Jump to content



War Thunder : online αερομαχιες !


michalos

Recommended Posts

Το παιχνιδακι τα σπαει ! ειναι free beta αλλα δεν εχει κανενα προβλημα

War Thunder - free combat MMO game | MAIN PAGE

Θα κολλησετε ασχημα ! Ανεβαζετε rank κ ξεκλειδωνετε νεα αεροπλανα και οπλα οσο ανεβενετε levels , κατι σαν αυτο που κανει το COD για να καταλαβετε

Τρεχει αψογα στα full settings και ειναι πολυ γρηγορο το online gameplay χωρις lags !

Μηπως να καναμε ομαδα thelab pilots για το game :yes4:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=CIci6fotoRM[/ame]

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To είχα βάλει και το έβγαλα για να βάλω το WorldOfWarplanes. Τελικά μάλλον θα επιστρέψω σε αυτό. Το WOW είναι καλύτερο σε πολλά σημεία, αλλά το βασικό του πρόβλημα είναι ότι δεν κάνεις respawn. Μόλις σε ρίξουν, βγαίνεις και περιμένεις να ολοκληρωθεί η μάχη για να μπεις πάλι. Οκ, πιό ρεαλιστικό, αλλά βαρετό, ειδικά όσο μαθαίνεις που ρε ρίχνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οταν παιρνετε αεροπλανα να διαλεγετε αυτα που εχουν τουλαχιστον 12mm ή 20mm πολυβολα, αυτα μονο με 7,65mm δεν κανουν τιποτα .Τωρα δοκιμαζω τα αμερικανικα και θελω να παρω το airocobra με πολυβολα : 4χ7,65mm 2χ12mm και 1χ30mm .Θα κανει χοντρη ζημια!

Επισης μη ριχνετε απο μακρια.καταναλωνετε αδικα σφαιρες.αν ριξετε απο κοντα (απο 100-300μ) και εχετε και πολυβολα μεγαλου διαμετρηματος θα κανετε κομματια τους αντιπαλους!

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που πρώτα το κατέβασa και μετά έκανα registration;

Θέλει και χειριστήριο οπωσδήποτε; γιατί έχω ένα παλιό Thrustmaster Top Gun :)

Έγινε επεξεργασία από fiestanik
Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που πρώτα το κατέβασa και μετά έκανα registration;

Θέλει και χειριστήριο οπωσδήποτε; γιατί έχω ένα παλιό Thrustmaster Top Gun :)

Οποτε θελεις κανεις registration

Παιζει ανετα με μονο το mouse ετσι παιζω εγω ειδικα αν εχει πολλα κουμπια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Το πέτυχα τώρα με αφορμή την κυκλοφορία στο Steam και το νέο "Heroes" Trailer. Εξακολουθεί να παίζει κανείς; Γενικά βλέπω καλά σχόλια πάντως.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0sfA-NsbzJY]"War Thunder Heroes" Trailer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, δε νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο, αλλά μπορείς να κάνεις "squad" και να παίξεις μαζί με φίλους public. Πάντως το παιχνίδι είναι φαινομενικό! :crazy_pilot:

phenomenal = φαινομενικό; :devil:

Θα ψηνόμουν περισσότερο αν είχε password protected rooms για να χαζολογάμε σε πιο κλειστό κύκλο. Γι αυτό το ανέσυρα και ρώτησα και κόσμο στο Steam που ξέρω ότι παίζει.

Ίσως να γίνει πιο ενδιαφέρον όταν εμφανιστούν και τα οχήματα εδάφους και τα πλοία. Πάντως θα το παρακολουθώ με περισσότερη προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου γραφει network limited και δεν μου εμφανιζεται το play :( ξερει κανεις το γιατι?

Σημαινει οτι το τειχος προστασιας (των windows ή του antivirus) ή το router δεν δινουν προσβαση στο παιχνιδι στο internet.

Οταν το ετρεξες μαλλον θα ζητησε αρση αποκλεισμου απο τα widows και επρεπε να πατησεις ναι

Πρεπει να το βαλεις στις εξαιρεσεις του τειχους προστασιας των windows και του antivirus αν αυτο εχει firewall

Σχετικα με το παιχνιδι τωρα , δοκιμασα και το world of warplanes και μου αρεσει καλυτερα σε καποια πραγματα (μιλαω για το arcade mode και για τα 2 games , τα αλλα mode τα δοκιμασα αλλα δεν μου αρεσαν).

Τωρα βρισκεται στην Open beta 0.52, που σημαινει οτι θα βελτιωθει ακομα περισοτερο.

Τι μου αρεσε περισοτερο στο Wowp :

1. ο τροπος που πυροβολανε τα αεροπλανα. Ειναι πιο ρεαλιστικος , οι σφαιρες σκορπιζονται γυρω γυρω και δεν πανε ολες κεντρο οπως στο warthunder. Αν δειτε βιντεο με αερομαχιες του ww2 θα καταλαβετε

2. Ο ηχος των πυροβολων του αεροπλανου. Στο warthunder ακουγονται σαν αεροβολο .

3. Ο χρονος που χρειαζεται στην αρχη μεχρι να συνατησεις τα αντιπαλα αεροπλανα ειναι πολυ μεγαλος ,πολλες φορες ειναι σπαστικο.

τι μου αρεσει περισοτερο στο warthunder:

1. μπορεις να παρει την θεση του πισω gunner στα αεροπλανα που εχει και πισω gunner

2. οι ζημιες απο τις σφαιρες στο αεροπλανο εμφανιζονται πιο ρεαλιστικα στο warthunder

3. ειναι καπως πιο ελαφρυ σε απαιτησεις απο το wowp

τι υπαρχει και στα 2 που σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι :

1. στο warthunder εχεις περισοτερα απο 1 αεροπλανα σε καθε μαχη (στο arcade mode) .Αυτο δεν ειναι και τοσο καλο οσο ακουγεται γιατι το κανει ακομα πιο arcade .Το οτι εχεις 1 μονο αεροπλανο στο wowp αντισταθμιζεται απο οτι οι γυροι κρατανε λιγοτερο χρονικα και ετσι μπορεις να ξεκινησεις νεο με αλλο αεροπλανο αν χασεις μωρις το αεροπλανο σου.

2. τα γραφικα ειναι εξισου καλα και στα 2 , το WT εχει καλυτερα γραφικα ισως στο μοντελο του αερολανου αλλα στα υπολοιπα ειναι εξισου καλα και στα 2

Οπως ειπα προτιμω τωρα το wowp για τα θετικα που εχει και οτι μου δινει καλυτερη αισθηση αερομαχιας απο οτι το WT

Πειτε τις γνωμες σας και εσεις για τα θετικα αρνητικα αυτων των 2

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2+ χρονια τανκς και εφου πλεον θεωρουμαι (βαση stats) απο τους unicum παιχνιδι της wargaming δε ξαναπαιζω, μπαφαρισματα και νεφραρισματα οποτε και σε οτι της γουσταρει ακομα και στα πληρωμενα, matchmaking για τα κλαμματα, μοντελο ζημιας οτι καπνισει.

για οποιον ενδιαφερεται αρκετοι πρωην παιχτες του WOT εχουμε φτιαξει clan στο War Thunder με ονομα HARD, οποιος ενδιαφερεται για παρεα ας στειλει μια αιτηση και ενα pm εδω για να τη προωθησω.

ΥΓ. Οσοι σκοπευετε να αρχισετε τωρα αρχιστε με ρωσους, δινουν δωρο ενα level 1 premium διπλανο (chaika) που πραγματικα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει ακομα και σε μεγαλυτερα level.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.