Jump to content



Μια ακομη υδροψυξη.


atiman

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Επιτελους... :)

Φαινεται ομορφο, αλλα εχω την εντυπωση οτι βλεπω τις καρτες γραφικων να ειναι ελαφρως λυγισμενες σαν να εχει παρασφιξει το block πανω τους!

Επισης, δες τι θερμοκρασιες εχεις με το SERIES connection κ θα προτεινα με πρωτη ευκαιρια να δεις κ το parallel connection στις GPU.

Υγρο... εγω θα εβαζα premix MayhemsX1 αν το Mayhems Pastel δεν ειναι συμαβατο με το tube σου!

Περιμενουμε κ αλλες φωτο :)

Edit: Βιαστηκα να μιλησω... δεν ειδα το 2ο ποστ με τις φωτο...

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους... :)

Φαινεται ομορφο, αλλα εχω την εντυπωση οτι βλεπω τις καρτες γραφικων να ειναι ελαφρως λυγισμενες σαν να εχει παρασφιξει το block πανω τους!

Επισης, δες τι θερμοκρασιες εχεις με το SERIES connection κ θα προτεινα με πρωτη ευκαιρια να δεις κ το parallel connection στις GPU.

Σε γελουν οι φωτογραφιες.

Οι καρτες δεν ειναι καθολου λυγισμενες. Λογω του ατσαλινου back plate δεν μπορουν να στραβωσουν οσο και να σφιξεις τις βιδες του μπλοκ. Επισης δεν παρουσιαζουν καν την παραμικρη κλιση που συνηθως παρουσιαζεται απο το βαρος του μπλοκ και του υγρου.

Οι θερμοκρασιες των καρτων ειναι αυτη την εποχη (επειδη τον ρωτησα) 26 idle (και οι δυο ακριβως ιδια) και 41 full load.

Link to comment
Share on other sites

Tα'χω δει ολα!!!...οντως αυτη η χωρα πως γινεται να εχει ανθρωπους τοσο ευρυματικους,και μια ζωη να μας προσβαλουν και να μας διασυρουν?!!!Εγω φιλε θα το πατενταριζα-μαζικη παραγωγη,και θα ξεκινουσα πωλησεις!Πρωτος πελατης αν δεν με προλαβαινε κανεις...ΕΓΩ!Φαντασου ψυξη,και ουτε να ζοριζεται το pc,Ουτε να ψαχνεις μεσα στο κουτι που να το τοποθετησεις...ευκολη συντηρηση επειδη ειναι εξωτερικα κτλ...απλα βαζεις τα σωληνακια και τις ψυκτρες και ετοιμος.Σκεφτειτε το πιο σοβαρα,διοτι αυτες οι ιδεες μπορουνε να υλοποιηθουνε απο μεγαλες εταιρειες,και φυσικα βγαλατε το project δημοσια,και μετα να χτυπατε το κεφαλι σας...Εαν ξεκινησετε πωλησεις,ενημερωστε...Υπαρχει τεραστιο ενδιαφερον απο μερους μου...

Έγινε επεξεργασία από Chris79
Link to comment
Share on other sites

Σε γελουν οι φωτογραφιες.

Οι καρτες δεν ειναι καθολου λυγισμενες. Λογω του ατσαλινου back plate δεν μπορουν να στραβωσουν οσο και να σφιξεις τις βιδες του μπλοκ. Επισης δεν παρουσιαζουν καν την παραμικρη κλιση που συνηθως παρουσιαζεται απο το βαρος του μπλοκ και του υγρου.

Οι θερμοκρασιες των καρτων ειναι αυτη την εποχη (επειδη τον ρωτησα) 26 idle (και οι δυο ακριβως ιδια) και 41 full load.

Nice...

Βαλε Heaven με ολα τερμα κ τσεκαρε απο 2x GPUs τα core temps and VRM Temps (2 per card) κ πες μας please...

edit: GPUZ provides vrm temp info

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου δεν μπορω να βαλω κατι και να τσεκαρω γιατι το συστημα απλα το εφτιαξα και δεν ειναι δικο μου. Οσο ομως το δουλεψα και οσο το ειδα, δεν καταλαβαινει τιποτα....

Απολυτο max με 32 βαθμους θερμοκρασια περιβαλοντος 46 στις καρτες σε πολυ βαριες εφαρμογες, σε συχνοτητες 1200 core.

Vrm temps max 50.

pump 1120L/h

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου δεν μπορω να βαλω κατι και να τσεκαρω γιατι το συστημα απλα το εφτιαξα και δεν ειναι δικο μου. Οσο ομως το δουλεψα και οσο το ειδα, δεν καταλαβαινει τιποτα....

Απολυτο max με 32 βαθμους θερμοκρασια περιβαλοντος 46 στις καρτες σε πολυ βαριες εφαρμογες, σε συχνοτητες 1200 core.

Vrm temps max 50.

pump 1120L/h

Καταλαβαινω, αλλα για να εχουμε μα πρωτη ιδεα των δυνατοτητων, καλο θα ηταν να εχουμε τιμη θερμοκρασιας δωματιου κ μια φορα με realtemp/prime95 max temp of cpu κ με ενα full heaven max temp gpu and vrm (2 vrm temps for each card using gpuz)

1120lph ειναι specificatin της αντλιας ή το πραγματικο flow rate?

Εγω τρεχω 2x D5 στις 3360rpm κ εχω flowrate μολις 2030ml/min

Link to comment
Share on other sites

1120 ειναι το πραγματικο flow rate.

Αν ειδες στην φωτο η αντλια γυριζει στις 4.172 rpm (επιλογη 4 αν θυμαμαι και flow rate 1270) - αρχικα, μετα την εριξα στο 3 και πηρα τα 1120.

Οι θερμοκρασιες εγραψα οτι ηταν 32 βαθμοι στο δωματιο και τα μετροπρογραμματα περιελαμβαναν και prime95.

Οι θερμοκρασια στην CPU αν θυμαμαι εφτασε 55 βαθμους.

Στο heaven οι θερμοκρασιες ηταν 46 core και 50 vrm.

Link to comment
Share on other sites

1120 ειναι το πραγματικο flow rate.

Αν ειδες στην φωτο η αντλια γυριζει στις 4.172 rpm (επιλογη 4 αν θυμαμαι και flow rate 1270) - αρχικα, μετα την εριξα στο 3 και πηρα τα 1120.

Οι θερμοκρασιες εγραψα οτι ηταν 32 βαθμοι στο δωματιο και τα μετροπρογραμματα περιελαμβαναν και prime95.

Οι θερμοκρασια στην CPU αν θυμαμαι εφτασε 55 βαθμους.

Στο heaven οι θερμοκρασιες ηταν 46 core και 50 vrm.

ok got it... Δεν ξερω για το cpu, αλλα για gpu κ με τοσο καλο flowrate οι θερμοκρασιες πιστευω πως ειναι κομματακι high... Θα περιμενα τουλαχιστον 5C λιγοτερο.

Παντως η δουλεια ειναι πολυ μερακλιδικη... μπραβο σας!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ολα αυτά που είδα, αν μου πεί κανείς οτι υπάρχει συσκευή που ανάβει και σβίνει τον ήλιο μπορει και να τον πιστέψω!!

Η αλήθεια ειναι πως μονο απο την εμπειρία μπορεί να φτάσει η φαντασία κανενός σε τέτοιο επίπεδο. Δε γίνεται ενας που αποφάσισε να βάλει υδρόψυξη και να του πάει το μυαλό σε κατι αντίστοιχο. Εγω θα δυσκολευόμουν να φτιάξω και τα πρώτα σκίτσα με το pc! :p

Εντάξει αλλο ειναι το είδος μου βέβαια.

Συγχαρητήρια για το σύστημα σου! Σε θέμα κόστους θα έλεγα πως αυτο εχει ανεκτίμητη αξία...

Το φίλτρο γιατί υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.