Jump to content



πωλούνται DDR2 4x2Gb, CPU Q6600, σκληρός κλπ


l_satsok

Recommended Posts

μου περισσεύουν αλλά δεν έχω δυνατότητα να τα χαρίσω.

1) μνήμες Corsair Q2X8G6400C4DHX (4x2GB) DDR2 800MHz, συνολικά 8gb

(αγορασμένες το 2010 αντι 160 ευρώ, υπάρχει και η απόδειξη άρα ισχύει και η lifetime εγγύηση)

τιμή 80 ευρώ και οι 4.

μπορούν να δωθούν και ανά 2 modules, δηλαδή 2x2=4gb με 40 ευρώ το κάθε ένα.,

3)CPU INTEL Q6600 G0 stepping

θα πείτε τώρα, άλλος ένας Q6600, ε όχι ακριβώς, ο συγκεκριμένος έχει ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό, είναι σπάνιο κομμάτι, διαλεγμένο ανάμεσα από 15, υπερχρονίζεται πολύ εύκολα και φτάνει πολύ ψηλά σε σχέση με άλλους ίδιους, αρκεί να υπάρχει η κατάλληλη μητρική.

Στην stock συχνότητα των 2,4Ghz δουλεύει με vcore μόλις 1,1v!!, στα 3.0Ghz με 1.24v, στα 3.6Ghz με 1.35v, στα 4.2Ghz με 1.44v..!!!

Eίναι κομμάτι διαμάντι, ιδανικό για overclockers!

Έχει υποστεί lapping για τέλεια επαφή με την επιφάνεια της ψύκτρας, γι αυτό και το χρώμα του είναι του χαλκού και σαν καθρέφτης.

Τον αποχωρίζομαι με πολύ βαριά καρδιά.

τιμή 80 ευρώ, λόγω των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών του.

Μαζί με αυτόν χαρίζεται η πολύ αποδοτική και εντελώς αθόρυβη CPU cooler ZALMAN CNPS9700 LED

με το backplate και τη βάση για s775 (υπήρχε και για ΑΜ2, AM3 αλλά δυστυχώς την έχω χάσει)

3) Ένας σκληρός WD WDC WD10EARS-00Z5B1 1TB

στα 40 ευρώ (ακυρο λόγω bad sectors)

παρακαλώ όχι PM για ερωτήσεις, όποια ερώτηση η απορία έχετε γράφτε την εδώ.

Εννοείται ότι όλα δουλεύουν τέλεια, ειδικά οι μνήμες.

Δεν υπάρχουν εγγυήσεις παρά μόνο για τις μνήμες και αν τις πάρει κάποιος και τις 4 γιατί δεν μπορώ να κόψω την απόδειξη στα δύο!

Δεν είμαι Αθήνα (η πιο συνηθισμένη ερώτηση) αλλά μπορώ να στείλω παντού σε 1-2 μέρες, εξ άλλου τα δεματάκια αυτά είναι μικρά.

.

post-10637-1416077161,6603_thumb.jpg

post-10637-1416077162,1603_thumb.jpg

post-10637-1416077162,332_thumb.jpg

post-10637-1416077162,4917_thumb.jpg

post-10637-1416077162,5339_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν τον έχω σε pc τώρα, αυριο τον βαζω ένα λεπτο και βλέπω και γω την κατάσταση του.

για να είμαι ειλικρινής τώρα κατέβασα το προγραμμα(δεν το ήξερα) και ανακάλυψα ότι ένας καινούργιος δίσκος μου 1500Gb έχει 1 bad sector!! ...

Link to comment
Share on other sites

όπως καταλαβαίνετε αν και ο δίσκος δουλεύει κρίνω ότι δεν έχει ζωή.

έτσι αποσύρεται από την αγγελία.

τώρα ανακάλυψα και γω τα bad sectors, και όχι μόνο σε αυτόν αλλά και σε άλλον ένα seagate που είναι και σχετικά καινούργιος και αυτό με ανησυχεί.

ειδικά γιατί ο seagate φιλοξενεί τώρα τα αρχεία που φικοξενούσε ο WD και έχω παρατηρήσει ότι το mpc κολλούσε και εξακολουθεί να κολλάει σε κάποιο αρχείο video που προφανώς είναι χαλασμένο.

υπάρχει περίπτωση corrupted αρχεία να καταστρέφουν sectors?

δυστυχώς δεν μπορώ να το εντοπίσω γιατί κολλάει σε μαύρο και είναι μια ομάδα μικρών video που τα αφήνω να παίζουν όλη νύχτα, όταν κολλάει το mpc δε σε αφήνει να δεις το τι έπαιζε.

μια λύση είναι να τα σβήσω όλα πριν χάσω και τον άλλο δίσκο....

Link to comment
Share on other sites

Έμειναν μόνο οι μνήμες, για να φεύγουν κι αυτές νέα τιμή στα 30€ το κάθε ζευγάρι, 60€ και οι τέσσερις.

μεταφορικά με courier 7€, εκτός και αν βγαίνει πιο φτηνά με ταχυδρομείο αν δεν βιάζεστε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.