Jump to content



Recommended Posts

Ενα push απ την Lightning με τις μνήμες στα 2.121 Mhz :-O κ με τον πυρήνα να κάνει throtlle απ τα 1.424 στα 1.412/1.400 ούκ ολίγες φόρες....

Η τάση βάση του ab σε όλο το bench που έβλεπα ήταν 1.375v.

Το VDDC του Gpu-z λέει τα δικά του :hehe:

nrxi.png

Έγινε επεξεργασία από paris_rx8
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω το ειδα να τερματιζει δεν εννοω οτι ηταν κολλημενο.

Απλα το ειδα να φτανει 106% κ να ξαναπεφτει καπακια.

Θα τρεξω ενα παλι να το παρακολουθησω.Τι συμπερασμα βγαινει ομως απο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω το ειδα να τερματιζει δεν εννοω οτι ηταν κολλημενο.

Απλα το ειδα να φτανει 106% κ να ξαναπεφτει καπακια.

Θα τρεξω ενα παλι να το παρακολουθησω.Τι συμπερασμα βγαινει ομως απο αυτο;

Καλά κολλημένο εκεί δεν θα είναι..

Με λίγα λόγια θέλω να μάθω που κάνει TDP Throttle η κάρτα σου,σε τι ρεύμα-ρολόγια.

Πάντως αν κάνει throttle μόνο από τα 1400Mhz-1.35v και πάνω είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σου φτανει μεχρι εκει, σκοπευεις "να τις τιναξεις τα πεταλα" γιατρε και θες ακομη ψηλοτερο TDP LIMIT?:hehe:

χαχαχα όχι ρε Πάνο απλά με εντυπωσιάζει το που φτάνει η κάρτα ;)

Link to comment
Share on other sites

@paris rx8 πειραξε driver να δεις ασπρη μερα!!!!:upside::upside: πιο bios εχεις το μαμα?η τρεχεις στο ln2?

Man εννοειται με το ln2.Το μαμα bios εχει περιορισμους...

Σαν σκεψη ομως μου σκεφτομαι να φλασαρω το ln2 bios απ την 680 lightning.Λενε οτι συμπεριφερεται πολυ καλυτερα απ αυτο της 770.

edit

Μία διόρθωση

Η κάρτα δουλεύει χωρίς throttling με τάση μέχρι και 1.35v πραγματικά από gpu-z.Όταν βάλω 1.36 κάνει throttling κάποιες φορές κ όχι συνέχεια.

Η κάρτα έχει σαν αποτέλεσμα με αυτήν την τάση (1.35v) να παίζει απροβλημάτιστα στα 1398Mhz κ μνήμες στα 2104Mhz.

Αν δώσω τάση παραπάνω στις μνήμες τότε πάνε μέχρι κ 2138 Mhz.

Του τέστιν ...

xk92.jpg

With love...

Έγινε επεξεργασία από paris_rx8
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειδα και εγώ το Α3 φλασαρε η 3Α δεν θυμαμαξ θα το καταλαβεις μολις το δεις ειναι και καλά οτι καλύτερο παιζει σε βιος.Αλλα με το που ξεκινας το pc εχει ενα κακό δουλευουν τα φαν στο 100% και λίγο πριν μπεις win έρχεται στα νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειδα και εγώ το Α3 φλασαρε η 3Α δεν θυμαμαξ θα το καταλαβεις μολις το δεις ειναι και καλά οτι καλύτερο παιζει σε βιος.

Το (80.04.28.00.3A)απ ότι είδα στο techpowerup δέν είναι Ln2.

To (Ln2) είναι αυτό αν κ τελικά δέν βρήσκω κάποιο λόγο για τον οποίο να πειραματιστώ πάνω στην καρτούλα.Δηλ κ καλύτερα να συμπεριφέρεται,να μήν throttlarei δλδ πάνω απ τα 1400 Mhz δέν μου λέει κάτι...Ούτως ή αλλως στα game είμαι με 1.28 τάση στα 1375 Mhz κ είμαι πένα...

Αλλα με το που ξεκινας το pc εχει ενα κακό δουλευουν τα φαν στο 100% και λίγο πριν μπεις win έρχεται στα νορμαλ

Αυτό φίλε μου κάνει πιό πολύ για driver issue κ όχι vga bios.Το θυμάμαι που το έκανε όταν είχα την 5970 που μόλις μπούταρε το pc φουφούριζε για λίγα " κ μόλις φόρτωνε ο driver ξανά τα fan στα κανονικά τους.

Ασε που δέν έχω φουφούρια κι όλας.... :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION]

Η κάρτα throtlάρει από +175=1.35v τάση και πάνω.

Στα 1.35v είναι το οριακό της σημείο.Πάνω από αυτό throtlάρει αλλά όχι συνέχεια, μία στο τόσο.

Και με αυτήν την τάση πάει 1400mhz.

Με λιγότερη τάση δεν βγάζει 1400mhz.

Link to comment
Share on other sites

Το (80.04.28.00.3A)απ ότι είδα στο techpowerup δέν είναι Ln2.

To (Ln2) είναι αυτό αν κ τελικά δέν βρήσκω κάποιο λόγο για τον οποίο να πειραματιστώ πάνω στην καρτούλα.Δηλ κ καλύτερα να συμπεριφέρεται,να μήν throttlarei δλδ πάνω απ τα 1400 Mhz δέν μου λέει κάτι...Ούτως ή αλλως στα game είμαι με 1.28 τάση στα 1375 Mhz κ είμαι πένα...

[Official] MSI GTX 680 Lightning Owners Club

Eλα το βρηκα διαβασε εδω να δεις...Εμενα με το f8 δεν δουλεψε σωστα η καρτα.Το f8 ηταν για τις πρωτες 680 που βγηκαν και δουλευε στην επομενη φουρνια ηταν το 3Α και οι περισσοτεροι εχουν αυτο.Βεβαια υπαρχει καιαλλο ενα bios σαν το 3Α το οποιο δουλευει το ιδιο καλα χωρις με το που ξεκιναει το pc να απογειωνεται η καρτα.Αν θες Θα στο στειλω αυριο που θα ειμαι σπιτι μου!

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο λες να υπαρχει εκει εξω orginal τατιανα με καλυτερο score απο το δικο μου ;

εχεις καταλαβει οτι γραφεις στο thelab.gr ? Τα noobidia.gr ειναι σε άλλο link...

Παλι τα ιδια ? στα 1045 core σε πάω λα βεντούζα!

Είπαμε εσυ θα παρεις ΑΤΙ και θα ηρεμήσουμε!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

εχεις καταλαβει οτι γραφεις στο thelab.gr ? Τα noobidia.gr ειναι σε άλλο link...

Παλι τα ιδια ? στα 1045 core σε πάω λα βεντούζα!

Είπαμε εσυ θα παρεις ΑΤΙ και θα ηρεμήσουμε!

Μαλλον δεν θες να αποδεχτεις τελικα τον λογο που σε εκανε να μαιμουδεψεις την καρτουλα σου.

Ποια 1045 μου λες ;

Τα μαιμουδο45 ; :hehe:

Αν ηθελες να μας δειξεις το λα βεντούζα θα εβαζες το μαμα bios ΔΕΝ θα πειραζες τον οδηγο και θα ποσταρες.

Καλημερα μαιμουδοαπατη μου. :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.