Jump to content



ΠΩ - ΠΩ - ΠΩ Τι έχει να φάει απόψε η X800 pro!!


Recommended Posts

Θα βιντεοσκοπήσουμε με την X800 XT PE βρε παιδιά να έχουμε και χρόνο να είναι και Σαββάτο , κ.τ.λ..........Ούτως ή άλλως αυτό είναι μικρό το project.....Γιά καμμιά 36500 marks πάμε......Όταν με το καλό πέσει στα χέρια μου καμμιά X800 XT PE , ε τότε καλά θα είναι γιά να πάρουμε και κάνα σώβρακο της AMD στο 3DMark2001....... :D:p :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από hipro5

Θα βιντεοσκοπήσουμε με την X800 XT PE βρε παιδιά να έχουμε και χρόνο να είναι και Σαββάτο , κ.τ.λ..........Ούτως ή άλλως αυτό είναι μικρό το project.....Γιά καμμιά 36500 marks πάμε......Όταν με το καλό πέσει στα χέρια μου καμμιά X800 XT PE , ε τότε καλά θα είναι γιά να πάρουμε και κάνα σώβρακο της AMD στο 3DMark2001....... :D:p :p

Χαχαχα, δεν βλεπω να βιντεοσκοπεις τιποτα ετσι αφου δεν χτυπας κορυφη με Ρ4

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 22:08]

Εχω χάσει επεισόδεια με το 3dmark01 κ 03. Πόσο ειναι το τοπ ? Γιώργο με την κάρτα μου λες να κάνουμε τιποτα καλό αν στη φέρω ?

Φέρτη να τη βάλουμε στο Prommie γιά 2k3 ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 21:19]

Χαχαχα, δεν βλεπω να βιντεοσκοπεις τιποτα ετσι αφου δεν χτυπας κορυφη με Ρ4

:p

Μπορεί να μη χτυπήσω κορυφή όπως λές ΑΛΛΑ ΔΕΝ θα είναι λόγω CPU , αλλά λόγω κάρτας γραφικών ΚΑΙ -90*C έως -110*C πού παίζουν οι άλλοι τις κάρτες τους.......Το σίγουρο είναι οτι κάτι θα κάνουμε.....Θα δούμε τι θα κάνουμε...... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Αααααα.........Αυτό το Delta Fan 12 x 12 cm 190cfm λες??........Ναι είναι ένα από τα ΠΕΝΤΕ που δουλεύω...... :D:hehe:

σου εδωσαν δωρο και ακουστικα για την ηχορυπανση ε??? :p:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 21:06]

Θα βιντεοσκοπήσουμε με την X800 XT PE βρε παιδιά να έχουμε και χρόνο να είναι και Σαββάτο , κ.τ.λ..........Ούτως ή άλλως αυτό είναι μικρό το project.....Γιά καμμιά 36500 marks πάμε......Όταν με το καλό πέσει στα χέρια μου καμμιά X800 XT PE , ε τότε καλά θα είναι γιά να πάρουμε και κάνα σώβρακο της AMD στο 3DMark2001....... :D:p :p

Για εμένα χτυπά η καμπάνα ? :D

3DMark03 18304

Αυτό το score θα το κερδίσουμε η δύσκολα ??? :D

Και τα 3 καλύτερα 3dmark03 του κόσμου! Και εγώ μέσα και δεν θέλω σχόλια για το σκορ μου :D

Radeon win Nvidia :D

Link to comment
Share on other sites

:(ΑΣΧΗΜΑ νέα έχω.........

ΠΑΕΙ και η ΔΕΥΤΕΡΗ back-up (εφεδρική) μητρική πού είχα...... :(

Την "καλή" μου την είχα χάσει κάνα μήνα τώρα.....Αυτή ήταν η - δεύτερη - εφεδρική μητρική..... :(

Η κάρτα γραφικών δουλεύει .....Το μόνο μείων είναι ότι δεν ανέβαινε ο πηρύνας της πάνω από 695MHz με ΤΙΠΟΤΑ........Βέβαια αυτό το ήξερα από την αρχή ότι δεν πρόκειται να ανέβει καλά γιατί η "προηγούμενή" της (αυτή είναι από RMA) ανέβαινε ο πηρύνας χωρίς mods μέχρι 612 MHz αμοντάριστη ενώ αυτή όχι πάνω από 560MHz.........Αυτά με την ALFA PAL ψύκτρα στον πυρήνα.....

Τέλος πάντων.......Η κάρτα benchmark-άριζε μέχρι 695MHz πηρύνας και 661MHz μνήμες με 1.9Volts πηρύνα και 2.3Volts Vdd και Vddq....

Κατάφερα και είδα 301 fps στο Nature πάντως πρίν τα πάρω στο χέρι.......

Είχα βγάλει ένα 35492 σκορ αλλά όχι καλό γιά να το κρατήσω.......Μούφα......

ΔΕΝ φταίω εγώ πού κάηκε η μητρική γιατί ΔΕΝ έκανα τίποτα.....ΜΟΝΗ της ξαφνικά τα έπαιξε......Εγώ το μόνο πού είχα κάνει πριν , ήταν να δώσω Vchip(Vdd) γύρω στα 1.9Volts και Vagp γύρω στα 1.99Volts(όριο γιατί μετά κλείνει η μητρική από OVP) γιά να μπορέσω να ανεβάσω λίγο τις μνήμες...... :(

Τέλος πάντων........Η κάρτα δούλευε -47*C Idle και -29*C full load με 1.9Volts core...

Θα "σενιάρω" λίγο την τρίτη μητρική μου και θα επανέλθω επί του θέματος... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.