Jump to content



TV CARD εως 70ευρω


LordOfRings

Recommended Posts

Ξέχνα το Ellada. Hungary PAL για profile και Antenna.

Τώρα τέλεια εικόνα από TV tuner όπως στην TV δύσκολα θα πάρεις. Και λογικό δεν είναι? Το ένα έχει 60€ και το άλλο 600€... χώρια το ότι η TV φτιάχτηκε αποκλειστικά για αυτό το σκοπό και μόνο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Παιδια στο PC η καρτα αποκαλυπτει τις ατελειες του τηλεοπτικου σηματος αφου εχεις αναλυση συνηθως πανω απο 640χ480 και το σημα της ΤV εναι το πολυ 350 γραμμες. Επισης η οθονη της TV κανει κατι σαν antialising στο σημα που βελτιωνει τις οποιες ατελειες υπαρχουν. Εγω παντος στο κομπιουτερ εχο καλυτερη εικονα παρα στιν 16:9 φιλιπς ο οποια εχει χιλα δυο ψηφιακα φιλτρα οπου το σημα με χιονια γινεται ακομη πιο χαλια.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Winfast 2000XP και το πρόβλημα ήταν ίδιο με του ea6gka. Ενώ στην TV τα κανάλια τα πιάνω μία χαρά, στο pc σχεδόν όλα - πλήν του Alter - είχαν χιόνια. Αφήστε που μετά από λίγο από την εγκατάσταση του άρχισαν οι μπλέ οθόνες, και - όσο και αν σας φαίνεται παράξενο - ο ένας δίσκος δε δούλευε και το σύστημα δεν μπουτάριζε. Με το που την έβγαλα την κάρτα όλα επανήλθαν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ποιο πολλοί που πήρανε την κάρτα είναι ευχαριστημένοι και δεν είχαν προβλήματα και στα 4 χρόνια που την έχω μια φορά χρειάστηκα υποστήριξη από την Leadtek και την είχα.

Με εμένα ποτέ δεν παρουσιάστηκαν προβλήματα ασυμβατότητας πάντως. Και μια χαρά λήψη είχα. Τώρα αν τα σκαρτέψανε τα τελευταία revs.... που να το ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 16:26]

Οι ποιο πολλοί που πήρανε την κάρτα είναι ευχαριστημένοι και δεν είχαν προβλήματα και στα 4 χρόνια που την έχω μια φορά χρειάστηκα υποστήριξη από την Leadtek και την είχα.

Με εμένα ποτέ δεν παρουσιάστηκαν προβλήματα ασυμβατότητας πάντως. Και μια χαρά λήψη είχα. Τώρα αν τα σκαρτέψανε τα τελευταία revs.... που να το ξέρουμε?

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι το σύστημα που είχα και μου παρουσίασε το πρόβλημα (τώρα μόλις έφαγε format και γούσταρε) ήταν Windows 2003. Επειδή η Leadtek δεν αναφέρει τπτ πουθενά για 2003, μήπως δεν υποστηρίζονται;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Avermedia 303 Studio. 70E + ΦΠΑ.

Την έχω 1 μήνα.Αριστη εικόνα , καταγραφή video (σε mpeg2,divx) - Fm (σε mp3),scheduler.Πρόβλημα κανένα.Το μόνο που έκανα ήταν ένα update στους drivers και το software.Full screen απεικόνηση κaι δεν χάνει πουθενά συν το remote.Το OS WindowsXpPro.Μακάρι να ήταν έτσι όλες οι φτηνιάρικες καρτούλες του Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mark13

Avermedia 303 Studio. 70E + ΦΠΑ.

Την έχω 1 μήνα.Αριστη εικόνα , καταγραφή video (σε mpeg2,divx) - Fm (σε mp3),scheduler.Πρόβλημα κανένα.Το μόνο που έκανα ήταν ένα update στους drivers και το software.Full screen απεικόνηση κaι δεν χάνει πουθενά συν το remote.Το OS WindowsXpPro.Μακάρι να ήταν έτσι όλες οι φτηνιάρικες καρτούλες του Πλαίσιο.

Από πού την πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.