Jump to content



Πουλάω το gaming / htpc + διάφορα μου λόγω μετανάστευσης


anima

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Νέες τιμές να φεύγουν!

Κάρτα γραφικών: sapphire 5870 1 Gb τιμή 105 ευρώ

Ram: 3x2 GB OCZ OCZ3P1600LV6GK 6GB (3X2GB) PC3-12800 PLATINUM (7-7-7-24) τιμή 65 ευρώ

Κουτί: Coolermaster HAF X 85 ευρώ

Κουτί: Thermaltake Xaser iii Lanfire 20 ευρώ

TV LG SL8000 47' 200Hz 480 ευρώ

Τα πολυβραβευμένα ηχεία Q acoustics 5.1 ενάμιση έτους, πανέμορφα σε χρώμα walnut+βάσεις τιμή 490 ευρώ

Ψύχτρα: Thermaltake Frio με 2 ανεμιστηράκια και controller ταχύτητας τιμή 20 ευρώ

Ψύχτρα: Swiftech για northbridge 100% χάλκινη με αθόρυβο ανεμιστηράκι 18db. τιμή 12 ευρώ

Ανεμιστηράκι: 120mm coolermaster 1200 rpm μαύρο. τιμή 4 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Hidden

Καλησπέρα φίλε ενδιαφέρομαι ζεστά για την tv αλλά με ανησυχεί η έλλειψη εγγύησης διότι διαβάζω για προβλήματα στεγανοποίησης καμπίνας στο συγκεκριμένο μοντέλο όπου κάποιοι διέκριναν μια "θαμπάδα" στην εικόνα και το service της LG το γνωρίζει και το αποδίδει στα ηχεία (λένε παίρνει καπνίλα, σκόνη από τα ηχεία).

Έχεις, μήπως, παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο; Το clouding σε φυσιολογικά επίπεδα lcd ή έχει κάποια έντονη ανομοιομορφία; (Αναφέρεις άριστη κατάσταση αλλά καταλαβαίνεις και από την μεριά μου έχω τις ανησυχίες μου γιατί μετά ότι πρόβλημα παρουσιάσει θα το πληρώσω από την τσέπη μου και οι καιροί δεν επιτρέπουν "λάθος" αγορές, είναι και μοντέλο 2009!).

Αν βρίσκεσαι Αθήνα και από τα παραπάνω είμαστε οκ, έρχομαι και παραλαμβάνω άμεσα και προσφέρω 400 ευρώ.

Αν θες να περιμένεις μήπως βρεθεί άλλος αγοραστής, δεκτό.

Χαιρετώ!

Link to comment
Hidden

Φίλε αυτό που μου λες δεν το έχω δει ποτέ. Δε θα μπορούσα άλλωστε γιατί δεν καπνίζω και η tv έπαιζε μόνιμα σε κλειστό gaming room χωρίς παράθυρο.

Η τιμή δεν μπορεί να κατέβει άλλο...στα 480 όποιος την πάρει είναι σα να με κλέβει :)

Η πιο φθηνή σάπια 47' της lg κοστίζει 700 ευρώ. Το μοντέλο που πουλάω δεν ήταν της φθηνής/σάπιας κατηγορίας αλλά της hi-end σειράς. Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις στο review που έχω παραθέσει...

Link to comment

Έχουν οι γονείς μου το ίδιο μοντέλο σε 42' στο σαλόνι. Δεν έχω προσέξει αυτό που λες, αν υπήρχε θα το χα δει γιατί είμαι ψείρας... Μπορεί κάποιες να βγήκαν ελαττωματικές...δεν ξέρω...μπορείς σε παρακαλώ να παραθέσεις λινκ όπου να αναφέρεται το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Hidden

Συμφωνώ φίλε δεν τσουβαλιάζω σε καμία περίπτωση το μοντέλο, ελλείψει στατιστικών πως να βγάλεις τέτοια συμπεράσματα άλλωστε, απλά σου βάζει την ιδέα ότι αν παρουσιαστεί, πας για σερβις και εκτός εγγύσης λογικά θα πονάει! (Το μισό google διάβασα όσον αφορά το μοντέλο, όχι το πρόβλημα ε, διευκρινίζω!)

Στην ήδη καλή τιμή σου ομολογουμένως το μόνο πρόβλημα είναι το ρευστό φίλε μου και οριακά έχω μαζέψει 450 να διαθέσω για tv βάλε και τα μεταφορικά που είναι πρόβλημά μου, κάπως έτσι ήταν το σκεπτικό. Δεν είμαι καλός στα παζάρια στο λέω...και σε καταλαβαίνω κι εσένα. Αν θες κράτα με σε προτεραιότητα μέχρι να βρω κι άλλα τι να πω χαχα

Δεν είμαι σίγουρος αν παραβαίνω κάποιον κανόντα του μπορντ, αν ναι θεωρείστε το άγνοια και κάντε με edit.

Πρόβλήματα στην ευκρίνεια της LG SL8000 - Τηλεoράσεις -

Link to comment
Hidden

...2 άτομα στην Ελλάδα είχαν πρόβλημα...κάποια κομμάτια βγαίνουν ελαττωματικά ότι προϊόν και να πάρεις τι να κάνουμε... εγώ είμαι μέλος σε ξένα φόρουμς για τη συγκεκριμένη tv (The official LG SL8000 LCD TV thread | AVForums.com - UK Online) και ποτέ δεν έτυχε αυτό σε κάποιον...τες πα

Link to comment
Hidden

Συγνώμη αν σε διαβάζω λάθος αλλά με το τελευταίο σχόλιο τι μου λες; Οτι κακώς έπεσα πάνω σ'αυτούς τους 2 στο ελληνικό το φόρουμ ή κακώς ανησύχησα και ρώτησα κάτι παραπάνω πριν ακουμπήσω ένα μισθό; Δεν σε πιάνω. Αν δεν έτυχε σε κάποιον άλλον ή σε σένα, χαίρομαι ιδιαιτέρως και στην ουσία είναι η απάντηση που έψαχνα...

Link to comment
Hidden

Λέω ότι για ότι προϊόν και να ψάξεις θα υπάρχουν κάποιοι που αναφέρουν προβλήματα. Γιατί πάνω στην παραγωγή κάποια κομμάτια βγαίνουν ελαττωματικά. Οι 2 περιπτώσεις που βρήκες δεν είναι άξιες ανησυχίας γιατί σε σχέση με τις χιλιάδες απροσχημάτιστες tv που έχουν πουληθεί το ποσοστό είναι ουσιαστικά μηδαμινό. Δες για παράδειγμα πόσα προβλήματα έχουν αναφερθεί για τον Mybook της western digital.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να τον αγοράσεις, εγώ έχω έναν και δουλεύει άψογα :)

Τες πα έχουμε ξεφύγει απ το θέμα...:)

Link to comment

Έφυγε και η baram...έχουν μείνει:

Κάρτα γραφικών: sapphire 5870 1 Gb τιμή 105 ευρώ

Ram: 3x2 GB OCZ OCZ3P1600LV6GK 6GB (3X2GB) PC3-12800 PLATINUM (7-7-7-24) τιμή 65 ευρώ

Κουτί: Coolermaster HAF X 85 ευρώ

Κουτί: Thermaltake Xaser iii Lanfire 20 ευρώ

TV LG SL8000 47' 200Hz 480 ευρώ

Τα πολυβραβευμένα ηχεία Q acoustics 5.1 ενάμιση έτους, πανέμορφα σε χρώμα walnut+βάσεις τιμή 490 ευρώ

Ψύχτρα: Thermaltake Frio με 2 ανεμιστηράκια και controller ταχύτητας τιμή 20 ευρώ

Ψύχτρα: Swiftech για northbridge 100% χάλκινη με αθόρυβο ανεμιστηράκι 18db. τιμή 12 ευρώ

Ανεμιστηράκι: 120mm coolermaster 1200 rpm μαύρο. τιμή 4 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.