Jump to content



Ποιον απ'ολους?


Mitos175

Recommended Posts

8320!! γιατι είναι νέα γενιά ποιο γρηγορος από τον 8150 και είναι ξεκλείδωτος οπότε με κλοκάρισμα παίζει σαν 8350!

Αν πάλι δεν σε χαλάει να δόσεις +30€ πάρε κατευθείαν τον 8350 που έχει πιθανότητες να κλοκάρεται ακόμα ποιο υψηλά!

Link to comment
Share on other sites

8120-8150-8320-8350.

Ποιον και γιατι?

Υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες αναμεσα τους?

Στην ίδια συχνότητα ο 81xx με 83xx,έχουν ελάχιστη έως καθόλου διαφορά επιδόσεων,η πια μεγάλη βελτίωση είναι σε άλλα σημεία.

Το τι δουλειές θες να κάνεις εσύ είναι το θέμα.

8320!! γιατι είναι νέα γενιά ποιο γρηγορος από τον 8150 και είναι ξεκλείδωτος οπότε με κλοκάρισμα παίζει σαν 8350!

Αν πάλι δεν σε χαλάει να δόσεις +30€ πάρε κατευθείαν τον 8350 που έχει πιθανότητες να κλοκάρεται ακόμα ποιο υψηλά!

Πιο μεγάλο ρόλο παίζει το κομμάτι που θα πέσεις παρά το μοντέλο απ΄όποια γενιά και να είναι.Ξεκλείδωτοι είναι έτσι και αλλιώς.

ανεβασε λιγο τον 960t στα 3.8+ και αν δε μεινεις ευχαριστημενος 8350

Δηλαδή με +100Mhz θα δει τρελή διαφορά. :drool: :stop:

Άμα δεν είναι ευχαριστημένος με τον Χ6 στα 3.8 τότε δεν θα είναι με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια συχνότητα ο 81xx με 83xx,έχουν ελάχιστη έως καθόλου διαφορά επιδόσεων,η πια μεγάλη βελτίωση είναι σε άλλα σημεία.

Το τι δουλειές θες να κάνεις εσύ είναι το θέμα.

Πιο μεγάλο ρόλο παίζει το κομμάτι που θα πέσεις παρά το μοντέλο απ΄όποια γενιά και να είναι.Ξεκλείδωτοι είναι έτσι και αλλιώς.

Δηλαδή με +100Mhz θα δει τρελή διαφορά. :drool: :stop:

Άμα δεν είναι ευχαριστημένος με τον Χ6 στα 3.8 τότε δεν θα είναι με τίποτα.

τον εχει ξεκλειδωσει και τον ετρεχε στα 3 default , τωρα τον εχει ανεβασει στα 3.8 αλλα εχει ενα θεμα , ειναι με 1 dimm των 4gb
Link to comment
Share on other sites

Κανέναν τώρα. 81ΧΧ φτηνοί αλλά ξεπερασμένοι. 83ΧΧ νεότεροι αλλά δεν έχει ξεφτυλιστεί ακόμα η τιμή. Περίμενε να πέσει πρώτα στα 140-150 ο 8320 και πάρ'τον. Στα 180 δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

χτες τον εβαλε 3.8 οταν ανοιξε το θεμα τον ειχε στα 3, default

Δεν υπάρχει λόγος να το ξέρω,δε "σκουπίζω" τα θέματα του καθενός για να ξέρω πως θα απαντήσω σε μελλοντικό θέμα.

Κανέναν τώρα. 81ΧΧ φτηνοί αλλά ξεπερασμένοι. 83ΧΧ νεότεροι αλλά δεν έχει ξεφτυλιστεί ακόμα η τιμή. Περίμενε να πέσει πρώτα στα 140-150 ο 8320 και πάρ'τον. Στα 180 δεν αξίζει.

Αν βρεί κάποιον 81xx φτηνά και τον θέλει για βαρύ multitasking,επεξεργασία video κλπ είναι καλή ευκαιρία,clock for clock δεν έχουν διαφορά αξιοσημείωτη με τα νέα μοντέλα.Χαμηλότερη κατανάλωση έχουν και μεγαλύτερο περιθώριο oc αλλά εξαρτάται το κομμάτι.

Τυχαίνει να έχω καλό 8120 στα χέρια μου και είχα συζήτηση με γνωστό μου που του έτυχε μάπα 8320.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.