Jump to content



Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Εκτός από μεγαλύτερα νούμερα στα Benchmarks, δεν θα καταλάβεις διαφορά, τουλάχιστον στο gaming. Επίσης για να αξιοποιήσεις σωστά την δύναμη τους, πρέπει να αλλάξεις επεξεργαστή, με πολύ δυνατότερο από αυτόν που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μεγαλύτερα νούμερα στα Benchmarks, δεν θα καταλάβεις διαφορά, τουλάχιστον στο gaming. Επίσης για να αξιοποιήσεις σωστά την δύναμη τους, πρέπει να αλλάξεις επεξεργαστή, με πολύ δυνατότερο από αυτόν που έχεις.

και ποιος επεξεργαστης ειναι δυνατοτερος στο gaming απο αυτον που εχει? :hehe:

μην μου πεις για 6 πυρινους ιντελ γιατι μονο ασχετοι gamers βαζουν τετοιους επεξεργαστες για παιχνιδια(ενoειται οτι δεν μιλαμε για ειδικα προγραμματα)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο πράμα... Όσο διαρκούσε το Bench, εγώ είχα ταχυπαλμία. Το ίδιο και τα ανεμιστηράκια στο case.

NVIDIA GeForce GTX 690 video card benchmark result - Intel Core i7-3930K Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. RAMPAGE IV EXTREME

sjrw.jpg

Νίκο το νούμερο στο Fire Strike 1.1, γιατί συρίκνωσε ???

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο πράμα... Όσο διαρκούσε το Bench, εγώ είχα ταχυπαλμία. Το ίδιο και τα ανεμιστηράκια στο case.

NVIDIA GeForce GTX 690 video card benchmark result - Intel Core i7-3930K Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. RAMPAGE IV EXTREME

sjrw.jpg

Νίκο το νούμερο στο Fire Strike 1.1, γιατί συρίκνωσε ???

χρηστο πως επεσες ετσι ρε συ ; εκανε καμμια αλλη δουλεια το pc εκεινει τη στιγμη;

αλλα μου μυριζει throtttle η καρτα να εκανε κατα τη διαρκεια

ενταξει στα αλλα εισαι ανεβασμενος ειναι και σχετικα χαλαρα για τη καρτα σου και ετσι δε εγιναν αντιληπτα

θα ελεγα να το ξανατρεξεις !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέο παιχνίδι, ζόρικο αλλά με ψυχούλα. Δεν ασχολήθηκα καθόλου εκτός από το να βρώ κάτι για 24/7, τα windows είναι εγκατάσταση που έχει περάσει απο 1000 καράβια, CCC δεν έχω ανοίξει καν, απλά κότσαρα τους 14.6 και έτρεξα. ASIC 65.4

Προς πιθανούς αγοραστές Asus R9 280X DC2 TOP. Πάρτε κάτι άλλο. Το Vdroop είναι επικά τραγικό...

1.225 σεταρισμένο στο bios της κάρτας, 1.19 στο πολύμετρο σε Load. Σε idle πάει κανονικά στα 1.22, έτσι για να μας ανεβάζει τις θερμοκρασίες... Μνήμες 1.578 χωρίς να πειράξω ρεύματα, με 1.225 σεταρισμένο για πυρήνα ανεβαίνει 1.587.

Το gpuz σε Load τρελαίνεται. 1.225 σεταρισμένο, πολύμετρο "σταθερά" στα 1.19-1.2 σε Load, από 1.13 το gpuz έως και 1.23... Ότι να 'ναι...

EDIT: σήκωσα και το bios για όποιον το θέλει. Για κλειδί το όνομα του site.

post-124-1416078465,5821_thumb.jpg

113-AD47800-100.rar

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

χρηστο πως επεσες ετσι ρε συ ; εκανε καμμια αλλη δουλεια το pc εκεινει τη στιγμη;

αλλα μου μυριζει throtttle η καρτα να εκανε κατα τη διαρκεια

ενταξει στα αλλα εισαι ανεβασμενος ειναι και σχετικα χαλαρα για τη καρτα σου και ετσι δε εγιναν αντιληπτα

θα ελεγα να το ξανατρεξεις !!

Νίκο, λες να θέλω πιο μεγάλο τροφοδοτικό ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα νέο Benchmark προστέθηκε στο ήδη υπάρχον 3DMark13.

Είναι το Sky Diver και απευθύνετε σε μεσαίας κατηγορίας και gaming pc.

Βρίσκετε στην τελευταία version του 3DMark 1.3.708.0 μαζί με όλα τα προηγούμενα.

Αναμένετε στις αρχές του άλλου μήνα να έχει και βαθμολόγια στο HWBot,αφού οι χρήστες του, το έχουν πρώτο στην ως τώρα ψηφοφορία.

Το κατεβάζετε από εδώ.

3DMark Download v1.3.708

Και ένα πρώτο run με όλα στοκ. Σύντομα και με ανεβασμένα ρολόγια.

capture2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποστ και από μένα.

Δωσε γκαζι καθολου...

14.200 gpu score στο performance και 6.500 χιλιαρικα στο extreme, με αερα o Τιτανας μου! ...και δεν ειναι και Black!

...αν και με τοσα κλειδωματα που εβαλε η nvidia στα νεα GK110 δυσκολο να μπορεσει να πιασει τα νουμερα του GTX Titan.

Mονο της EVGA, Classified και Kingpin Edition ειναι ικανα να παρουν τις πρωτιες οπως και εκαναν...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.