Jump to content



TOCA RACE DRIVER 2-ΠΡΟΒΛΗΜΑ


jdrogas

Recommended Posts

Καλημερουδια

Υπαρχει κανεις να βοηθησει?

Εχω παρει γνησιο το εν λογω παιχνιδακι και μου εχει σπασει τα ουμπαλα δεν εχει καθολου γραφικα δηλ. ο δρομος ειναι μαυρος και ολα τα αλλα σε ενα γκρι φοντο.

Αρχικα το επανεγκατεστησα αλλα τιποτα.Το ιδιο και τους drivers της sapphire 9800 pro που εχω αλλα τα ιδια.Μεχρι στιγμης αλλαξα και τους drivers της καρτας και με πιο παλιους αλλα και με πιο καινουργιους τιποτα δεν λεει να παιξει.Τωρα εχω τους catalyst 4.4.

Φυικα σε αλλα παιχνιδια δεν εχω προβλημα παρα μονο σε αυτο που ειναι και το μοναδικο original.Μαλλον συνηθισε το dvd-rom τις μαιμουδες γι αυτο και αρνειται να παιξει σωστα το γνησιο.:whistling

Για δωστε καμια βοηθεια εσεις που ειστε ειδημονες στα games γιατι δεν θα τη γλυτωσει αποψε:wall:

Link to comment
Share on other sites

το patch εκτελει διορθωτικες κινησεις σε τυχον προβληματα που παρουσιαστηκαν μετα την δοκιμη του εκαστοτε προγραμματος(εδω του παιχνιδιου).

οι διορθωσεις αυτες μπορει να αφορουν λαθη στον κωδικα του παιχνιδιου,ασυμβατοτητες με καποιες εκδοσεις των windows,κολληματα κατα την συνεργασια με αλλες συσκευες ή προγραμματα κλπ κλπ(bug fixes)......

κοιτα στο site της εταιριας εαν εχει βγει καποιο patch και εγκατεστησε το τελευταιο που θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 03:10]

το patch εκτελει διορθωτικες κινησεις σε τυχον προβληματα που παρουσιαστηκαν μετα την δοκιμη του εκαστοτε προγραμματος(εδω του παιχνιδιου).

οι διορθωσεις αυτες μπορει να αφορουν λαθη στον κωδικα του παιχνιδιου,ασυμβατοτητες με καποιες εκδοσεις των windows,κολληματα κατα την συνεργασια με αλλες συσκευες ή προγραμματα κλπ κλπ(bug fixes)......

κοιτα στο site της εταιριας εαν εχει βγει καποιο patch και εγκατεστησε το τελευταιο που θα βρεις.

Λοιπον ενταξει το κατεβασα το patch εγκατεστησα και τους τελευταιους drivers της καρτας αλλα τιποτα.Τωρα ξανακανω καθαρη εγκατασταση του παιχνιδιου μαζι με το patch και θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια δοκιμη σε κατι. Βγαλε τις σκιες και κλεισε το aa!

Αν και παλι δεν δεις φως τσεκαρε το φορουμ τους να δεις μηπως κανενας ειχε παρομοιο προβλημα!

Δυστυχως να και κορυφαιο στο ειδος του εχει απειρα bug στα γραφικα!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζοντας στο φορουμ του παιχνιδιου ,καποιοι που ειχαν το ιδιο προβλημα με το δικο σου το ελυσαν

1.με τον πιο απλο τροπο (re-installing windows :upside: ) ,

2. αλλοι με re-installing του direct x

3. αλλοι με τον παρακατω τροπο

This is maybe a solution:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro

l\Session Manager\Memory Management

Set LargeSystemCache on 0

κανενας απο τους παραπανω τροπους δεν ειχε 100% επιτυχια, αρα μονο δοκιμαζοντας ισως να βρεις την λυση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Giorgos [Χθες, στις 20:02]

Κοιταζοντας στο φορουμ του παιχνιδιου ,καποιοι που ειχαν το ιδιο προβλημα με το δικο σου το ελυσαν

1.με τον πιο απλο τροπο (re-installing windows :upside: ) ,

2. αλλοι με re-installing του direct x

3. αλλοι με τον παρακατω τροπο

κανενας απο τους παραπανω τροπους δεν ειχε 100% επιτυχια, αρα μονο δοκιμαζοντας ισως να βρεις την λυση.

Τελικα επαιξε σωστα εφαρμοζωντας την τριτη λυση που μου εδωσες :flower:

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.