Jump to content



TV CARD εως 70ευρω


LordOfRings

Recommended Posts

Αντιπρώσωπος της Leadtek είναι τα Multirama οπότε έχουν σίγουρα

Τώρα για την DV νόμιζω κάτι είχε ειπωθεί ότι της λείπει κατι για τον ήχο αν θυμάμαι καλά.

Περισσότερα ξέρουν ο Alarm και ο Yianni

Πάντως κάνεις αναζήτηση στο forum για την Leadtek θα λύσεις όλες σου τις απορίες μιας και είναι ενα θέμα που έχει συζητηθει δεκάδες φορές.

Μην σκεφτείς καθόλου να πάρεις τις φτηνιάρικες κάρτες απο το plaisio είναι εντελώς για τα μπάζα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

η dv το μονο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν ανιχνευει αυτοματα τον μονο ηχο σε μερικες περιπτωσεις...εμενα για παραδειγμα δεν μου τον ανιχνευει οταν βλεπω αντ1 και eurosport και ακουγεται κατι σαν να κανει χιονια...αλλα τελικα δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα αφου με μπορεις να τον βαλεις σε μονο απο κουμπι του τηλεκοντρολ και δεν το ηξερα...εχει ενα κουμπι το MTS με το οποιο μπορεις να αλλαξεις απο στερεο σε ντουαλ ή σε μονο...αρα δεν ειναι και μεγαλο προβλημα...αλλα διαφωνω με αυτο που ειπε ο φιλος πριν για τις φτηνοτερες καρτες του πλαισιου...τι να παρει?aver?...σε πληροφορω οτι δεν ειναι καθολου καλες...το σοφτ ειναι χαλι...δυσχρηστο...και οταν ειχα δοκιμασει την 303 νομιζω ειχε μεγαλη καθυστερα στον ηχο...νομιζα οτι ηταν το pc μου αλλα το δοκιμασα σε αλλο pc και εκανε τα ιδια ακριβως...γιατι οχι λοιπον την tv2000xp που ειναι και καλυτερη και κανει μολις 55-60 ευρω,και εχει πολυ καλυτερο σοφτ και στο κατω κατω ειναι μια πολυ καλη καρτα...και ισως μπορεσει να δει και κουτσα στραβα flmnt με αυτη την καρτα...γιατι να παρει κατι μετριο οταν μπορει να παρει κατι σχεδον τελειο σε αυτα τα λεφτα????

παρε την tv2000xp ρε αγορι μου και δεν προκειται με την καμια να μεινεις δυσαρεστημενος...

αν ψαξεις στο φορουμ θα δεις ποσοι την πηραν και οτι εχουν ολοι μεινει ακρως ευχαριστημενοι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από laserscout

Αν θες φτηνες... πλαισιο!

ETV 203 studio- 50 E.

TV 203 studio-tv- 30E.

TV USB 2- 70 E.

TV 878 RF- 37 E.

TV-PVR 883 RF- 45 E.

DV/AV expert tv stereo- 80 E.

και αν θες δορυφορικη, TV DVB-T- 70 E.

* κατα ποσο καλες ειναι δεν ξερω

α! και οι τιμες ςιναι χωρις Φ.Π.Α.

Σωστά. Αν θέλεις φτηνές και μούφα Πλαίσιο. Χωρίς παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα με τον ήχο η DV ή η Expert. Πάντως ο Ant1 είναι stereo απλά είναι Nicam stereo.

Για την Deluxe απλά νομίζαμε ότι στα νέα revs είναι stereo αλλά αυτό δεν ισχύει.

Μόνο και μόνο για το software πάντως η Leadtek είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Lifeview FlyTv Prime 30 .Πολλοί δεν συμφωνούσαν αλλά RAM kai PCMAG με έπεισαν.38 ευρώ και γράφει γαμάτα.Αρνητικά?Λογισμικό μάλλον δεν πολυκάνει για editing και ήχος μονοφωνικός.Έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ Ulead Video Studio 8 άμα χρειαστώ στεροφωνικό ήχο έχω καλώδιο !Οπότε !!!

38 ευρώωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι η Lifeview FlyTv Prime ειναι πολυ καλη λυση, η 33 που εχω εγω ειναι ακρως ικανοποιητικη, ειδικα για καποιον που το μονο που θελει ειναι να βλεπει λιγη TV που και που, για εγγραφες δεν ξερω τι λεει αλλα δεν με νοιαζει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Στο hacshop έχει την leadtek winfast tv2000xp 67,20 με ΦΠΑ και courier αλλα με έμβασμα από τράπεζα και στα multirama 76 με ACS & ΦΠΑ αντικαταβολή

τι να κάνω όλοι μου λενε απο Multirama εσεις τι λετε ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbdanis

Στο hacshop έχει την leadtek winfast tv2000xp 67,20 με ΦΠΑ και courier αλλα με έμβασμα από τράπεζα και στα multirama 76 με ACS & ΦΠΑ αντικαταβολή

τι να κάνω όλοι μου λενε απο Multirama εσεις τι λετε ???

hacshop ...

Link to comment
Share on other sites

εγω σου λεω οχι απο multirama μονο και μονο λογω του οσο πιο απλα μπορω να πω: το χειροτερο σερβις στην ελλαδα!ειχε χαλασει το laptop του πατερα μου(προβλημα σοφτ... χρειαζοταν ενα φορματ το πισι ισως και οχι καν φορματ αλλα επειδη ο πατερας μου φοβοταν μην του βγαλω τα ματια δεν με αφησε να δρασω)και τους το εδωσε...μας παραμυθιαζαν εναν ολοκληρο μηνα οτι το πισι ηταν στην toshiba και μετα απο πολλες φασαριες και 5 εβδομαδες ταλαιποριας μαθαμε οτι το πισι ηταν τοσο καιρο στα κεντρικα και αραδιαζε!...

απεφυγε το μουλτιραμα...το μαγαζι ειναι για να αγοραζεις οτιδηποτε μη ηλεκτρονικο...

απλα πραγματα...hacshop με τα χιλια...επισης την εχει στο pc store και στο ραμ σοπ...το δευτερο ουτε αυτο θα στο συστηνα μιας και το σερβις ειναι και εκει ψιλομουφα...

απο τα αλλα 2 μαγαζια δεν εχω εμπειρια με ρμα...αν δεν την εχουν στο σιτε παρε τηλ να ρωτησεις...την εχουν και τα 2 σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω μια ASUS με Philips chipset, ειναι απο τισ καλυτερες καρτες, το BT ειναι αρχαιο. Κανει capture διχως να επιβαρυνει την CPU. Σε ενα Celeron 1.3 με το iyVCR σε 352χ288 με divx5.1 στα 900kbps διχως χαμενα καρε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik [01-09-2004 12:12]

Αντιπρώσωπος της Leadtek είναι τα Multirama οπότε έχουν σίγουρα

Αυτο, το εχεις δει καπου? Γιατι εγω, απο οσο ξερω, εδω και πολλα χρονια, αντιπροσωπος ειναι η ιντερσετ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ce6at

Paidia makria apo BT878 chip..pate gia Philips SAA7XX chip poli kaliteri poiotita se video capture. Kai low cpu usage!!!!

Καλώς ήρθες στο φόρουμ ce6at, στους κανόνες που αποδέχθηκες είναι η γραφή με ελληνικά και ελληνικούς χαρακτήρες. Παρακαλώ διόρθωσε το post σου.

Link to comment
Share on other sites

ce6at Βασικά η φήμη αυτή υπάρχει ότι το Philips γενικά είναι καλύτερο. Αλλά το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν, μάλλον δεν υπήρχαν παλιότερα πολλές εφαρμογές για αυτό + no F*lmnet ( αν και το τελευταίο είναι λεπτομέρια - υπάρχουν και οι καφετέριες.... )

Μην σου φαίνεται όμως παράξενο που έγραψες σε τόσο χαμηλή ανάλυση DivX. Εγώ έγραφα σε 352Χ288@25fps με DivX 3 σε Celleron 333A και κάρτα γραφικών SiS6326 με το BT878A χωρίς να χάνω frames. Απλά με τόσο αργό σύστημα αναγκαζόμουν να γράφω τον ήχο ασυμπίεστο μιας και ο επεξεργαστής δεν προλάβαινε να συμπιέσει και τον ήχο.....

Επίσης η ποιότητα του captured αρχείου εξαρτάται και από την εφαρμογή. Όχι μόνο από την κάρτα κα το chip που διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αλλο το Divx3 και αλλο το DIVX 5.2 ?? Καμια σχεση. Το 5 θελει πολλη cpu.

Θα δοκιμασω το νεο μου PC (prescott 3.0 ghz 2x160 MAxtor Raid 0 sata) να δω αν κανει συλληψη σε μεγαλυτερη αναλυση και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ψηφικά κανάλια? Στην Ελλάδα έχει ψηφιακά κανάλια?

Μάλλον υβρίδιο είναι κάρτας TV για επίγεια κανάλια και πακέτο απλή κάρτα για ελεύθερα δορυφορικά κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εχω παρει την leadtek winfast και ειμαι πολυ απογοητευμενος , ενω στην τηλεοραση τα καναλια ειναι καθαρα σα κρυσταλλο στον υπολογιστη ειναι μετρια το πολυ. Δεν εχω χρωματα καλα και η ληψη ειναι με χιονια , κυματα κλπ. Εχω βαλει ελλαδα σα χωρα και οτι χρησιμοποιω κεραια. Γιατι ετσι παιζει να ειναι ελλατωματικη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.