Jump to content



HP 655


Μοκου

Recommended Posts

Καλημερα, μια φιλη μου πειρε τα laptop της HP 655 και εχει προβλημα με το wifi! Μετα απο πολυ ψαξιμο στο νετ βρηκα οτι ειναι ελατοματικη η κεραια του, το θεμα ειναι οτι αρκετοι απο αυτους το φτιαξανε!!!Οι οδηγιες ειναι στα γερμανικα και δεν ξερω γρι απο αυτα![ame=http://www.youtube.com/watch?v=C5LCdsW_abQ]HP 655 WLAN Treiber Probleme / L[/ame] ακολουθησα τα βηματα οτι εβλεπα απο το βιντεο, τσιφος το μουλαρι! Στο eshop δεν το δεχονται σα ελατοματικο!!!:rip: Η κεραια του ειναι atheros ar5b125!!!

Καμια λυση για το ενλογο προβλημα?????:help1::help1::help1:

Link to comment
Share on other sites

... Στο eshop δεν το δεχονται σα ελατοματικο!!!...

Καταγγελία στο Συνήγορο του Καταναλωτή και επικοινωνείς απευθείας με την ΗΡ.

Αυτά φυσικά με την προϋπόθεση ότι είσαι εντός εγγύησης. Αν όχι, θα σου πρότεινα να πας εδώ να στο φτιάξουν τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια φιλη μου πειρε τα laptop της HP 655 και εχει προβλημα με το wifi! Μετα απο πολυ ψαξιμο στο νετ βρηκα οτι ειναι ελατοματικη η κεραια του, το θεμα ειναι οτι αρκετοι απο αυτους το φτιαξανε!!!Οι οδηγιες ειναι στα γερμανικα και δεν ξερω γρι απο αυτα!
ακολουθησα τα βηματα οτι εβλεπα απο το βιντεο, τσιφος το μουλαρι! Στο eshop δεν το δεχονται σα ελατοματικο!!!:rip: Η κεραια του ειναι atheros ar5b125!!!

Καμια λυση για το ενλογο προβλημα?????:help1::help1::help1:

Τι προβλήματα δεν το βλεπει καθόλου ? Η υπολειτουργει . Καντο unistal και αντιθέτως απο οτι δειχνει στο βιντεο στην αναζητηση για νεο υλικο να κατεβασει τον driver αυτοματα απο τα win update .

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα δεν το βλεπει καθόλου ? Η υπολειτουργει . Καντο unistal και αντιθέτως απο οτι δειχνει στο βιντεο στην αναζητηση για νεο υλικο να κατεβασει τον driver αυτοματα απο τα win update .

Αυτο με τα win update δεν το εχω κανει ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιστής -> ιδιότητες -> ρυθμίσεις συστήματος για προχωρημενους -> υλικό -> ρυθμισεις εγκατάστασης συσκευής .

Επίσης έλεγξε μήπως είναι απενεργοποιημένο το wifi by default (fn +f12) και ισως γιαυτο δεν το βλεπει το pc και να συνεχισει σε εγκατάσταση .

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο να μην παιζουν και τα fn του . anyway . , Εχει επιλογη στο βιος system configuration -> action keys mode και τα απενεργοποιεις για να παιζουν μονες τους οι συντομευσεις . To λάμπακι στο κουμπι φ12 ειναι αναμμενο ??

Τελος στην διαχειριση συσκευων το βλεπει στην λιστα ?

πχ

device-manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λαμπακι ειναι μονιμος πορτοκαλι!! Παταω φν π.χ. για τον ηχο να κλεισει και δεν κλεινει!!! Εκει που λες μου το δειχνει οτι το αναγνωριζει κανονικα...πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.