Jump to content



Vfm Μητρικη για OC


ponaei8anasi

Recommended Posts

επισης, αν δεν θελεις να εξαντλησεις το οριο, θα κοιταζα και αυτην GIGABYTE - Motherboard - Socket 1155 - GA-Z77X-D3H (rev. 1.0)

οι gigabyte ειναι πιο ποιοτικες και εχουν και 3 χρονια εγγυηση!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Πανεμορφη η giga που λετε παιδες. Μεχρι στιγμης ειμαι αναμεσα σε αυτην και την extreme4. Fatal1ty την βγαζω εκτος γτ περιοριζει μονο σε cf και μπορει αργοτερα να μου την βαρεσει να παω σε sli.

Ασχετο. Κοιταγα στο αμερικανικο αμαζον για 3570k-extreme4-8gb ripjaws 2133 και μου εβγαιναν γυρω στα 100 ευρα λιγοτερα απο ελλαδα και γυρω στα 60 απο το co.uk.

Αλλα στο τελος γειωθηκα μιας και δεν στελνουν ελλαδα. :suicide:

Sent from Optimus L5 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και παραπανω ειμαι πλεον αναμεσα στην Gigabyte Z77x-d3h και στην Asrock Z77 Extreme 4.

Η giga εχει 6+2+1 phases ενω η asrock 8+4.

Ειναι σημαντικη η διαφορα τους η δεν θα καταλαβω τπτ σε ενα κλοκαρισμα 4.5-5ghz?

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και παραπανω ειμαι πλεον αναμεσα στην Gigabyte Z77x-d3h και στην Asrock Z77 Extreme 4.

Η giga εχει 6+2+1 phases ενω η asrock 8+4.

Ειναι σημαντικη η διαφορα τους η δεν θα καταλαβω τπτ σε ενα κλοκαρισμα 4.5-5ghz?

Και πολυ καλα θα κανεις,οποια και να παρεις δεν νομιζω να μην μεινεις ικανοποιημενος.:yu:

H giga παντως ειναι μια κουκλα..σκεφτομαι να την συνδυασω τωρα με 2 12αριδες corsair quiet edition μπλε πανω στην megahalems....:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte "κούκλα"?

Evga/asus>msi>asrock>homemade mobo>gigabyte

Για low end μιλάμε, μείνε μακρυά απο την gigabyte. Αν πάρεις απο έξω mobo σκέψου απλά τι θα γίνει σε περίπτωση rma και αν αξίζει όλη η αναμονή.

Για πες...

Εχουν θεματα ακομα οι giga;

Ειχα διαβασει οτι στο z68 ειχαν θεμα με τα vrm αλλα το ειχαν φτιαξει..

Οσο για το rma εχω τωρα ενα θεμα με την Η100 μου και πωλητης δεν με βοηθαει και καταληγω να δινω 30 ευρω απο την τσεπη μου.

Ασε που και απο ελλαδα να ψωνισω το πιο φθηνο καταστημα ειναι στην σαλονικη. Και αν χρειαστω rma το 10-15 δεν το γλυτωνω γιατι θα πρεπει να την στειλω..

Sent from Optimus L5 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte "κούκλα"?

Evga/asus>msi>asrock>homemade mobo>gigabyte

Για low end μιλάμε, μείνε μακρυά απο την gigabyte. Αν πάρεις απο έξω mobo σκέψου απλά τι θα γίνει σε περίπτωση rma και αν αξίζει όλη η αναμονή.

Ναι γιατι τι εχει εξωτερικα?Ειναι τοσο χαλια δηλαδη?

Τι εχεις ακουσει για τις giga φιλε μου?Ρωταω γιατι με ενδιαφερει...παγωματα και λοιπα λυθηκαν ολα με τα τελευταια bios updates..

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte "κούκλα"?

Evga/asus>msi>asrock>homemade mobo>gigabyte

Για low end μιλάμε, μείνε μακρυά απο την gigabyte. Αν πάρεις απο έξω mobo σκέψου απλά τι θα γίνει σε περίπτωση rma και αν αξίζει όλη η αναμονή.

σοβαρα? για στοιχειοθετησε την αποψη σου, για να καταλαβουμε και εμεις!!

γιατι να μεινει μακρια απο την κορυφαια εταιρεια MOBO?

Link to comment
Share on other sites

Παρε extreme 4 και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος στην αγοραζω αμαν! :p

Εχε χαρη οπου χτες και σημερα ειναι κλειστα οι τραπεζες και το συζηταμε ακομα μιας και δεν μπορω να ψωνισω ακομα.

Αν θελει ομως και ο [MENTION=11525]grathk[/MENTION] ας μας πει γτ ειναι τοσο χαλια η giga για να ξερουμε τι μας γινεται.

Sent from Optimus L5 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Μία δήλωση απο μένα ( :p )

Εγώ Gigabyte δεν ξανα παίρνω!!!

Κι μιας κι έχω δοκιμάσει αρκετές εταιρίες(τώρα και Asrock).Απο την σειρά p55 μέχρι πέρσι είχα 3 Gigabyte.

Το support τους είναι απλά αδιάφορο... :help1:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σορρυ για το πρηξιμο αλλα βρηκα σε αγγελια μια Maximus V Gene με εγγυηση στα 140 να μου κλεινει το ματι...

Αξιζει? Η να παω στην asrock που κατεληξα απο τις απο πανω?

Ευχαριστω ολα τα παιδια που ασχοληθηκαν με το thread και με βοηθησαν..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είπα.Είχα πάρει μια p67a-ud3.Γράφουν στο site ότι θα υπάρχει πλήρεις υποστήριξη των Ivy-bridge.Ρωτάω κι μου λένε ναι κτλπ.

Βγαίνει bios κάνω update κι τι βλέπω?Το multiplier να τελειώνει στο 57.Λέω οκ δεν υπάρχει πρόβλημα.

Έλα όμως που ότι multi να έβαζες πάνω απο 36 το έτρεχε πάλι 36.

Όσο για το bclock?Με οτιδίποτε άνω του 100 δεν άναβε σε μια μητρική που έπαιζε 107.3 με sandybridge.

Ούτε 100.1 δεν άναβε :-O

Μιλάω μαζί τους τίποτα...Μπλα μπλα μπλα γνωστό πρόβλημα μπλα μπλα μπλα μου λέγανε...

Δύσκολα να ξανα πάω σε Gigabyte εκτός κι αν είναι κανένα δώρο.Εγω λεφτά ξανά δεν δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε μαζι σου...αλλα δεν αναφερομουν σε σενα φυσικα,αλλα στον φιλο που ειπε κατι για low end..και οτι η gigabyte ειναι η τελευταια των τελευταιων...:hmm:

Τελοσπαντων μικρη σημασια εχει αφου ο φιλος βρηκε την v gene και σε καλη τιμη.;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.