Jump to content



Recommended Posts

Ρε συ οk η Kingpin είναι κορυφή όμως,το ίδιο με τις 770 μου είναι;

Είναι safe το να ανεβάσω το TDP πολύ ψηλά;

Nαι ρε συ δεν θα παθει τπτ.Ενταξει εαν σε φοβηζει μην το πας 400% αστο 250-300% δεν νομιζω ποτε να τα πιασει.Στα 400% αντε να σου ροφαγε ολο το psu που δεν ειναι τετοια καρτα ο συγκεκριμενος πυρηνας και στην χειροτερη να χες κανα restart αμα δεν αντεχε το psu σου μεχρι εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Πηγαν τοσο ψηλα οι μνημες της?Ευγε!Λογικα hynix πρεπει να εχει σωστα?

Ναι hynix είναι.Σκρινάκια δεν τράβηξα γιατί δεν μου αρέσει ο τρόπος του validate στο valley.Δηλαδή save το screenshot και μετά ανοίγεις cpuz και gpuz.Πανεύκολα παίζεις τάπα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπαίνει στο νεράκι σιγά σιγά.Ισως έχει να δώσει παραπάνω...:hmm:

Η τάση απο gpu-z είναι ότι να ναι :hehe:...Real 1.28v.

Για ανεβαζε γιατι χαμηλά σε κοβω με αέρα... με 1.3v ημουν στα 1380mhz πυρήνα με 2000ghz rams!

100% βάλε το fan βρε συ δινει πολυ ενταση στην ψυξη...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Για ανεβαζε γιατι χαμηλά σε κοβω με αέρα... με 1.3v ημουν στα 1380mhz πυρήνα με 2000ghz rams!

100% βάλε το fan βρε συ δινει πολυ ενταση στην ψυξη...

Man τα ρολόγια που ανέβασα δέν απέχουν πολύ απ το max που μπορεί να δώσει η κάρτα στην παρούσα με αυτή την ψύξη.

Π.χ η μνήμες δέν ανεβαίνουν παραπάνω απο 1850 mhz ακόμα κ με stock πυρήνα.Ευελπιστώ να είναι η ψύξη που τις κόβει άν κ δέν νομίζω.

Πυρήνας στα 1300 βγάζει valley με 1.28v (ab) κ 1.3 llc enable όμως στο 15 off 18 scene του bench κάνει τρομερό dropframe.Ακόμα κ μετά απο επανεκκίνηση.Ισως είναι κάποια προστασία απ ότι μου είπε κ ο wacko.Κ εκεί ευελπιστώ να πάρει κάτι πάνω ο πυρήνας με το νερό.

Φανάκι εννοείται το έχω στο 100%.Στα 1280mhz το είχα 90% για λιγότερο tdp limit.Δλδ κλάιν...

Link to comment
Share on other sites

Man τα ρολόγια που ανέβασα δέν απέχουν πολύ απ το max που μπορεί να δώσει η κάρτα στην παρούσα με αυτή την ψύξη.

Π.χ η μνήμες δέν ανεβαίνουν παραπάνω απο 1850 mhz ακόμα κ με stock πυρήνα.Ευελπιστώ να είναι η ψύξη που τις κόβει άν κ δέν νομίζω.

Πυρήνας στα 1300 βγάζει valley με 1.28v (ab) κ 1.3 llc enable όμως στο 15 off 18 scene του bench κάνει τρομερό dropframe.Ακόμα κ μετά απο επανεκκίνηση.Ισως είναι κάποια προστασία απ ότι μου είπε κ ο wacko.Κ εκεί ευελπιστώ να πάρει κάτι πάνω ο πυρήνας με το νερό.

Φανάκι εννοείται το έχω στο 100%.Στα 1280mhz το είχα 90% για λιγότερο tdp limit.Δλδ κλάιν...

post 640

image.jpg

Μαx μου score με αερα... ειχα κρυψει τα νουμερα για να κανω καζουρα σε rpm και azazil. Αλλα μια ιδεα την τσιμπας!

Δεν εχω και το bench screen ολοκληρο πια, σε κανενα καδο θα πηγε!

Oι μνημες με ταση τραβανε και αλλο... δωσε 1.3-1.32V! Max tdp ποσο ?

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

post 640

image.jpg

Μαx μου score με αερα... ειχα κρυψει τα νουμερα για να κανω καζουρα σε rpm και azazil. Αλλα μια ιδεα την τσιμπας!

Δεν εχω και το bench screen ολοκληρο πια, σε κανενα καδο θα πηγε!

Oι μνημες με ταση τραβανε και αλλο... δωσε 1.3-1.32V! Max tdp ποσο ?

Στον Πανο ναι μπορείς ....σε μενα οχι:hehe::hehe: Πλακα κανω αγαπω λατρεια [MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χω δεί!!!!

Βρε seb,εγώ περίμενα απο σένα μια απάντηση στα παραπάνω λεγόμενα μου κ σύ μου ποστάρεις καζούρες που κάνεις :hehe:

Δωσε ταση και 100% το fan. Δυσκολα να εισαι τοσο χαμηλα σε mhz σε πυρηνα και μνημες. Ριξε 500tdp και full ρευμα στην καρτα απο το τροφοδοτικο...

Το antec μου με 400watt στην γραμμη ειχε προβληματα αλλα και εκλεινε! Υστερα πεταξα και τις 2 γραμμες (80Α με 840 watt) πανω στην καρτα! Zουμι μετα ο Τιτανας!!!!!

Να θυμασαι οτι ειναι αχορταγος ο φουστης :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

post 640

image.jpg

Μαx μου score με αερα... ειχα κρυψει τα νουμερα για να κανω καζουρα σε rpm και azazil. Αλλα μια ιδεα την τσιμπας!

Δεν εχω και το bench screen ολοκληρο πια, σε κανενα καδο θα πηγε!

Oι μνημες με ταση τραβανε και αλλο... δωσε 1.3-1.32V! Max tdp ποσο ?

Στο valley βάζω στα 1300mhz μέχρι 170% power.Προτείνεις να δώσω 1.32v με αέρα?Είναι safe????

Δωσε ταση και 100% το fan. Δυσκολα να εισαι τοσο χαμηλα σε mhz σε πυρηνα και μνημες. Ριξε 500tdp και full ρευμα στην καρτα απο το τροφοδοτικο...

Το antec μου με 400watt στην γραμμη εκλεινε και πεταξα και τις 2 γραμμες (80Α με 840 watt) πανω στην καρτα! Zουμι μετα ο Τιτανας... :hehe:

Οπως σου είπα το fan το είχα πάντα 100% αλλα δέν άλλαξε τπτ κ κατέβασα τα ρολόγια μέχρι να μπεί σε νερό.

Τί αλλάζει όμως να πάω το tdp κοποίο εφόσον εκεί που το έχω δέν κάνει throtlle?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.