Jump to content



Gpu και οθονη,άσχετος...


vagelisda

Recommended Posts

Γεια χαρά σε ολους.

Φταχνω για τον ξάδερφο μου ενα pc,και μας λείπει μονο η καρτα γραφικών και η οθόνη.

Το pc έχει mobo sabertooth z77,i5 2500k ,,ψυχτρα noctua nh-d14,700αρι tagan τροφοδοτικό,8g ram ripjaws 2133 MHz...

Αλλά επειδή δεν είμαι gamer και δεν το έχω ψάξει,δεν ξέρω τι οθόνη και καρτα να πάρουμε.

Ο ξάδερφος παίζει παιχνίδια,δεν ξέρω ποια,απο ότι φαίνεται όποια μας επιτρέψει το μπάτζετ μας :D

Το μπάτζετ είναι γύρω στα 400€ και για τα δύό,καθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

Να πω ότι οθόνη θέλουμε συγκεκριμένα 21.5-22 ίντσες...

Επίσης να πω ότι δε θα ασχοληθούμε μ overclock αλλαγες ψυχτρας και τέτοια στην καρτα,οπότε κάτι έτοιμο θα βολέψει

Link to comment
Share on other sites

η οθονη δειχνει κομπλε και τη βρηκα και πιο φτηνα LG IPS234V | Skroutz.gr , κοιταξα την καρτα που προτεινες volrath,αλλα αυτο το καταστημα λεει εγγυηση 12 μηνες...

η καρτα απο οτι διαβαζω ειναι αψογη για τα λεφτα της εντωμεταξυ...

μπορω να βρω αυτη την καρτα απο αλλου? την εχει και το pixmania με 24 μηνες εγγυηση αλλα τους ψιλοφοβαμαι αυτους...εχω ακουσει πολλα αρνητικα...

οι προτασεις σας παντως ηταν διαφωτιστικες,δεν ειμαι σε παντελη αγνοια πλεον :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έκανα λινκ, η powercolor myst edition, h club3d joker, η Sapphire HD 7870 XT που ξέρω. Να έχετε στα υπ΄όψιν σας ότι δε κάνουν crossfire με τις 7870 τις κανονικές, αλλά με τις 7950/7970.

Σε διπλανό θέμα μου πρότειναν και την Asus Radeon HD7870 2GB DirectCU II V2 και την πήρα, πατάτα έκανα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έκανα λινκ, η powercolor myst edition, h club3d joker, η Sapphire HD 7870 XT που ξέρω. Να έχετε στα υπ΄όψιν σας ότι δε κάνουν crossfire με τις 7870 τις κανονικές, αλλά με τις 7950/7970.

Ευχαριστώ πάντως η vtx δεν την ήξερα και φαίνεται λίγο περισσότερο χρονισμενη από τις άλλες και σε καλή τιμή.

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φωτιές που μου έχετε βάλει...

Λεει χρόνο απόκρισης 8ms?

Σωστο είναι αυτό? Σαν πολύ δεν είναι για παιχνίδια; εγώ δεν παίζω παιχνίδια,οπότε δε μετράει πολύ η γνώμη μου ,με cubase ασχολούμαι αλλά λέω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έκανα λινκ, η powercolor myst edition, h club3d joker, η Sapphire HD 7870 XT που ξέρω. Να έχετε στα υπ΄όψιν σας ότι δε κάνουν crossfire με τις 7870 τις κανονικές, αλλά με τις 7950/7970.

Οποτε οι Tahiti μονο με Tahiti CF,ε;

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε η club3d joker στα 203 € απο αμαζον μαζί με μηδενικά μεταφορικά!!!

Πιστεύω είναι αχτύπητο vfm...να είστε καλά που μας ανοιξατε τα μάτια,ο ξάδερφος δεν ξέρει ακόμα τι παίζει με την καρτα αυτή,θα κατουρηθεί απο τη χαρά του :D

Απεσταλθη σήμερα απο uk με super saver,εντυπώσεις οσονούπω....

Γεια σου ρε volrath που με φωτισες,θα είχαμε πάρει καμία 7870 oc ghz σουξουμουξου με παραπάνω λεφτά και χωρις Tahiti:cool:

Επίσης παραγγέλθηκε και η οθόνη που προτάθηκε πολύ πανω η Lg,μόλις στα 150κατι γιουργια απο pc1...πιστεύω κάναμε τζακποτ, στο σύνολό βγήκαμε πιο κάτω κι απο το μπατζετ ...

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε η club3d joker στα 203 € απο αμαζον μαζί με μηδενικά μεταφορικά!!!

Πιστεύω είναι αχτύπητο vfm...να είστε καλά που μας ανοιξατε τα μάτια,ο ξάδερφος δεν ξέρει ακόμα τι παίζει με την καρτα αυτή,θα κατουρηθεί απο τη χαρά του :D

Απεσταλθη σήμερα απο uk με super saver,εντυπώσεις οσονούπω....

Γεια σου ρε volrath που με φωτισες,θα είχαμε πάρει καμία 7870 oc ghz σουξουμουξου με παραπάνω λεφτά και χωρις Tahiti:cool:

Επίσης παραγγέλθηκε και η οθόνη που προτάθηκε πολύ πανω η Lg,μόλις στα 150κατι γιουργια απο pc1...πιστεύω κάναμε τζακποτ, στο σύνολό βγήκαμε πιο κάτω κι απο το μπατζετ ...

Μεγεια σου! ! Η δικη μου ερχεται τη Δευτερα!

Γίνεται cf μεταξύ 7870 LE και 79ΧΧ?

7950 le η 7870 xt. 7870 le δεν υφισταται!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.