Jump to content



Βοήθεια με παραγγελία καρέκλας Eliza Tinsley Mesh High Back Executive


Tsene

Recommended Posts

Προσφορα χτυπητη δεν ειναι αλλα οποιος ενδιαφερεται ειναι πολυ καλη ευκαιρια στα ~100€/ Ergotek δεν ειναι αλλα για το 1/4 της τιμης δεν θα ειχα τετοιες απαιτησεις.

Eliza Tinsley Mesh High Back Executive Armchair with Adjustable Headrest and Chrome Base - Black: Amazon.co.uk: Office Products

Μεσα στο συστημα τους τα μεταφορικα ειναι μονο express priority με αποτελεσμα να βγαινει πανακριβη. Αλλα αν ρωτησεις στο chat θα τα αφαιρεσουν και θα το κανουν Super Saver Delivery με 0 μεταφορικα.

Εμενα Δευτερα αποστελεται η 2η παραγγελια. Η τιμη ειναι ακρως δελεαστικη σε σχεση με οτι κυκλοφορει Ελλαδα/Εξωτερικο στα ~100€

Δεν είναι κακή. Για πες πως σου φάνηκε; Είναι άνετη;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη μου φανηκε σχετικα μικρη (1,90 / 120 κιλα) αλλα παιζοντας με τις ρυθμισης της πλατης την εφερα μια χαρα. Εχει σχετικα κοντο υψος πλατης (για εμενα) αλλα παλευεται ανετα. ΠΟΛΥ καλη κατασκευη και στιβαρη. Για τα λεφτα της ειναι πραγματικα λουκουμι.

Επισης οπως παρατηρησα απο τις αλλες καρεκλες της ιδιας εταιριας, μετα απο αυτην την πτωση τιμης παντα ξαναγυρνανε στ προηγουμενα επιπεδα.

6tA3YdT.png

Συνεπως οποιος ψαχνει για vfm καρεκλα γραφειου ειναι πραγματικα ευκαιρια

Υ.Γ. Για καποιο λογο στο γερμανικο amazon την εχει 260+ ευρω:nada: [ame]http://www.amazon.de/Eliza-Tinsley-Mesh-R%C3%BCckenlehne-verstellbarer-Chrom-Fu%C3%9Fkreuz/dp/B004OR13NS/ref=sr_1_fkmr0_2?ie=UTF8&qid=1365273922&sr=8-2-fkmr0&keywords=Eliza+Tinsley+Mesh+High+Back+Executive+Armchair+with+Adjustable+Headrest+and+Chrome+Base+-+Black[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Προσφορα χτυπητη δεν ειναι αλλα οποιος ενδιαφερεται ειναι πολυ καλη ευκαιρια στα ~100€/ Ergotek δεν ειναι αλλα για το 1/4 της τιμης δεν θα ειχα τετοιες απαιτησεις.

Eliza Tinsley Mesh High Back Executive Armchair with Adjustable Headrest and Chrome Base - Black: Amazon.co.uk: Office Products

Μεσα στο συστημα τους τα μεταφορικα ειναι μονο express priority με αποτελεσμα να βγαινει πανακριβη. Αλλα αν ρωτησεις στο chat θα τα αφαιρεσουν και θα το κανουν Super Saver Delivery με 0 μεταφορικα.

Εμενα Δευτερα αποστελεται η 2η παραγγελια. Η τιμη ειναι ακρως δελεαστικη σε σχεση με οτι κυκλοφορει Ελλαδα/Εξωτερικο στα ~100€

Krishna:I'm apologise for any inconvenience; I've tried changing the delivery method but was unable to. Priority is the only option available for the item.

Δυστυχώς ακυρώνω!

Link to comment
Share on other sites

Krishna:I'm apologise for any inconvenience; I've tried changing the delivery method but was unable to. Priority is the only option available for the item.

Δυστυχώς ακυρώνω!

Πριν την παραγγελια μιλα για και πες οτι μαλλοον ειναι λαθος του συστηματος αν μπορει να το δει καποιος προϊσταμενος. Τουάχιστον εγω αυτο εκανα και με τις 2 που πηρα

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναδοκιμάσω!

Για 0.5cm ήθελε ο βλαξ να πληρώσω 90 λίρες μεταφορικά!

Με τη βοήθεια supervisor θα μου δώσουν refund μόλις γίνει dispatch.

Ευχαριστώ narta.

Ας ελπίσουμε να βγεί καλή!

Είχα στο πρόγραμμα αγορά εδώ και δύο χρόνια αλλά δεν έβρισκα τίποτα ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναδοκιμάσω!

Για 0.5cm ήθελε ο βλαξ να πληρώσω 90 λίρες μεταφορικά!

Με τη βοήθεια supervisor θα μου δώσουν refund μόλις γίνει dispatch.

Ευχαριστώ narta.

Ας ελπίσουμε να βγεί καλή!

Είχα στο πρόγραμμα αγορά εδώ και δύο χρόνια αλλά δεν έβρισκα τίποτα ενδιαφέρον!

Οντως το κουτι ειναι λιγο τερας. Παντως ειναι στιβαρη και το λεω εχωντας αλλαξει 2 καρεκλες τα τελευταια 4 χρονια :p

Link to comment
Share on other sites

Πριν την παραγγελια μιλα για και πες οτι μαλλοον ειναι λαθος του συστηματος αν μπορει να το δει καποιος προϊσταμενος. Τουάχιστον εγω αυτο εκανα και με τις 2 που πηρα

Εμένα δε μου έκαναν τη χάρη... Παραθέτω αυτούσια τη συζήτηση και θα εκτιμούσα τις υποδείξεις σου για να προμηθευτώ κι εγώ μια καρεκλίτσα...

You are now connected to Amazon from Amazon.co.uk.

Me:Hello!

I want to purchase this item --> [ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004OR13NS/]Click here[/ame]

with delivery to Greece.

The only shipping option available by our system is Priority Express, which is expensive. I am told by friends who ordered this, also for delivery to Greece, that after chatting with a supervisor, they ordered it with Super Saver Delivery with no shipping charges.

How can I proceed to do the same?

Amazon:Hello, my name is Venkat. I'll be happy to help you with your question today.

Please allow me to go through the query.

Me:Of course. Please do so at your leisure...

Amazon:Thank you.

Thank you for being on hold.

I see that the item can be listed to Greece but delivery option available is only Priority express at this moment.

I am sorry for the typo, I mean shipped to Greece.

Me:I also see that, but I have spoken with 3 people who have ordered it, after chatting with a supervisor, with Super Saver.

I think it is because the package is only 0,5cm larger than allowed by the system for Super Saver Delivery.

And the Supervisor bypassed it.

Amazon:Yes, Size restrictions apply for this item to be shipped to international destinations.

I understand that you need to pay 94.53 GBP delivery charges in this case.

Me:yes, and I just verified that two people ordered, after chatting, with no shipping charges. One of them just ordered a second item.

Amazon:I do understand that two other customers purchased this item with Super saver delivery after contacting us.

Me:So, can I also?

Amazon:I am sorry, I am unable to comment on the orders placed by other customers for this item to Greece.

I escalated this to concerned department and would get back to you as soon as possible.

You'll receive an email with an update on this.

Me:Which e-mail address will you send the update to?

Amazon:It would be sent to the email address associated to your account.

Is there anything else I can help you with?

Me:Very well. Do you know if the chair will still be on sale by the time I receive the email?

Amazon:I am unable to speculate on this but I see that the item is not listed as limited availability.

I just received an update on this.

Me:That was fast!

Amazon:It appears that we will not be able to send this item to Greece with Super saver delivery method.

The item size and weight appears to above the criteria mentioned for Super saver delivery to international destinations.

Please check the restrictions mentioned in following link:

Me:I was told that it is only slightly above the size criteria and it was doable but I will contact the people who ordered and ask them again how they did it.

Amazon:[ame=http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=hp_492868_top_ssd?nodeId=1204872]Click here[/ame]

Me:Thank you for your assistance.

Amazon:I am sorry, I am not able to of more help in this situation.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Επέμενες υπερβολικά σε σημείο που το απαιτουσες. Επειδή το έκαναν bypass δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση. Και πολύ πιθανό να έκλεισε η τρύπα και για άλλους αν έγινε flagged δυστυχώς

Sent from my LG-E970 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Επέμενες υπερβολικά σε σημείο που το απαιτουσες. Επειδή το έκαναν bypass δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση. Και πολύ πιθανό να έκλεισε η τρύπα και για άλλους αν έγινε flagged δυστυχώς

Sent from my LG-E970 using Tapatalk 2

Δεν είχα καταλάβει ότι ήθελε "γλύψιμο". Νόμιζα ότι απλά το ζητάς και το κάνουν, γι αυτό και δεν κατάλαβα γιατί δεν έγινε.

Σε κάθε περίπτωση μου κάνει εντύπωση να είναι αυτή η αιτία. Ίσως απλά να άλλαξε η βάρδια και να ήταν άλλος supervisor.

Εσύ πως το πέτυχες, 2 φορές; Ρωτάω για να δοκιμάσω πάλι το πρωί, στην άλλη βάρδια...

Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ!

Μπορειτε να καλεσετε τη μεταφορικη Yasatrans να ρωτησετε ποσο θα χρεωσει να την φερει Ελλαδα. Οποτε μπορειτε να βαλετε παραδοση σ αυτους και να την φερουν αυτοι.

Μπορει να παει κανενα 50αρι η δουλεια ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Προσφορα χτυπητη δεν ειναι αλλα οποιος ενδιαφερεται ειναι πολυ καλη ευκαιρια στα ~100€/ Ergotek δεν ειναι αλλα για το 1/4 της τιμης δεν θα ειχα τετοιες απαιτησεις.

Eliza Tinsley Mesh High Back Executive Armchair with Adjustable Headrest and Chrome Base - Black: Amazon.co.uk: Office Products

Μεσα στο συστημα τους τα μεταφορικα ειναι μονο express priority με αποτελεσμα να βγαινει πανακριβη. Αλλα αν ρωτησεις στο chat θα τα αφαιρεσουν και θα το κανουν Super Saver Delivery με 0 μεταφορικα.

Εμενα Δευτερα αποστελεται η 2η παραγγελια. Η τιμη ειναι ακρως δελεαστικη σε σχεση με οτι κυκλοφορει Ελλαδα/Εξωτερικο στα ~100€

Επειδή δεν είναι εντελώς σαφές: Όταν λέει "Synchronised mechanism for simultaneous adjustment of seat and backrest", ενοοεί ότι η γωνία πλάτης/καθίσματος είναι σταθερή, ή μεταβάλλεται όσο ανακλίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καταλάβει ότι ήθελε "γλύψιμο". Νόμιζα ότι απλά το ζητάς και το κάνουν, γι αυτό και δεν κατάλαβα γιατί δεν έγινε.

Σε κάθε περίπτωση μου κάνει εντύπωση να είναι αυτή η αιτία. Ίσως απλά να άλλαξε η βάρδια και να ήταν άλλος supervisor.

Εσύ πως το πέτυχες, 2 φορές; Ρωτάω για να δοκιμάσω πάλι το πρωί, στην άλλη βάρδια...

Δεν είναι θέμα "γλυψίματος", ούτε (πιστεύω) ότι φταίει ο supervisor. Απλά δεν ήταν ανάγκη εξάρχης να πας να του πεις ότι θέλω Super Saver delivery γιατί άλλοι δύο φίλοι ψώνισαν έτσι. Τον φέρνεις σε δύσκολη θέση.

Μπορούσες να ζητήσεις αν μπορούσε να το κάνει για να σε διευκολύνει, καθώς το πακέτο είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από όσο θα έπρεπε, τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είναι εντελώς σαφές: Όταν λέει "Synchronised mechanism for simultaneous adjustment of seat and backrest", ενοοεί ότι η γωνία πλάτης/καθίσματος είναι σταθερή, ή μεταβάλλεται όσο ανακλίνεις?

Μπορεί να γίνει ανακλινεις η πλάτη ανεξάρτητα από το κάθισμα. Έτσι την έφερα στα μέτρα μου εγώ. Αντιθέτως ΔΕΝ βρήκα την locked λειτουργία

Sent from my LG-E970 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά τους είπα ότι είναι παράλογο για 5χιλιοστά να πληρώσω 90κάτι λίρες.

Αν μου έλεγε ότι έτσι είναι θα του έλεγα να πατήσει λίγο την κούτα!!!

Το στέλνουν με express και μετά κάνουν πίστωση των μεταφορικών όπως μου το είπαν και σε εμαιλ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χτες και εγώ με live chat, άκυρο τις 2 πρώτες φορές μου ήρθε και σχετικό mail ότι είναι 0.5cm μεγαλύτερο το δέμα απο το restriction για supersaver, την τρίτη φορά έκανα και παράθεση το μαιλ και είπα πως είναι λίγο παράλογο για 0.5cm να μην γίνεται. O τύπος ήταν αρκετά εξυπηρετικός.

logv.png

Αρχικά νόμιζα πως το έκανε SuperSaver με ταχυδρομείο αλλά μου ήρθε ένα mail πριν λίγο και κουφάθηκα.

64414561.png

:look:

Το tracking λέει ότι θα παραλάβω αυριο μέχρι τέλος της μέρας, χτύπησα και την τιμή γιατι σήμερα είναι ξανά 177λίρες και δεν χρεώθηκα καθόλου το courier :yes2:

Μάλλον πολυ τυχερός !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα τα πραγματα τη εχουν βαλει τοσο φθηνα ηδη γιατι να μη βγαλουν κατι απ τη χασουρα.Δε νομιζω οτι 90 ολοκληρα ευρω πανε στη μεταφορικη απλα δε περιμεναν τοσο πολυ ζητηση και λενε ας κοψουμε χασουρα με τα μεταφορικα.Εντωμεταξυ η διαφορα αναμεσα με amazon de kai amazon co uk σε αρκετα προιοντα τελευταια ειναι αστεια.Με κεντρικρη αποθηκη νομιζω Ολλανδια και τα 2 amazon eu S.A.R.L in voice και εχουν αποκλισεις τρομακτικες στη τιμη σε μεταφορικα κλπ.Το τραβαει το ΕU INKA λιγο ο οργανισμος τους μου φαινεται.. για κανενα report.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.