Jump to content



ΠΩ - ΠΩ - ΠΩ Τι έχει να φάει απόψε η X800 pro!!


Recommended Posts

Δε πειράζει Hipro μακάρι να πήγαιναν και οι δικιές μας μητρικές έτσι δοξασμένα. :). ’ποψη μου πρέπει να πας σε μια XT PE για να ανέβεις, το mark01 είναι synthetik και δε πάνε γραμμικά τα score με τα Mhz. Θέλεις τα 16pipes. Για mark03 πάντως το έχεις χαλαρά με μια nvidia ultra.:T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 15:02]

Δε πειράζει Hipro μακάρι να πήγαιναν και οι δικιές μας μητρικές έτσι δοξασμένα. :). ’ποψη μου πρέπει να πας σε μια XT PE για να ανέβεις, το mark01 είναι synthetik και δε πάνε γραμμικά τα score με τα Mhz. Θέλεις τα 16pipes. Για mark03 πάντως το έχεις χαλαρά με μια nvidia ultra.:T:

Ναι.....αυτό το ΒΑΣΙΚΟ που παρατήρησα στις διαφορές μεταξύ X800pro και X800pro @ ΧΤ μονταρισμένη με 16 pipes του Daidalos ήταν η μεγάλη διαφορά πού είχαν στο Dragon low-high και στο Nature...... ;)

ΕΠΙΣΗΣ......

1. Το Car Low ΔΕΝ το νοιάζουν ΚΑΘΟΛΟΥ οι συχνότητες τις κάρτας....είναι μάλλον ΜΟΝΟ το μηχάνημα τι μπορεί να κάνει.....

2. Το ίδιο ισχύει γιά το Car high.......άντε να παίρνει κανά-δυό frames από την κάρτα.....

3. Το Dragon Low ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ για τα δύο.......Κάρτα γραφικών και πολύ το μηχάνημα.......Μέχρι τη στροφή του δράκου δουλεύει ΠΟΛΥ η κάρτα και οι συχνότητές της , μετά τη στροφή δουλεύει πολύ το μηχάνημα.....

4. Το Dragon High δουλεύει πολύ το μηχάνημα και λιγότερο την κάρτα......κάτι του δίνει και η κάρτα.....

5. Το Lobby Low θέλει πολύ το μηχάνημα και λιγότερο την κάρτα.........Η κάρτα του δίνει πάντως.....

6. Το Lobby high είναι σχεδόν όλο το μηχάνημα.....’ντε να πάρει κι αυτό κανα-δυό frames από την κάρτα....

7. Το Nature είναι πάρα πολύ κάρτα ενώ δέχεται ΚΑΙ επιδράσεις από το μηχάνημα....

Αυτές είναι οι παρατηρήσεις μου όσων αφορά το 3DMark2001......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

:(ΑΣΧΗΜΑ νέα έχω.........

ΔΕΝ φταίω εγώ πού κάηκε η μητρική γιατί ΔΕΝ έκανα τίποτα.....ΜΟΝΗ της ξαφνικά τα έπαιξε......

Οπως παντα γιος του φόυρναρη φταίει...................................:p

Αρχική απάντηση από hipro5

ΔΕΝ φταίω εγώ πού κάηκε η μητρική γιατί ΔΕΝ έκανα τίποτα.....ΜΟΝΗ της ξαφνικά τα έπαιξε......Εγώ το μόνο πού είχα κάνει πριν , ήταν να δώσω Vchip(Vdd) γύρω στα 1.9Volts και Vagp γύρω στα 1.99Volts(όριο γιατί μετά κλείνει η μητρική από OVP) γιά να μπορέσω να ανεβάσω λίγο τις μνήμες...... :(

Ελα βρε μονο τοσο ??:blink: Σχεδον default την έτρεχες την καημένη.........

Ατυχια πάντως Γιώργη κρίμα .........................

Καλη συνέχεια πάντως.

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.