Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγω ενα μηνα μετα την αποστολη τον δικαιολογιτικων για το cash back σε τηλεφωνημα που εκανα στη samsung δεν μεν βρησκαν πουθενα...:( και περιμενω απο τη δευτερα τηλεφωνο τους...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο στη Samsung και μου είπαν ότι ο μήνας μετράει από τις 11 Ιανουαρίου και μετά, με το τέλος του προγράματος cash back. Έχουν μαζέψει όλες τις αιτήσεις και στα μέσα Φεβρουαρίου θα αρχίσουν να βάζουν χρήματα στις τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

ποια rom (stock) προτείνετε (να υποστηρίζει τα Ελληνικά, αναγνώριση γραφής) ?

Αν ακολουθηθεί ο 1ος τρόπος root (Root με Stock Recover) ανεβαίνει ο μετρητής ?

btw σήμερα 1) το έφερε στο γραφείο μέσα σε ένα σακουλάκι/φάκελο ταχυδρομείου αυτό με τις φουσκάλες, μέχρι να έρθει η θήκη είπε. 2) ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ την μαμά ζελατίνα επάνω !?!? με τα λογότυπα AMOLED, NOTEII κλπ, μέχρι να μου βάλεις την vikuiti είπε.

Λέω να μου πέσει από τα χέρια σήμερα :hehe: :hehe: :hehe:

edit: και μάλιστα 2 φορές. Μούτραααααα.....

η θήκη, κινέζική και το φωνάζει, άσε η ζελατίνα

:p:P:P:P:P

attachment.php?attachmentid=54391&stc=1&d=1359138448

post-4796-1416077011,6688_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
θηκη - ζελατίνα
Link to comment
Share on other sites

γιατι θες τελειως stock?

Για μενα δωσε μια ευκαιρια στον Ελληνα indie και βαλε Omega Rom.Στοιχημα οτι δεν θα υπαρχει μετα επιστροφη.Και για ακομα ποιο μπομπα κατασταση περασε και το neak kernel :)

Omega Rom

Neak Kernel

Link to comment
Share on other sites

^^ εγώ δεν το θέλω καν σαν τηλέφωνο/συσκευή. Συναδέλφου είναι και δεν θέλει να ακούει για καστομιές μιας και παίζει να μην έχει εγγύηση από samsung hellas. Γιαυτό θέλει να είναι όσο πιο κοντά σε στοκ γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ποια rom (stock) προτείνετε (να υποστηρίζει τα Ελληνικά, αναγνώριση γραφής) ?

Αν ακολουθηθεί ο 1ος τρόπος root (Root με Stock Recover) ανεβαίνει ο μετρητής ?

btw σήμερα 1) το έφερε στο γραφείο μέσα σε ένα σακουλάκι/φάκελο ταχυδρομείου αυτό με τις φουσκάλες, μέχρι να έρθει η θήκη είπε. 2) ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ την μαμά ζελατίνα επάνω !?!? με τα λογότυπα AMOLED, NOTEII κλπ, μέχρι να μου βάλεις την vikuiti είπε.

Λέω να μου πέσει από τα χέρια σήμερα :hehe: :hehe: :hehe:

1) όλες οι νεότερες 4.1.2 υποστηρίζουν ελληνικά στο Spen.

2) Όχι. Ο μετρητής αυξάνεται αν περάσεις custom kernel.

Η εγγύηση καλύπτεται πανευρωπαϊκά.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχει την version 4.1.1 N7100XXALJ3/N7100DBTALJ2/N7100XXALJ2/N7100XXALJ3 με το exynos bug (fail καλύτερα τεριάζει αλλά τέσπα !!!) , root έκανα με αυτό (the easiest the better) [ROOT EXPLOIT+PATCH][2012.12.19] ExynosAbuse APK v1.40 - xda-developers

efs backup με αυτό [TOOL]Backup/Restore EFS (IMEI) for SGNII - xda-developers

Δεν ανέβασε τον μετρητή (Κατάσταση συσκευής: κανονικό) ακόμα και μετά από 3 reboot

[MENTION=22006]elthis[/MENTION] Να βάλω αυτή :

Stock ROMs for N7100

4.1.2 Jan 2013
[PDA]--------[CSC]-----------[Downlaod link]-----[Region]

N7100XXDLL7 N7100DBTDLL2 - Download (link http://www.hotfile.com/dl/188303262/e57646d/N7100XXDLL7_N7100DBTDLL2_DBT.zip.html) - Germany

να είναι γερμανικό πάλι, ε?

Το root παραμένει ?

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχει την version 4.1.1 N7100XXALJ3/N7100DBTALJ2/N7100XXALJ2/N7100XXALJ3 με το exynos bug (fail καλύτερα τεριάζει αλλά τέσπα !!!) , root έκανα με αυτό (the easiest the better) [ROOT EXPLOIT+PATCH][2012.12.19] ExynosAbuse APK v1.40 - xda-developers

efs backup με αυτό [TOOL]Backup/Restore EFS (IMEI) for SGNII - xda-developers

Δεν ανέβασε τον μετρητή (Κατάσταση συσκευής: κανονικό) ακόμα και μετά από 3 reboot

[MENTION=22006]elthis[/MENTION] Να βάλω αυτή :

Stock ROMs for N7100

4.1.2 Jan 2013
[PDA]--------[CSC]-----------[Downlaod link]-----[Region]

N7100XXDLL7 N7100DBTDLL2 - Download (link http://www.hotfile.com/dl/188303262/e57646d/N7100XXDLL7_N7100DBTDLL2_DBT.zip.html) - Germany

να είναι γερμανικό πάλι, ε?

Το root παραμένει ?

Κι εγώ αυτή έχω περάσει. Δε παίζει σημασία να μείνει γερμανικό.

Καλό θα είναι να του κάνεις μετά factory reset για να μην έχεις θέματα μπαταρίας.

Το root δε μένει. Ξανά τρέχεις τον τρόπο που έχω στο πρώτο ποστ μέσω pc odin, μιας και η εφαρμογή root δε δουλεύει μετά το bug fix.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα στο xda για Sudden Death της συσκευής λόγω bug στο h/w όταν έχει εγκατασταθεί custom rom. Ισχύει ? πρέπει να προσέξει κάποιος χρήστης κάτι και τι;
Εγω νομιζα οτι μονο για το s3 ισχυε αυτο...ααααα δεν μ αρεσουν αυτα!!

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Όντως ισχύει....Υπήρχε ένα κενό ασφαλείας που στις νεότερες εκδοσεις 4.1.2 έχει διορθωθεί...:)

Link to comment
Share on other sites

άρα φλασάρει από 4.1.2 και πάνω και τσεκάρει την custom rom που θα βάλει αν βασίζεται πάνω σε 4.1.2+ ή αν υπάρχει ειδική μέριμνα από τον "ψήστη" custom rom για το sudden death bug.

Link to comment
Share on other sites

άρα φλασάρει από 4.1.2 και πάνω και τσεκάρει την custom rom που θα βάλει αν βασίζεται πάνω σε 4.1.2+ ή αν υπάρχει ειδική μέριμνα από τον "ψήστη" custom rom για το sudden death bug.

Οι νεότερες εκδόσεις 4.1.2 περιλαμβάνουν και νεο bootloader που περνάει στο system.

Μετά τη διαδικασία θα είσαι οκ.Οι custom rom δε περιλαμβάνουν bootloader αρχείο άρα δε θα αλλάξει κάτι.

Βέβαια όλες βασίζονται στα νεότερα firmwares έτσι κι αλλιώς...:)

Link to comment
Share on other sites

Koιτα, μπορείς να αναβαθμίσεις στην 4.1.2 χωρίς root και χωρίς πολλά πολλά μέσω ODIN από το pc σου, αρκεί να βάλεις firmware original της Samsung. Στην 4.1.1 το root είναι γελοίο χωρίς να αυξάνει ο μετρητής απλά τρέχοντας ενα app από το Play Store.

To root το ήθελε ο φίλος για το titanium backup (αγορασμένο) για να μεταφέρει από το παλιό του κινητό στο Note τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις + adblock.

Για να γίνει το root έπρεπε να πάρει ΚΑΙ backup το EFS folder (= IMEI, Serials numbers, κ.α. τέτοια) μην γίνει στραβή.

Eσύ (μιας και δεν έχεις τέτοια θέματα, λόγω ότι είχες iphone) μπορείς να πάς άνετα στην 4.1.2 official χωρίς root, χωρίς να αλλάξει ο μετρητής μιας και βάζεις original rom.

Το root της 4.1.2 είναι πιο "δύσκολο" μιας και ανεβαίνει ο μετρητής και θέλει μερικά κόλπα για να το γυρίσεις στο 0 (triangle away). Είναι όλα γραμμένα στο 1ο ποστ, απλά δεν ξέρω αν χρειάζεσαι το root κύριε administrator :p Εμένα (=noobας) μου πήρε καμιά ώρα για την όλη διαδικασία μιας και διπλο-τριπλο τσέκαρα τους οδηγούς μην κάνω καμιά πατάτα και με κυνηγά ο άλλος.

Τι προτείνω:

1) root την 4.1.1 που έχεις με το [ROOT EXPLOIT+PATCH][2012.12.19] ExynosAbuse APK v1.40 - xda-developers

2) EFS backup με αυτό [TOOL]Backup/Restore EFS (IMEI) for SGNII - xda-developers

3) un-root (επιλογή από το ExynosAbuse APK v1.40) για να ξανάρθει στα ίδια με πρίν το τηλεφωνο σου.

4) Πέρασμα της 4.1.2 μέσω ODIN.

Μετά τσεκάρεις αν θές ή όχι το root και πράτεις ανάλογα.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.