Jump to content



Sophie's Choice: Ποιό είναι το ιδανικό μέγεθος (κουτιού - μητρικής);


Recommended Posts

...και στη θέση του πλέον.

Εξαιρετικά εύκολη η συναρμολόγηση πάντως και συνολικά θετικότατες εντυπώσεις από το Node.

Μπροστά έχει 2x92mm, πίσω έναν 140mm - όλοι είναι υποτίθεται low noise.

Ο πίσω αντικαταστάθηκε από την αρχή με έναν 120mm Noiseblocker (ευχαριστώ κορίτσια - you know who you are.. :inlove:), οπότε δεν έχω εικόνα για τον θόρυβό του. Όλα τα case fans έχουν μπει πάνω στο fan controler του κουτιού. Με τον διακόπτη στο πίσω μέρος (τον οποίο ευτυχώς φτάνω σχετικά εύκολα) επιλέγεις 6-9-12V.

Ήδη στα 9V ακούς μόνο τους μηχανικούς δίσκους. Το NASάκι της Zyxel που έχω δίπλα κάνει πιο πολύ θόρυβο. :happy:

i7 και Plextor σέρνονται όπως αναμενόταν. :p

post-616-1416077109,8052_thumb.jpg

post-616-1416077110,0106_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες πως εισαι?

Αυτά μετράω τώρα σε IDLE (έβλεπα μία ταινία):

Temps.JPG

Νωρίτερα με καλοριφέρ αναμένο + εγκαταστάσεις προγραμμάτων κλπ ήταν ~10 βαθμούς πάνω αν θυμάμαι καλά.

Θα το βάλω αύριο καμια ωρίτσα full load να δω τι κάνει.

Πςςς άψογο. Με την όρθια Dell τι παίζει; Μη μου πεις ότι την έχεις για κανένα Do don pachi; :p

Τα 4/5 της οθόνης είναι για δουλειά.

Το υπόλοιπο 1/5 είναι για random επεισόδια από South Park/Fry & Laurie/Big Bang Theory/Friends/Louis CK/House/ΙΤ Crowd που παίζουν πάντα στο background. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ξεθάβω για να πω ότι, 4 χρόνια μετά, το Node 304 εξακολουθεί να με εκπλήσσει ευχάριστα.

Χώρεσε χαλαρά η Asus ROG 1070 (αντικατέστησε την 970 GTX της Zotac).

Κουτάρα.

 

IMG_0386b.jpg

IMG_0390b.jpg

IMG_0391b.jpg

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.