Jump to content



αναβαθμιση μνημων


fpapados

Recommended Posts

καλησπερα παιδες!!

εχω τις corsair vergeance 2x4gb 1600.Λεω να παρω αλλες.ποιο σωστη κινηση θα ηταν να βαλω αλλα 8 γιγα ιδιες ή να τις δωσω κ να παρω 8gb ποιο γρηγορες?αν ναι στο δευτερο τι ειναι καλυτερα 2χ4 ή 4χ2.?

Link to comment
Share on other sites

de mporw na sou dwsw apantisi tekmiriomeni! alla apo oso gnwrizw tha einai kalutera na valeis 2gb*4! kai safws kalutero einai na pareis 8gb pio grigores!!

Διάβασε τους κανόνες του forum σε παρακαλώ

απαγορεύονται τα ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες!!!

[MENTION=26836]fpapados[/MENTION]

εγώ στην θέσει σου θα έπαιρνα άλλα 4gb...!!

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο θέλεις πιο γρήγορες ή περισσότερα gb μνήμης?

Quoted for truth

Στην ουσία, δέν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ λόγος να ασχοληθείς με μνήμες πάνω από 1600 mhz γιατί χρειάζονται μόνο σε αυτούς που ασχολούνται με benchmarks και κοιτούν το παραμικρό νούμερο στο +.

Τέλος πάλι δέν υπάρχει σοβαρός λόγος να ασχοληθείς με 16GB+ άν δέν χρησιμοποιείς ταυτόχρονα βαριές εφαρμογές ή με hd video editing, 3ds και τα λοιπά όπως και virtual machines.

Άν απλά θές να χαλάσεις χρήματα τότε διάλεξε το 2ο. Κράτα τις 1600άρες που έχεις και απλά τσίμπα άλλος ένα 8άρι ΙΔΙΟ ΚΙΤ. Το μέγεθος μετράει περισσότερο για το μέλλον αφού είσαι ήδη στα 1600 :)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το επιθυμείς τελικά και ημητρική είναι αυτή της υπογραφής σου η απάντηση είναι ναι.

4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 2200(O.C.)/2133(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 Hz Non-ECC, Un-buffered Memory

Dual Channel Memory Architecture

Το παραπάνω ισχύει για την μητρική της υπογραφής σου. Μήν σε μπερδεύει το dual channel. Ίδιο θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες παραγγειλα τα παρακατω..Το pc ειναι για παιχνιδια..Απο οτι καταλαβα το παρακανα με τα MHz,σωστα?

MEMORY :: Kingston Hyper X Beast 8GB DDR3 Non ECC CL11 2133MHz (KHX21C11T3K2/8X) (Kit 2 x 4096) - Visionstudio.gr

σε MOTHERBOARD :: Asus Socket AM3+ M5A97 R2.0 GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα αν τις βαλεις μαζι με τις corsair ολες μαζι

Δεν εκανα εγω το θεμα,απλα για να μην ανοιξω κανουργιο ειπα να ποσταρω εδω,εφοσον για το ιδιο θεμα..

Η ερωτηση μου βασικα ειναι αν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε 1600 και 2133 στα παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα εγω το θεμα,απλα για να μην ανοιξω κανουργιο ειπα να ποσταρω εδω,εφοσον για το ιδιο θεμα..

Η ερωτηση μου βασικα ειναι αν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε 1600 και 2133 στα παιχνιδια?

καμία... από 1600 και πάνω δεν θα καταλάβεις διαφορά γενικότερα. εκτός αν τρέχεις benchmarks

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση..

Πρακτικα σε τι βλεπεις διαφορα αν απο 1600 πας σε 2133?

Σε παινχιδια δεν βλεπεις καμια διαφορα ειναι ελαχιστη, τωρα αν κανεις rendering εκει θα δεις ναι.

Επισης απο 8GB και πανω παλι δεν βλεπεις διαφορα στα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.