Jump to content



War Thunder : online αερομαχιες !


michalos

Recommended Posts

Εχθές μπήκα για πρώτη φορά, μετά από μερικά παιχνιδάκια μπορώ να πω οτι έχω ανάμικτες απόψεις, αλλά θα δούμε στην διάρκεια.

Για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα που βρήκα είναι οτι στις μάχες με τα άρματα, απλά βασίζεσαι στο πράσινο σταυρό και στα γράμματα που δείχνουν που είναι ο αντίπαλος, καθώς πρακτικά δεν φαίνεται καθόλου το άρμα (αν περιμένεις να το δεις, σε έχουν φάει λάχανο).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Έχει πλάκα πάντως αρχικά ο έλεγχος.... πολύ μπαντιλίκι :) Γενικά κάτι δεν μου κάθετε αλλά παίζω και από το laptop (μέχρι να έρθουν τα πράγματα για το pc) ... Θα δούμε το απόγευμα πως θα πάει... εκτός αν κολλήσω με τα αεροπλανάκια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... 2η μέρα εντυπώσεις για τα άρματα...

ΚΑΜΙΑ!!!!

"Έφαγα κόλλημα" με τα αεροπλάνα και δεν έπαιξα ούτε μία μάχη με άρματα.. :jester:

Το εβαλα και εγω, δεν υπαρχει...

welcome, μια συμβουλη, οι γερμανοι στα 1-2 tier ειναι για τα μπαζα, στα 3-4 κυριαρχουν στους ουρανους.

εαν θελετε να μαθαιτε να επιβιωνετε και να πετατε σωστα κανοντας kills προτεινω να αρχισετε με δαυτους ;)

εαν θελετε παρεα pm :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάτσε να πάρουμε λίγο τον αέρα του...

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι το επίπεδο των παικτών ακόμα και στα πολύ χαμηλά levels.. σχεδόν σε όσες πτήσεις έκανα με bomber είχα 2-3 fighters δίπλα μου :rolleyes:

ξεκίνησα με USSR και Japan (έχω ένα κάτι με τα zero αν και ξέρω οτι είναι από χαρτί :) )

Σκέφτομαι τώρα κάτι σε γερμανικά dive bombers πέρα από fighters ...

Προβλέπεται κόλλημα...

Το μόνο που με ενόχλησε είναι η καρτέλα του crew training . Για ποιο λόγο να μου έχεις σε fighter και όλους τους άλλους (gunners πχ).

Επίσης ένα ενοχλητικό είναι οτι όταν πετάς με βομβαρδιστικό και γυρνας σε gunner δεν αναλαμβάνει κάποιου είδους ΑΙ τον χειρισμό του αεροσκάφους με αποτέλεσμα να είναι πολύ εύκολο να σκάσεις σε κανα βουνό ...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ενόχλησε είναι η καρτέλα του crew training . Για ποιο λόγο να μου έχεις σε fighter και όλους τους άλλους (gunners πχ).

σε καθε θεση μπορουν να μπουν πολλα αεροπλανα οσο μεγαλωνεις, εαν εξαιρεσουμε το qualification τα crew skills παραμενουν για ολα τα αεροπλανα.

με λιγα λογια το πληρωμα "μαθαινει" ολα τα αεροπλανα που θα μπουν σε εκεινη τη θεση.

Οποτε καποια στιγμη επειδη δε ξερουν αυτοι εαν και σε ποια θεση θα παιξεις βομβαδιστικο υπαρχει εκει το skill για να το βαλεις οταν το χρειαστεις.

Επίσης ένα ενοχλητικό είναι οτι όταν πετάς με βομβαρδιστικό και γυρνας σε gunner δεν αναλαμβάνει κάποιου είδους ΑΙ τον χειρισμό του αεροσκάφους με αποτέλεσμα να είναι πολύ εύκολο να σκάσεις σε κανα βουνό ...

με το καιρο θα μαθεις :) δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο φαινεται :)

Link to comment
Share on other sites

με το καιρο θα μαθεις :) δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο φαινεται :)

Δεν λέω οτι είναι δύσκολο... απλά δεν το ήξερα... και σε ένα map ήμουν χωμένος ανάμεσα στα βουνά ... (τώρα θα μου πεις τι δουλειά είχε το bomber εκει μέσα...και θα έχεις δίκιο)... οπότε γυρνάω πισω να ρίξω κανα δύο και σκάω στο βουνό... :)

Το μεγαλύτερο κακό είναι οτι έχω αφήσει Θεσσαλονίκη αυτό και δεν ξέρω ποτε θα ανέβω πάλι ....

(να δω τα μούτρα της γυναίκας μου μόλις το δει και αυτό πάνω στο γραφείο :fight: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

joystic σε arcade mode με τη καμια, θα πετας καλα αλλα δε θα ριχνεις κανεναν.

μπορεις να πετας σχεδον το ιδιο καλα οταν μαθεις να χρησιμοποιεις συνδιασμους a-d-q-e μαζι με τα page-up/down που θα πρεπει να τα αλλαξεις σε shit/right ctrl.

Link to comment
Share on other sites

joystic σε arcade mode με τη καμια, θα πετας καλα αλλα δε θα ριχνεις κανεναν.

μπορεις να πετας σχεδον το ιδιο καλα οταν μαθεις να χρησιμοποιεις συνδιασμους a-d-q-e μαζι με τα page-up/down που θα πρεπει να τα αλλαξεις σε shit/right ctrl.

Επειδή δεν με βλέπω να μένω και πολύ στο arcade mode το σκέφτομαι .....

(page up/ page down?)

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ και τα Q,E για overshoot όταν αμύνομαι..

Link to comment
Share on other sites

welcome, μια συμβουλη, οι γερμανοι στα 1-2 tier ειναι για τα μπαζα, στα 3-4 κυριαρχουν στους ουρανους.

εαν θελετε να μαθαιτε να επιβιωνετε και να πετατε σωστα κανοντας kills προτεινω να αρχισετε με δαυτους ;)

εαν θελετε παρεα pm :)

ω ρε φιλε και αρχισα με σοβιετικη...

Καλα βεβαια δεν εχω παιξει πολυ, εννοειται θελω παρεα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με βλέπω να μένω και πολύ στο arcade mode το σκέφτομαι .....

(page up/ page down?)

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ και τα Q,E για overshoot όταν αμύνομαι..

αλλαξε το Keymap των pageup/down

σε shift kai ctrl (με το shit να σηκωνει τη μυτη) και θα κανεις παπαδες οταν χρησιμποιεις συνδιασμο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Μια και το έριξα καθάρα στις αερομαχίες, έχω 1-2 παρατηρήσεις που μου θύμισαν τρελά το WOT.

Μετά από συνεχόμενα πολύ καλά παιχνίδια (5-6) με πολύ xp ξαφνικά στο επόμενο παιχνίδι:

Πτήση 1, fighter : Η πρώτη σφαίρα σκοτώνει τον πιλότο

Πτήση 2, Bomber: Στα 5.000 πριν φτάσω καν στον στόχο και ενώ δεν με έχει ακουμπήσει τίποτα, μία βολή από ΑΑ κόβει το φτερό

Πτήση 3, Heavy fighter, Περνόντας κάτω από ένα Β-25 οι 2 πρώτες βολές του σκοτώνουν τον πιλότο.

Συνολο: 3 αεροσκάφη, παιχνίδι 2,5-3 λεπτά

Αν γινόταν σε διαφορετικά παιχνίδια, ούτε που θα το πρόσεχα, αλλά όταν γίνεται στο ίδιο παιχνίδι... χμμμ

όπως επίσης φορές που αδειάζεις 4-5 φορές ότι έχεις και δεν έχεις σε bomber (to 80% είναι hits στην μηχανή και στα ουριαία πτερύγια... και το bomber δεν μασάει τίποτα ... συνεχίζει ακάθεκτο.

Δεν ξέρω... απλά μου βρωμάει "balancing" ώστε οι άχρηστοι παίκτες να μην απελπίζονται και παρατάνε το παιχνίδι .

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε πληρωμα, και οχι στα μικρα lvl τα bomber δε πεφτουν ευκολα, στραγαλια ριχνεις :p

επισης τα bomber δε τα κυνηγαμε ΠΟΤΕ απο πισω πολελς σφαιρες αμφιβολο αποτελεσμα, κατα προτιμηση στα πλαγια διαφορετικα βουτραμε απο πανω τους.

μη ξεχνας και το παιχτη, οταν πεταω τα bomber μου παιζω εγω τους gunner... οτι πεταει κοντα μου πεφτει... :p

για τα ΑΑ ειναι φαρδος αλλα εαν πηγαινεις με μικρη ταχυτητα ειναι ευκολο να σε πετυχουν.

πιλοτος φτιαξε το vitality.

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε πληρωμα, και οχι στα μικρα lvl τα bomber δε πεφτουν ευκολα, στραγαλια ριχνεις :p

επισης τα bomber δε τα κυνηγαμε ΠΟΤΕ απο πισω πολελς σφαιρες αμφιβολο αποτελεσμα, κατα προτιμηση στα πλαγια διαφορετικα βουτραμε απο πανω τους.

μη ξεχνας και το παιχτη, οταν πεταω τα bomber μου παιζω εγω τους gunner... οτι πεταει κοντα μου πεφτει... :p

για τα ΑΑ ειναι φαρδος αλλα εαν πηγαινεις με μικρη ταχυτητα ειναι ευκολο να σε πετυχουν.

πιλοτος φτιαξε το vitality.

Φτιάχνω το πλήρωμα μετά από κάθε μάχη .. στα μαχητικά κυρίως ανοχή στα g και vitality και στα bombers ,pilot-gunners vitality, gunners accuracy, etc.

Όσο για τα bombers, η γωνία επίθεσης εξαρτάται από το αντίπαλο βομβαρδιστικο (θέσεις gunners κυρίως) και στόχευση κατα κύριο λόγο μηχανες-φτερα.

Link to comment
Share on other sites

ασε τη γωνια επιθεσης και κανε αυτο που σου λεω :p

η ολη μαγκια ειναι να μαθεις να δινεις σωστη προπορεια στη βολη, και οταν με το καλο θα αποχτησεις 20αρια θα θες βολες 2-3 δευτερολεπτων για να πεσει ακομα και Β17.

στα bombers πρεπει να επενδυσεις και στον αριθμο των gunner και αυτοι θελουν ΠΟΛΥ xp, γιατι εαν εχεις αφησει μονο 1 και το bomber εχει πχ 3 τοτε υπολειτουργει κατα 2/3 .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.