Jump to content



OffTopic;


devious

Recommended Posts

  • Replies 4,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

κατάλαβα θα κάνω γενική καθαριοτητα παλι :)

τελος πάντων αυτο σήμερα ήταν πάρα πολύ 52 λιτρα μέσα σε ούτε 24 ώρες.

σε μπουκάλα του νερού πιο πολύ θα έμαινε και αυτο το μπαμ που ακουμε σε κάποια φάση που το πας??? είμασταν και οι τρείς γυρισμένοι και ακούγετε 1 μπαμ. παίρνουμε όλοι κάλυψη και γυρίζουμε και βλέπουμε την μπουκάλα με το "άζωτο" και το πόμα για το κενό πεταμένο και φυσικά πολλά ασημόχαρτα τριγύρο τα οποία νομίσαμε πως ήταν γυαλία

αν εξαιρέσουμε ολα αυτά και αυτά που είπε ο γιάγκος πήγε παραδόξως καλά α και το ότι πέρασα 3 περίπτερα που ήταν κλειστά για να βρώ παγάκια ::::::π

Link to comment
Share on other sites

του γεωργιαδη πρεπει να του κοψουν τα @@ για τξ προβολη σημερα :mad:

μια καρτουλα επρεπε να την δει...

να λεμε και του στραβου (ΑΡΗ :p) το δικιο...

αλλα η ΠΑΟΚαρα ηταν καλυτερη σε ολο το ματς και δικαια κερδισε.

Link to comment
Share on other sites

@yiancar

Don't worry, το άλλο Σάβατο θα έχουν φτάσει σίγουρα τα Irem στον Στέλιο, όσον αφορά τον QX έχει πάει και 4200-4300 με ξηρό παγο, οπότε δέν νομίζω να έχετε πρόβλημα.

@moderators

Έχω ένα πρόβλημα.... όταν κάνω post σε ένα thread, το thread αυτό δέν παρουσιάζεται καθόλου στα νέα μινύματα. Μόνο στο link με τα σημερινά.....

Τι να υποθέσω? Τάλος ο άτσαλος?????:D:D:D

@everybody

Θέλω μνήμες ρααααααααααααααα!!!!!!

Το σκόρ στο 06 βγήκε με μία.... με 2 δεν θα πάρει λιγάκι????

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι mod αλλά πιστεύω πως το θεωρεί σαν διαβασμένο γι' αυτό δεν το βάζει στα νέα μηνύματα. Γίνεται και σε μένα αυτό (βασικά σε όλους πρέπει να γίνεται)...

Ετσι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε guys, σύμφωνοι, αλλα κατω απο τα νεα βγάζει και αυτα τα οποια δεν εχουν ανανεωθεί απο την τελευταία επίσκεψη, και δεν είναι ούτε εκεί....

Αλωστε μετά απο 300 post που έχω κάνει, τί λέτε, δέν θα το είχα προσέξει???:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω πόσο περίπου θα πουλούσατε έναν Intel Ε6400 με τα σημερινά δεδομένα...:o

(Το ξέρω ότι η ερώτηση δεν είναι στο κατάλληλο θέμα, αλλά έκρινα ανούσιο να ανοίξω ένα νέο θέμα για μία τέτοια ερώτηση. Αν πάντως έχετε διαφορετική άποψη, πείτε το και ανοίγω αμέσως ένα νέο θεματάκι :)).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω πόσο περίπου θα πουλούσατε έναν Intel Ε6400 με τα σημερινά δεδομένα...:o

(Το ξέρω ότι η ερώτηση δεν είναι στο κατάλληλο θέμα, αλλά έκρινα ανούσιο να ανοίξω ένα νέο θέμα για μία τέτοια ερώτηση. Αν πάντως έχετε διαφορετική άποψη, πείτε το και ανοίγω αμέσως ένα νέο θεματάκι :)).

Αν ήθελα πολύ ενα νεώτερο θα τον πουλούσα

Πάντως γενικά όταν πουλάς hardware χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

σε προϊόντα γενικά χάνεις από τη στιγμή που τα αγοράζεις. αλλά, αν δεν το χρειάζεσαι και κάθεται γιατί να μην τον χαρεί κάποιος άλλος?

πέρα από αυτό χάνεις και σε τίποτα άλλο|?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν υποσχεθήκαμε φωτογραφίες :

O στέλιος με το τέλειο crt που μας έφερε :p δοκιμάζαμε ένα καημένο d ...

l1000400largetx5.th.jpg

Tο όλο setup που είχαμε

l1000401largeaw8.th.jpg

Tο υπέροχο ln μας που αντικαταστήθηκε με παγκάκια :(

l1000402largeyh5.th.jpg

Tελικά η μπουκάλα μονο για σκουπιδοτενεκέ κάνει , μας έκανε και κάτι παράξενα εκράγηκε το πόμα του κενού και μονο που δεν έσπασε το παράθυρο :Ο

l1000403largedx2.th.jpg

τα υπέροχα vmod μου:p και η μόνωση του στέλιου άντε και μην ακούσω τίποτα για τα vr μου ε αυτά βρίκα :D

l1000412largema2.th.jpg

τελικά έχω 0001 λάθος axx prpei να το ρυθμίσω πάλι :D

l1000415largems0.th.jpg

εσείς έχετε γύρο εμείς ζιβανία :p

l1000423largeht5.th.jpg

εγώ με τον στέλιο , τον masherofkalti δεν τον βλέπετε cz δεν είναι πολύ τις φωτογραφίας μονο τον φωτογράφο κάνει ... έτσι κουρασμένη που ήμασταν και τελικα τίποτα δεν καταφέραμε τι ωραία :p

l1000425largewq7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Σ/Κ δεν ήταν μόνο για την Κύπρο χάλια...

Είχε κανονιστεί bench session στην Αίγινα Department :D !

Είμασταν εγώ και o polonos, και φυσικά την τρομερή βοήθεια και φιλοξενία του και της γυναίκας του!!!

Αργότερα πέρασε και ο vagos.

Λοιπόν, κατεβαίνει ο polonos Αθήνα να πάρουμε πάγο και μερικά ακόμα πραγματάκια και εκεί που είμαστε έτοιμοι να μπούμε στο μετρό....τσουπ, κάποιος μας σπρώχνει και πέφτει το ψυγείο με 20 κιλά dry ice κάτω και σπάει σε κομμάτια. Και φυσικά γεμίζει το βαγόνι...

Εκεί είναι που λέμε, "Αι ....", και κοιτάζουμε τους γύρω μας...

Ξαφνικά ένα παλικάρι ρωτάει " Φίλε, θα γίνει έκρηξη???" και είναι η φάση που σκάμε στα γέλια...

Για καλή μας τύχη το ψυγείο έσκασε στη γωνία και μπορούσε να φορτωθεί, και να κολληθεί με κολλητική που είχε φέρει μαζί του ο polonos.

2003509411881084973_rs.jpg

Στο εν τω μεταξύ έμπαινε κόσμος, και όπως συμβαίνει στην Αθήνα βρέθηκαν και μερικές χαζογκόμενες...Ερώτηση: "Τι είναι αυτό?",

Απάντηση: "Πάγος"

Ερώτηση: "Και γιατί καίει??"

Απάντηση: " Γιατί είναι ξηρός!"

Και η γκόμενα με ένα βλέμμα κάνοντας πως το κατάλαβε, αλλά τελικά τζίφος "ΑΑΑΑ!"

Βέβαια το ωραίο δεν τελείωσε εκεί, έκανε κρύο και χάσαμε για λίγο το πρώτο δελφίνι για Αίγινα. Το επόμενο, για κακή μας τύχη ήταν σε μια ώρα....Οπότε, ένας πήγαινε για φαίbanana και ο άλλος κοιτάει ψυγείο να δεί από που φεύγει.

Και τα καλύτερα έγιναν αργότερα, ανεβαίνουμε στο δελφίνι και με το που βγαίνουμε από το λιμάνι αντιλαμβανόμαστε ότι έχει 9-10 μποφορ, με αποτέλεσμα να πηγαίνουμε με τέτοια κύματα....

2006118941231292648_rs.jpg

Αντί για 45' κάναμε παραπάνω από ferry boat βέβαια, αλλά αυτά δεν έχουν σημασία, άλλωστε δεν καθόμασταν μέσα....το πίσω του δελφινιού δρόσιζε το πάγο :p. Τελικά φτάσαμε με 18,5 κιλά ακόμα, οπότε για το γέλιο που ρίξαμε άξιζε η απώλεια :smile006:!!!

Φτάσαμε και στήσαμε τα αρχικά σετ, asus maximu extreme, 8500 και κάνιστρο....δείτε και μόνοι σας temps.

2002284657114547615_rs.jpg

Τα σκορ βγήκαν, αλλά πραγματικά κάτσαμε πάρα πολλές ώρες :smile049:

Και ξέρετε τι έγινε μετά???Στήσαμε και ένα lan game counter strike γιατί δεν περνούσε η ώρα :D

Σαφέστατα οι προσπάθειες δεν τελείωσαν εκεί....Κατά τις 8 το πρωί αρχίσαμε και δοκιμάζαμε τον yorkie σε μια μητρική η οποία περνάει από γραμμικό αλγόριθμο για να clockarei και φυσικά 3 καρτούλες. Το πρώτο αποτέλεσμα με αέρα ήταν πολύ καλό, αλλά μετά ούτε sli δεν είχαμε, όπως επίσης no points :mad:

Ωστόσο, περάσαμε (θέλω να πιστεύω) πολύ ωραία και μαζέψαμε και στο σύνολο 300 ποντάκια για την ομάδα, έπεται συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Προς Κύπριους άτυχους : Υγεία παίδες, κάθε αρχή και δύσκολη...αν δεν πάθεις δε θα μάθεις, Την επόμενη φορά, με προσοχή και χωρίς άγχος θα πατε καλύτερα.

Προς Πολωνούς άτυχους : Κουράγιο :D Το θερμόμετρο πού ακριβώς το είχατε βάλει? Επίσης χίλιες φορές καλύτερα ενας δυνατός 12άρης για μνήμες, να φύσάει και το socket για νερά :)

Βρέθηκε και ο ανταγωνιστής του Obi... :p

topspammermh0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς Κύπριους άτυχους : Υγεία παίδες, κάθε αρχή και δύσκολη...αν δεν πάθεις δε θα μάθεις, Την επόμενη φορά, με προσοχή και χωρίς άγχος θα πατε καλύτερα.

Προς Πολωνούς άτυχους : Κουράγιο :D Το θερμόμετρο πού ακριβώς το είχατε βάλει? Επίσης χίλιες φορές καλύτερα ενας δυνατός 12άρης για μνήμες, να φύσάει και το socket για νερά :)

Βρέθηκε και ο ανταγωνιστής του Obi... :p

topspammermh0.jpg

Για να το διορθώσουμε...:D

Link to comment
Share on other sites

Προς Πολωνούς άτυχους : Κουράγιο :D Το θερμόμετρο πού ακριβώς το είχατε βάλει? Επίσης χίλιες φορές καλύτερα ενας δυνατός 12άρης για μνήμες, να φύσάει και το socket για νερά :)

Παραδόξως, ούτε νερά, ούτε τίποτα...και την μόνωση την είχε κάνει ο polonos. Τώρα για το θερμόμετρο, το έβαλε να ακουμπάει το cpu από το πλάι. άντε να είχε απόκλισει +- 5 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.