Jump to content



Recommended Posts

Η καρτες lighting σαν υλοποιηση δεν παιζονται τελικα αυτο βλεπω οσο την δουλευω :devil: Aν και μου εκανε καποια σχεδιακια χτες αλλα το ξεπερασαμε βρηκαμε την αιτια

Πηρες lighting?

Οι μνημες δοκιμασες να δεις τι λενε απο Overclock?

Γιατι αυτα που διαβαζω απο δω και απο κει δεν ειναι και τα καλυτερα:p

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ οχι 780 lighting μια 680 lighting για το δευτερο συστημα που εχω.Και πραγματικα η καρτα κανει παπαδες αλλα στο 8εμα μνημων και στην 680 και 780 μπορει να ειναι σχετικα κρυες οι μνημες, αλλα εχουν καποια θεματακια στον χρονισμο ενω ανεβαινουν ψηλα στα παιχνιδια εχεις 8εμα, ενω στα bench οχι.... δεν ξερω πως γινεται αυτο.Τωρα που φαγαμε την ουρα σιγα μην παρω 780 κατσε να δουμε τι 8α κανει ο mawell και αν αξιζει οπως λενε χωρις βιασυνες (π.χ ΤΙΤΑΝ) πρατουμε

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Ενα γρηγορο για προθερμανση,πριν πειραξω ρευματα και τεζαρω μνημες,ειχα δεν ειχα με βαλατε και μενα στο τριπακι.

valley_4_7_4_3_2600_4_5_5.png

image upload

Σχεδον 1300Mhz με μαμα ταση (1,175mv), φαινεται οτι και οι δυο καρτες σου ειναι πολυ δυνατα κομματια:D

Μου θυμιζουν, την καλη μου πρωην gtx 680 που ειχα!

Ανεβασε ταση με msi ab και δωσε ενα στα 1400mhz και με τις δυο καρτες και ασε τα 1300mhz με μαμα ρευματα, "τα εχουν" σιγουρα τα Mhz και οι δυο καρτες:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Ενα γρηγορο για προθερμανση,πριν πειραξω ρευματα και τεζαρω μνημες,ειχα δεν ειχα με βαλατε και μενα στο τριπακι.

Πάρα πολύ καλό score φίλε!!!

Περιμένουμε περισσότερα,το έχουν οι κάρτες :)

Link to comment
Share on other sites

ενα απογευματινο :D!!

Extreme Preset

Giga 760 @ +96 +824

z1am.jpg

Ρε Νίκο στο πρώτο που εβαλες με σκορ 45.5 μας δείχνεις core clock 1306

Στο δεύτερο με σκορ 49.1 core clock 1246.

Δηλαδή αν είχες βάλει και στο δεύτερο το Sensors τι θα έδειχνε??? 1500???

Βάλε. το ένα από τα δυο. να ξέρουμε τι γίνετε.

Άλλωστε το core clock 1306 δεν δικαιολογεί σκορ μόνο 45.5!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι εδω εφτασα με 1.22 ρευμα πριν περασω το mod για το vdroop,αφου περασα το mod για το vdroop παλι με 1.22 τα1346 core δεν καταφερα να τα παρω,οι μνημες πανε σφαιρα παντως.

Ισως κατι λαθος κανω και πρεπει να τα δω με ησυχια,οποτε ισως δωσω και κανα καλυτερο προσεχως,παντως χωρις να πειραξω ρευματα μια χαρα μου εδωσε 109.5,σαν να μην ακουει καθολου στο ρευμα,εκτος και το 1.22 ειναι λιγο για τα 1346.

4_8_4_3_2600.png

programs to take screenshots

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι εδω εφτασα με 1.22 ρευμα πριν περασω το mod για το vdroop,αφου περασα το mod για το vdroop παλι με 1.22 τα1346 core δεν καταφερα να τα παρω,οι μνημες πανε σφαιρα παντως.

Ισως κατι λαθος κανω και πρεπει να τα δω με ησυχια,οποτε ισως δωσω και κανα καλυτερο προσεχως,παντως χωρις να πειραξω ρευματα μια χαρα μου εδωσε 109.5,σαν να μην ακουει καθολου στο ρευμα,εκτος και το 1.22 ειναι λιγο για τα 1346.

Το σκορακι ειναι τρελο φιλε..

Εγω με τις 2 στα ιδια ρολογια ειμαι αρκετα πιο κατω!

Πες μια υλοποιηση και το υπολοιπο συστημα σου :-)

[MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] Κατι σε κοβει,πολυ χαμηλα τα min fps!!!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Ρε Νίκο στο πρώτο που εβαλες με σκορ 45.5 μας δείχνεις core clock 1306

Στο δεύτερο με σκορ 49.1 core clock 1246.

Δηλαδή αν είχες βάλει και στο δεύτερο το Sensors τι θα έδειχνε??? 1500???

Βάλε. το ένα από τα δυο. να ξέρουμε τι γίνετε.

Άλλωστε το core clock 1306 δεν δικαιολογεί σκορ μόνο 45.5!!!!!!!

[MENTION=24247]venex58[/MENTION]

να εξηγησω και τα 2 σκορ και το 45.5 και το 49.1 ειναι max boost μετρημενα απο το gpu-z στα 1306 !!

απλα στο δευτερο σκρινακι του σκορ δε το δειχνω τωρα η διαφοροποηση του σκορ εγινε μονο απο τις μνημες

δηλαδη στο 49.1 παιζω 1306/1914 και στο 45.5 παιζω 1306/1760

ελπιζω να σε καλυψα !!!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] Σε ένα συγκεκριμένο σημείο του benchmark κάνει ένα κοψιματάκι και μειώνει τα ελάχιστα frames στο νούμερο αυτό.

[MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION] από myplaisio? πως πάει όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites

Το σκορακι ειναι τρελο φιλε..

Εγω με τις 2 στα ιδια ρολογια ειμαι αρκετα πιο κατω!

Πες μια υλοποιηση και το υπολοιπο συστημα σου :-)

[MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] Κατι σε κοβει,πολυ χαμηλα τα min fps!!!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Για δωσε μια βοηθεια αφου εχεις ασχοληθει με τα ρευματα,μεχρι 1302 πυρηνα πηγα χωρις να πειραξω ρευματα και 8160 μνημες,οι αποριες μου ειναι οι κατωθι

α)ποσο παραπανω στο core πηρες απο το ρευμα που εδωσες και μεχρι ποσο ρευμα εδωσες?

β)το extra ρευμα που εδωσες σε βοηθησε καθολου στις μνημες?

γ)το ανεβασμα στον πηρυνα σε αναγκασε να ριξεις μνημες?

Οι καρτες ειναι υλοποιηση msi και προτιμηθηκαν λογω οτι εχουν 2 8pin στο pcb τους απο τις υπολοιπες καθως και το afterburner ειναι προγραμμα της,ειπα να την τιμησω,τοσα χρονακια δουλευω το afterburner και μεχρι τωρα vga τους δεν ειχα ποτε.

Τωρα το bench εγινε με 4770κ στα 4.8core-4.3 uncore-2600ram με timings που βγαζουν 39000+ στο memory read aida.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.