Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

Τι να πω ρε παιδια. Μαλλον επεσα στη περιπτωση.

Χθες μιλησα μαζι τους και δεν εχουν καμια ενημερωση απο τον ΟΤΕ για το ποτε θα ενεργοποιηθει η γραμμη σε VDSL.

Κατι μου πεταξανε οτι παιζει να μην έχει θύρες να δωσει στο αστικο κεντρο.

Ευσταθει κατι τετοιο ή λενε οτι τους κατεβει?

Ειλικρινα η υπομονη μου εχει φτασει στα ορια της και πλεον δεν ξερω πως να κινηθω

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τηνα και ας άργησε

 

Πριν:

 

http://www.speedtest.net/result/4247490475.png

 

Mετά:

 

http://www.speedtest.net/result/4314349374.png

 

Kαι χαρακτηριστικά γραμμής

post-33410-0-10599700-1429898628_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δοκιμάσει κανεις να κανει bridge το router του ΟΤΕ? ΑΠΟ default κανει block known ports.

Για να ανοιξω την 25,443,3389 έπρεπε πρωτα να κάμω port forward και μετα να το γυρίσω σε bridge. ΑΣΕ που μετα χάνει και το IP interface του τελείως κιόλας. Έφαγα 4 ώρες να βρω άκρη με την βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

Το vdsl router της wind μπορώ να το κάνω bridge με το xiaomi router που θέλω να παραγγείλω;

 

Το vdsl router της wind γίνεται bridge σίγουρα και δοκιμασμένο. Έτσι παίζω ήδη στο γραφείο με ADSL γραμμή όμως χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυμίσεις του internet αντί για PPoE του επέλεξα bridge mode αν θυμάμαι. 

Κάτσε να δώ αν μπορώ να το κοιτάξω γιατί δεν είμαι γραφείο.

 

Δεν μπορώ να το δώ τώρα δυστυχώς. Έχω πρόσβαση μόνο αν μπώ πάνω στο modem με καλώδιο.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις να κανει bridge το router του ΟΤΕ? ΑΠΟ default κανει block known ports.

Για να ανοιξω την 25,443,3389 έπρεπε πρωτα να κάμω port forward και μετα να το γυρίσω σε bridge. ΑΣΕ που μετα χάνει και το IP interface του τελείως κιόλας. Έφαγα 4 ώρες να βρω άκρη με την βλακεία.

Δοκίμασε να απενοργοποιήσεις την ασφάλεια που παρέχει ο οτε για κάποιους μήνες μέσω του myotenet
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενοργοποιήσεις την ασφάλεια που παρέχει ο οτε για κάποιους μήνες μέσω του myotenet

Το έχω κάνει ήδη. Πάλι έκοβε την 25, 443 και την 3389. Μόνο με port forward και μετά με bridge έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.