Jump to content



Λαθος φορτιστης σε λαπτοπ


Dant3

Recommended Posts

Μου φέραν ένα λαπτοπ hp zv5000, στο οποίο είχαν ενα απο αυτά αυτά τα μουφοτροφοδοτικά, και η είσοδος του τροφοδοτικού έχει λιώσει. Το laptop δούλευε μετά με την μπαταρία για όσο κράτησε. Στο λινκ έχω εικόνες από την μητρική, πιστεύετε αν αλλάξω μόνο το jack υπάρχει περίπτωση να φτιάξει; (πουλάνε τέτοια στο φανό; http://imgur.com/a/MyXrB

Link to comment
Share on other sites

Μου φέραν ένα λαπτοπ hp zv5000, στο οποίο είχαν ενα απο αυτά αυτά τα μουφοτροφοδοτικά, και η είσοδος του τροφοδοτικού έχει λιώσει. Το laptop δούλευε μετά με την μπαταρία για όσο κράτησε. Στο λινκ έχω εικόνες από την μητρική, πιστεύετε αν αλλάξω μόνο το jack υπάρχει περίπτωση να φτιάξει; (πουλάνε τέτοια στο φανό; burned.jack - Imgur

Φφφφφφ....Μιλάμε για καψίματα Α' + βαθμού...! ;) Δεν ξέρω αν θα φτιάξει επειδή έχει πάρει και αρκετά ή μητρική. Εαν γνωρίζεις μπορείς να κάνει το εξής :

αγόρασε ένα καινούργιο connector αλλά σύνδεσε το με καλώδια. Δηλαδή να έχει προέκταση από την μητρική...! Αλλιώς μπορεί να βραχυκυκλώνει. Δεν σου εγγυώμαι τίποτα σίγουρο όμως...!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.