Jump to content



Recommended Posts

Μιας και πεσανε στα χερια μου (για λιγο ομως) δυο καλα κομμάτια 780 GTX ειπα να τρεξω ενα exteme ετσι για να θυμηθουμε τα νιατα μας.:whistling

Τάκη ανέβασε και κανά Vantage με αυτό το setup.

Για την ομάδα στο bot.

Link to comment
Share on other sites

Και με την ευκαιρία,μιας και αναφερόμαστε στον Takis-pa,θα ηθελα να τον ευχαριστησω και δημόσια για την άμεση εξυπερετηση που μου εκανε -σε χρονο μηδεν-σε καποιο προβλημα που μου παρουσιαστικε.

Τακη σε ευχαριστω.Νασε παντα καλα.Και ο θεος να σου δινει κουραγιο και δυναμη να υπομενεις ολους εμας.Χαρακτηρες σαν τον δικο σου ειναι σπανιοι στην σημερινη εποχη.

Και παλι χιλια ευχαριστω,και επιφυλασομαι.

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπράβο Τάκη.Αυτά είναι νούμερα.

Και οι δικές μου εκεί πάνε αλλά με λίγο παραπάνω ρολόγια, και με τα γνωστά βέβαια.

fs-extreme-9376.png

το σκοράκι είναι και με τις 2 κάρτες να τρέχουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Μα το λεει το gpuz ΝVIDIA SLI -> ENABLED (2 GPUs) και φυσικα τετοιο GPU SCORE σε FIRESTRIKE EXTREME μονο με 2 καρτες μπορεις να το εχεις ή εαν εχεις μια καρτουλα στα 2,0+ghz

μια στα 2-2.2 GHz πάλι θα βγάζει πάλι λιγότερο από 8200-8300 πόντους. Φαντάσου ότι η Ti βγάζει στα 1950-2000 MHz 8600~ ;)

Link to comment
Share on other sites

μια στα 2-2.2 GHz πάλι θα βγάζει πάλι λιγότερο από 8200-8300 πόντους. Φαντάσου ότι η Ti βγάζει στα 1950-2000 MHz 8600~ ;)

πας και ψιψιρίζεις τα λεγόμενα μου... :p

Το extreme ειναι αρκετα πιο βαρυ! Βασικα ειναι του performance το score προς 2.2 και εβγαλες το score στο extreme

Link to comment
Share on other sites

πας και ψιψιρίζεις τα λεγόμενα μου... :p

Το extreme ειναι αρκετα πιο βαρυ! Βασικα ειναι του performance το score προς 2.2 και εβγαλες το score στο extreme

χαχα... Η διαφορές στο Perf με το Extreme είναι κυρίως οι εξής:

1) Tessellation lvl

2) Ανάλυση

3) Βαρύτητα στον CPU και στον υπολογισμό του score.

Στο Performance ανεβάζεις CPU και παίρνεις πόντους τόσους όσους σαν να έδωσες πχ. 50 MHz στην κάρτα για το extreme. Αν ανεβάσεις cpu για το extreme δεν κερδίζεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

και περιέχεται στην advanced edition του 3d mark;;;

σε όλες περιέχεται, απλά στην free τρως κι το Demo που είναι επιπλέον χρόνος. Σε advanced το ξετικάρεις κι τρέχεις μόνο το benchmark

Link to comment
Share on other sites

στην σελίδα Tests σου χει τα 3 βασικά tests. Το ένα είναι το FireStrike Performance κι από κάτω έχει 2 επιλογές (κουτάκια να επιλέξεις). Η μία είναι το demo που δεν το αποφεύγεις στην free έκδοση, κι η άλλη είναι το Extreme. Η Extreme ουσιαστικά είναι το Firestrike Performance, απλά αλλάζει τα settings ώστε να το κάνει Extreme

Link to comment
Share on other sites

Στη Futuremark γράφουν για 3GB μνήμη κάρτας γραφικών (αλλά μάλλον θα εννοούν "recommended") γιατί εγώ το έτρεξα κανονικά με 2GB κάρτα.

Η καημενούλα η 7870 (tahiti) σέρνεται , αλλά τουλάχιστον το τρέχει :magic:

stock

TASOS`s 3DMark - Fire Strike Ultra score: 1161 marks with a Radeon HD 7870 (Tahiti Core)

o/ced

TASOS`s 3DMark - Fire Strike Ultra score: 1337 marks with a Radeon HD 7870 (Tahiti Core)

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω να λιώνετε στο bench (οι βαρβάτοι) εννοώ αυτοί με τις σούπερ-ντούπερ κάρτες.

Ο λόγος ?

3DMark v1.4.775 world's first 4K Ultra HD benchmark

3DMark cross-platform benchmark for Windows, Android and iOS

Θα τα δείτε ΟΛΑ !!!

Κάτσε να έρθουν πρώτα οι βαρβάτες και βλέπουμε.:dance3:

Γιατί προς το παρόν είμαι με μια GTX285

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.