Jump to content



RAM


mikros2565

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα με το laptop μου. Ενώ έχω 4Gb RAM Μου γράφει ότι μόνο τα 3,84 GB είναι η δυνατή χρήση. Έχω πάνω Windows 7 Ultimate Gr x64bit. Οπότε απορρίπτουμε το λόγο των 32bit Windows. Υποψιάζομαι ότι μου κρατάει λόγο της κάρτας γραφικών μου. Μέσα στο BIOS (το οποίο είναι last version) δεν μου δίνει την δυνατότητα να το ρυθμίσω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω;

Link to comment
Share on other sites

Μερικά BIOS(ελάχιστα) εμφανίζουν επιπλέον επιλογές πατώντας κάποιο από τα Alt+f1, Shift+f1, Ctrl+f1. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις, αν και μάλλον δε θα σου βγάλει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αν και εγώ αυτό υποψιαζόμουν. Τώρα κάτι άλλο μιας και από λάπτοπ δεν έχω ασχοληθεί και πάρα πολύ (πιο πολύ σε desktop) μπορώ να αλλάξω κάρτα γραφικών; Για να μην λύσω όλο το λάπτοπ με το μοντέλο μπορώ να το δω από κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ανάλογα το μοντέλο, να δεις αν είναι ενσωματωμένη η γραφικών στην μητρική. Αν δεν είναι, μπορεί να την αλλάξεις. Απλά την περισσότερες φορές το κόστος είναι απαγορευτικό

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.