Jump to content



27'' gaming monitor 320e max


Vallgox

Recommended Posts

Kαλησπερα και καλη χρονια.

Θα ηθελα να αγορασω ενα 27αρι gaming monitor για γενικο hard core gaming και ταινιες.

Με ενδιαφερει πολυ να μην εχει ghosting αν γινετε,αν υπαρχει και καποιο review εστω και στα αγγλικα σχετικα με το response time του.

Αν ειναι pva/ips ακομα καλυτερα,αρκει να μην εχει ghosting οπως ειπαμε,αλλα και light bleed,αλλιως δεκτες και tn προτασεις.Oι μεγαλες γωνιες θεασης δεν με ενδιαφερουν,ουτε οι τρελες χρωματικες ακριβιες και το τελειο μαυρο για photo edit κτλ,αρκει να εχει ωραια και ζωντανα χρωματα.

320e max

Link to comment
Share on other sites

PVA/IPS σε αυτα τα χρηματα και τιμη το ξεχνας.

Mονο σε ΤΝ με οτι συνεπαγεται αυτο σε χρωματικη αποδοση.

Oτι υπαρχουν pva/ips σε αυτες τις ιντσες και χρηματα υπαρχουν,το θεμα ειναι αν αξιζουν συμφωνα με αυτα που ανεφερα ως κριτηρια.

Τι tn μου προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

LG IPS 277

στα 307

Ναι,την ειχε παρει το ματι μου,καλη φενετε για την τιμη της,αλλα δεν εχει πολυ καλα response times που με ενδιαφερει,15 ms ειναι πολλα...

LG Flatron IPS237L: Full Review (ειναι η μικρη αδελφη της 23'',αλλα ιδια κατα τα αλλα)

στις αξιολογησεις του plaisio ο τυπος που την εχει αν και της εχει βαλει καλη βαθμολογια,μιλαει για light bleed στο σκοταδι,το φοβαμαι λιγο αυτο.Ειδα και αλλα reviews με το ιδιο προβλημα αλλα δεν θυμαμε που,θα επανελθω.LG IPS277L-BN LED Monitor 27'' - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

BENQ GW2750 (M-VA) only!

Συνολικά δεν εχει αντιπαλο!!!

Το εχω γι αυτο σου λεω....

pure black + no input lag (average 6ms) + 4ms gtg & 12ms full responce time + Full contrast

Εδω αρκετοι κατοχοι της μιλανε παντως για ghosting και blur γενικα.BenQ GW2x50(HM) thread. - [H]ard|Forum

Εσυ πως την εχεις δει στο gaming απο θεμα ghosting? Τι games παιζεις πανω κατω?

Link to comment
Share on other sites

Εδω αρκετοι κατοχοι της μιλανε παντως για ghosting και blur γενικα.BenQ GW2x50(HM) thread. - [H]ard|Forum

Εσυ πως την εχεις στο gaming απο θεμα ghosting? Τι games παιζεις πανω κατω?

Πασιέντζες... :p

σου χάριζαν γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια μου θυμίζει το σκηνικό....

Link to comment
Share on other sites

Πασιέντζες... :p

σου χάριζαν γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια μου θυμίζει το σκηνικό....

ΑΑΑΑΑ!!! Μου την χαριζεις? Ε,πες το ντε,τωρα καταλαβα,σορυ,σου στελνω το τηλ μου σε πμ.:p

Αφου παιζεις πασιεντζες και δεν εχεις δει ghosting πρεπει να ειναι πολυ καλη οθονη.Αλλα φοβαμαι μηπως πρεπει να παρω κι εγω 670 GTX για να μου σηκωνει πασιεντζα το pc μου. :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ψηνεσαι για καμια κορεατικη? :baby:

http://www.thelab.gr/othones-kai-panels/27-s-ips-2560x1440-me-300-eyrw-107040.html

Για native πανω απο 1080p με τιποτα.Ασε που παιζει θεμα με τις εγγυσεις απο οτι ειδα...

Ενδιαφερον παντως,δεν τις ηξερα καθολου αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Aυτες οι δυο tn Asus πως σας φαινονται? Φαινετε να εχουν πολυ καλα χρωματα και γωνιες θεασης για tn,χωρις καθολου ghosting.

Asus VS278Q | Skroutz.gr

Asus VE278Q | Skroutz.gr

Asus VE278Q: Full Review

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ija9s_7_kTY]Asus VS278q unboxing-review-testing part 1 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.