Jump to content



PC without limits (γράψτε το PC των ονείρων σας :D)


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εγω παλι θελω πιο απλα πραματα(να σας το χαλασω λιγο)

-2 27αρες 2500x1600

-ενα 6πυρηνο xeon(κατι παραπανω αχρηστο θα ηταν) κανα 500αρικο

-128gb ram, ειχα δει κατι ecc reg που υποτιθεται παιζουν μονο σε hp αλλα στην πραξη απο οτι λενε παιζουν παντου.. στα 45ευρω/16gb 360ευρα

-μια μητρικη για τα παραπανω παει στα 250ευρα απο οτι θυμαμαι γιατι βαριεμαι και να το ψαξω

-pci-e ssd 128gb ειναι υπεραρκετος 150ευρα νομιζω στο περιπου ο plextor

-2x2tb raid 0 κανα 200αρι και οι 2

-καρτα μια επιπεδου 260x-270x απλα για να καθεται ή ακομα καλυτερα καμια passive

-ενα λιτο κουτι με φιλτρα

ωχ και παλι τα περασα τα 2,5χιλιαρικα λολ

ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΦΛΑΣΑΚΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ! ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου γουστα ειναι τοσο λιτα που θα καναν βουδιστη μοναχο να μοιαζει υπερκαταναλωτικος κονφορμιστης οσο η Παρις Χιλτον...

Κατ αρχας απο επεξεργαστες και μητρικες κι αυτα που εχω μια χαρα ειναι, απλα θα τα προτιμουσα επι 3 δικτυομενα.

Μνημες και στα 3 σετακια βαζω 32ρες

καρτες αφου εδω λεμε οτι μας κατεβει, βαζω απο 2 τιταν Ζ σε καθε σετ

case φυσικα diy rack με βοηθεια μηχανουργειου,(και ψυκτικου γιατι θα εχει και δικο του κλιματισμο) και μετα θα το πηγαινα για αερογραφιες (αυτομπορει να ακουστηκε, αλλα δεν ειναι ιδιεταιρα extreme, κλιματισμο σε πινακες εχω βαλει )

οθονες, 7 χ 30ρες 2560X1600 και 3 19ρες 1920x1080 νομιζω ειναι αρκετες (πανω απ ολα η σεμνοτης)

Α κι ενα προτζεκτορα εφαμιλο η καλυτερο με αυτους των village (να πα να γ@#$% η σεμνοτητα σ αυτο το θεμα)

δισκους 12ssd x1Tb και 6x512G (αντιο δισκοι γραμοφωνου, αντε στο μουσειο του ασπροπυργου)

Ηχεια παλι diy θα εφτιαχνα αλλα με κατι μοναδες της seas που θα ηθελα, και με diy λαμπατους ενισχυτες, οχι εναν για καθε ηχειο, αλλα εναν για καθε μεγαφωνο με ενεργο crossover πισω τους (αυτο το συστημα το εχω σχεδιασει σε διαφορες παραλλαγες, αλλα θελει ενα κοντεινερ λεφτα για να φτιαχτει)

Δυο ταμπλετες wacom cintiq 24ες Cintiq 24HD Pen Display | Wacom

ΑΑΑΑ... να μην ξεχασω και το βασικοτερο, Για καρεκλα επισεις εχω δει μια καλη στο game of thrones μουρλια, σαν το σατανα αισθανεσαι πανω της :banging::rofl:

ξεχασα τιποτα μηπως?

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

@Delijohn δεν έχεις και άδικο, είχα σκοπό να κάνω PC without limits, αλλά τελικά πήγα σε σενάριο να έχω:

1.server με όλο το storage και τις εφεδρείες με τη μονάδα backup.

2."Workstation" που κάνω τη κύρια επεξεργασία με SSD μόνο πάνω του.

3.Ένα απλό gaming PC για να παίζω (όποτε θυμηθώ) κάνα παιχνίδι. Δεν μου κάνουν αίσθηση τόσο τα καινούρια πλέον.

έχω και σε άλλο σπίτι 4ο PC με 98+XP full αναβαθμισμένο όσο άντεχαν τα 98, ένα 5ο με win 3.11/dos έτσι για νοσταλγία.

Το Lian li PC-D8000 καααθεται αλλά μπορεί να μου τη βιδώσει να το κάνω Workstation με τα όλα του όπως έγραψα πάνω.

Για το Project που σκέφεσαι, δεν είναι απαραίτητο να είναι watercooled, μπορεί να είναι fanless απλά δεν θα έχεις high end εξαρτήματα. Τη δουλειά του θα τη κάνει.

Projector το Δεκέμβρη 1000% θα πάρω, δεν υπάρχει περίπτωση. Γιαυτό και μαζεύω καιρό φράγκα για κάτι πραγματικά καλό. Θέλω να βλέπω Ponies σε 120' πανί :D και το 5.1 behringer σύστημα να βαράει :woot:

Υ.Γ. Να αλλάξει ο τίτλος από

PC without limits (γράψτε το PC των ονείρων σας :D)

σε

PC without limits, γράψτε το PC των ονείρων σας :D (ToubanoLab)

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.