Jump to content



gtx660 vs gtx660ti


asikamin

Recommended Posts

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?keyphrase=Gigabyte+GeForce+GTX+660

vs

Point of View TGT GeForce GTX660 Ti 3GB ''TGT Performance Boost'' € 221,89

660ti - Κάρτες Γραφικών | Skroutz.gr

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τα 60€ διαφορά τιμής?

H Point of View μοιάζει με best buy !

Link to comment
Share on other sites

Stock to stock η πιο δυνατή είναι η 660 ti.

Αν πάρεις τη 7870xt σε στοκ χρονισμούς ρολογιών είναι εφάμιλλη με τη 660 ti.

Αλλά έχει το ατού ότι υπερχρονίζεται πολύ καλά και γίνεται εφάμιλλη ίσως και λίγο καλύτερη από τη 660ti.

Επίσης η pov gtx 660ti (Stream processors:1344) για μένα στα 209,3€ (5€ μεταφορικά) που βγαίνει στο link που έδωσες είναι κορυφαία επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Stock to stock η πιο δυνατή είναι η 660 ti.

Αν πάρεις τη 7870xt σε στοκ χρονισμούς ρολογιών είναι εφάμιλλη με τη 660.

Αλλά έχει το ατού ότι υπερχρονίζεται πολύ καλά και γίνεται εφάμιλλη ίσως και λίγο καλύτερη από τη 660ti.

Επίσης η pov gtx 660ti (Stream processors:1344) για μένα στα 209,3€ (5€ μεταφορικά) που βγαίνει στο link που έδωσες είναι κορυφαία επιλογή.

Φιλε μου, με το συμπαθειο, αλλα τι λες? Εφαμιλλη γινεται με 1% overclock...

Club 3D HD 7870 jokerCard Tahiti LE 2 GB Review | techPowerUp

Εγω τη βλεπω 1% χειροτερη απο την 660Ti σε stock ρολόγια, μαλιστα σε 2560 περναει και 3% εμπρος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, με το συμπαθειο, αλλα τι λες? Εφαμιλλη γινεται με 1% overclock...

Club 3D HD 7870 jokerCard Tahiti LE 2 GB Review | techPowerUp

Εγω τη βλεπω 1% χειροτερη απο την 660Ti σε stock ρολόγια, μαλιστα σε 2560 περναει και 3% εμπρος.

Συμπαθής μου είσαι αγαπητέ.

Πρόσθεσε ένα ti στο τέλος της δεύτερης πρότασής μου.

Στα 204.3€ από Ελλάδα της 660ti που παρέθεσε ο φίλος η πράσινη είναι νικητής έστω και με το 1% που λες στο συγκεκριμένο review. Βασικά ανάλογα το παιχνίδι πάει, οι κάρτες είναι εφάμιλλες.

Ακόμα και σε max oc και οι δύο κάρτες οι διαφορές είναι μικρές.

Πάρτη με το καλό να δούμε στη πράξη τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διορθωσα ειναι οτι δεν χρειαζεται οβερκλοκ για να φτασει την ΤΙ, την εχει ηδη φτασει σε στοκ. Απο κει και περα ναι ειναι πολυ καλη αγορα και η ΤΙ στην τιμη αυτη! :)

Link to comment
Share on other sites

660 ti και μην το καθυστερεις και ασε το 1% και 3% που λενε πανω....

Ετσι!

Τι να πουνε τα bencho-προγραμματα και λοιπες παπατζες... Εδω μιλαει η πειρα του κολλημενου funboy. Πράσινη να ειναι και ας ειναι και κουράδα.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως παιζει μονο για τις pov Ελλάδα κ Γερμανία.

Πού; Γιατί:

[ame=http://www.amazon.de/Point-View-Grafikkarte-Speicher-DisplayPort/dp/B008Z72Y0E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1360656221&sr=8-1]Point of View TGT NVIDIA GeForce GTX 660 Ti PB: Amazon.de: Computer & Zubeh[/ame]

300€

και

http://lb.hardwareversand.de/2048MB/63773/POV+++TGT+GeForce+GTX+660Ti+TGT+Performance+Boost.article

275€

Link to comment
Share on other sites

Ετσι!

Τι να πουνε τα bencho-προγραμματα και λοιπες παπατζες... Εδω μιλαει η πειρα του κολλημενου funboy. Πράσινη να ειναι και ας ειναι και κουράδα.

Το λινκ παραπανω ηταν απο 10+++ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ και 2-3 bencho-προγραμματα... Τα κολληματα στη ζωη μονο κακο κανουν ;)

Επισης, κανενα απο τα λινκς πανω δεν υπαρχει, ουτε του σκρουτζ. Τι εγινε η POV, ψοφησε?

Οποτε προφανως για ενα 50ρικο πανω (και βαλε), η ισορροπια αποκατασταθηκε. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να πάω σε 660ti, για πείτε γιατί έχω χάσει την μπάλα με αυτές...Με την μεριά μου να κλείνει προς gigabyte μεριά...μάλλον σε αυτήν .Τι άλλο εναλλακτικό προτείνεται σε value/money???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να πάω σε 660ti, για πείτε γιατί έχω χάσει την μπάλα με αυτές...Με την μεριά μου να κλείνει προς gigabyte μεριά...μάλλον σε αυτήν .Τι άλλο εναλλακτικό προτείνεται σε value/money???

Aν είσαι να την πάρεις από Ελλάδα και να δώσεις ~290€, για δες τι γίνεται για 30€ παραπάνω...

GIGABYTE GTX670 2GB GDDR5 :magic:

Αν την προλάβεις έφυγες :neo:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω κύριοι ξεκολλάτε.

Ναι πολλοί υποστηρίζουν τις πράσινες διότι προσφέρουν Avsync, TXAA (διορθώστε με αν τα λέω λάθος), χαμηλή κατανάλωση και θερμοκρασίες, καλύτερη υποστήριξη από οδηγούς και ταχύτερη απεικόνιση εικόνας (κάποιοι λένε και καλύτερης ποιότητας).

Άλλοι τη κόκκινη διότι προσφέρει ωμές επιδόσεις στη κατηγορία της και έχει μεγάλα περιθώρια, συνήθως, σε υπερχρονισμό.

Η 660ti στα ~200€ εξαφανίστηκε η 7870xt στα ίδια χρήματα υπάρχει ακόμα.

Η 660ti στα 250€ δεν αξίζει εφόσον υπάρχει η 7870xt.

Μόνο καλό κάνει ο ανταγωνισμός :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Mου αρέσει που χωρά και συζήτηση το θέμα!

Ολοι μας γνωριζουμε οτι οι κουράδες είναι χρώματος καφέ, αλλά εάν σε πάει ΑΙΜΑ (ΑnikanoTIta) που λεμε ενίοτε είναι και Κόκκινες....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.