει αλλά μόλις είδα το θέμα που λέτε για case και 45 μέρες οπότε τι λέτε να κάνω; να ανοίξω case και να ζητήσω refund (και από πού paypal ή ebay);

Ζητα refund ή τα ιδια παλι.

Σημερα μετα απο 3 μηνες ηρθαν σε ενα φιλο μου κατι μπαταριεσ για το κινητο.Ειχε ξαναζητησει να του στειλουν γιατι χαθηκαν και τελικα του ηρθαν ολα μαζι :confused:

Κανε ομως το case :upside:

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός είναι ότι θέλω αυτά που πήρα, δεν τα βιάζομαι όμως, το κόστος τους είναι 18$.

Δεν θέλω να του πω να τα ξαναστείλει επειδή αν τα λάβω δυο φορές δεν θέλω να πληρώσω μεταφορικά για να τα ξαναστείλω πίσω καθώς το κόστος θα είναι σχεδόν το ίδιο με την αγορά, βασικά πιο πιθανό είναι να τα ξαναπληρώσω καi να τα κρατήσω παρά να τα σκάσω στα ελτα.

Σκέφτομαι να τον ρωτήσω μέσω pm αν έχει κάποιο tracking number (που λογικά δεν έχει λόγο Economy Int'l Shipping), να του πω ότι είμαι πρόθυμος να περιμένω άλλες 15 μέρες μπας και έρθουν και να τον ενημερώσω ότι ανοίγω case (μια και έκανα την πατάτα και του έστειλα pm και δεν έκανα case με την μια) αν δεν τα λάβω σε αυτό το διάστημα να του ζητήσω refund ώστε να τα ξαναγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Κατσε λιγο,γιατι σε εχασα

αν καταλαβα καλα λες πως ηρθε το προιον στο ταχυδρομειο και εσυ επειδη εχεις τα λεφτα σου πισω δεν πας να το παραλαβεις γιατι εχεις παραγγειλει απο αλλον πωλητη?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.