Jump to content



Αναζητηση για 120mm silent fans


jpcupra

Recommended Posts

Το πιο πιθανό είναι ότι υποβιβάζει την τάση όσο το σύστημα είναι σχετικά δροσερό για θέμα θορύβου. Διαφορετικά πάρε κάποιο βολτόμετρο και μέτρα την +12V τάση που δίνει το τροφοδοτικό και είναι αποκλειστικά για fans μητρικής :p

Το Y-3pin που δείχνεις είναι καλό σχετικά. Απλά έχε κατά νου ότι αν έχεις high performance fans που τρώνε πολύ ρεύμα (τραβάνε αρκετά Amber) τότε μπορεί να υπερβείς το φορτίο σχεδιασμού για το οποίο έχει σχεδιαστεί το rail της μητρικής για το fan.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Ειχα δυο coolermaster σαν του Ydinopoulos αγορασμένα απο πλαίσιο . Καλα ανεμιστηράκια και γρήγορα δεν λεω... Αλλα αμα αυτά είχανε 20db εγω είμαι αστροναύτης . Επεσε αλλαγη σε noctua nf-p αν δεν κάνω λάθος . Καμία σχεση τώρα . Το pc γουργουρίζει . Ε , οτι πληρώνεις παίρνεις .. coolermaster 6e , noctua 15e .

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δυο coolermaster σαν του Ydinopoulos αγορασμένα απο πλαίσιο . Καλα ανεμιστηράκια και γρήγορα δεν λεω... Αλλα αμα αυτά είχανε 20db εγω είμαι αστροναύτης . Επεσε αλλαγη σε noctua nf-p αν δεν κάνω λάθος . Καμία σχεση τώρα . Το pc γουργουρίζει . Ε , οτι πληρώνεις παίρνεις .. coolermaster 6e , noctua 15e .

ειχαν μαζι καποιο ανταπτορακι για να παιξουνε χαμηλοτερα σε volt? κατι τετοιο διαβασα.

Νταξ, δεν ηταν και χαλια μαυρα, ειδικα αν παιξουν στα 7v...

Αλλα...Xilence --> uber win !!!! :happy2:

Φανταζομαι πως εκαναν τα αλλα για να λες τουτα αθορυβα... Παντως εγω γινει γκ-3-ϊ με τον θορυβο, το αποφασισα...

καποτε ειχα 3 delta στο ψυγειο και δεν με ενοχλουσε και τωρα ουτε τα 20db δεν θελω να ακουω.... :o

Link to comment
Share on other sites

Λιγο που έριξα μια ματιά στο Internet Cooling Fan Roundup 2012 - Other-Components - CPU-Components . Οι noiseblocker φαίνονται πολύ αξιόλογα μηχανήματα . Αλλα στο skroutz δεν βλέπω ιδιαίτερη διαθεσιμότητα απο ελληνικά καταστήματα .

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και εναμιση χρονο με 4 120αρηδες Noiseblocker και μονο τα καλυτερα εχω να πω.

Ακομα και με το Stacker 831 που ειναι διατρητο απο παντου,ακουγονται ελαχιστα!

Σιγουρα απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει, αξιζουν και με το παραπανω μεχρι το τελευταιο ευρο.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.