Jump to content



Team Cup 2013 , Intel 980X benchmarking ... ?


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Με ρώτησε κάποιος φίλος από εδώ , με pm , άν μπορεί και αυτός να βοηθήσει στο Team Cup 2013 , με το δικό του σύστημα.

Επειδή υπάρχουν πάρα πολλές κατηγορίες hardware σε αυτό το διαγωνισμό , φυσικά και υπάρχει η δυνατότητα συμμετοχής και άλλωN συστημάτων , όπως π.χ. AMD.

Πιό συγκεκριμένα.

Κάποιος με σύστημα AMD Phenom II (π.χ. με κάποιον x4 940) μπορεί να βοηθήσει στις παρακάτω κατηγορίες.

Superpi 1M

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

3DMark 2003 (με μία κάρτα , μονοπύρηνη) π.χ. HD5870

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

3DMark Vantage Performance (με όποιες [εκτός από titan] και όσες κάρτες γουστάρει ... SLI ή CF)

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

Μιά τέτοια βοήθεια , από Phenom II σύστημα , θα ήταν παραπάνω από ευπρόσδεκτη !!!

Οποιος θέλει παραπάνω οδηγίες ή βοήθεια , εδώ είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα περιεργο bug!!! Οταν εχω ανοιχτο το mozila η καρτα-καρτες δεν ξεπερνανε τα 400 χερτζ! Με το που το κλεισω πανε κανονικα! Καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο ή πως φτιαχνεται?

Εχω αλλο ενα προβλημα στο 3DMark vantage εχω ανεβασει και φωτο!

post-7941-1416077251,502_thumb.jpg

post-7941-1416077251,776_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα περιεργο bug!!! Οταν εχω ανοιχτο το mozila η καρτα-καρτες δεν ξεπερνανε τα 400 χερτζ! Με το που το κλεισω πανε κανονικα! Καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο ή πως φτιαχνεται?

Εχω αλλο ενα προβλημα στο 3DMark vantage εχω ανεβασει και φωτο!

Καταρχήν αυτό που τρέχεις είναι το νέο 3DMark ... Δέν είναι το bench που χρειαζόμαστε (3DMark Vantage)

Διάβασε σε παρακαλώ τα ποστ #5 , #6 , #7 , και ακολούθησε τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7941]Μοκου[/MENTION]

Εκανες κάτι ?

Ετρεξες κάποιο από τα bench ?

Εχω τρεξει αλλα ειναι πολυ χαμηλα σε σχεση με τους αλλους!!! Ψαρεμενα τα εχουν???? Για αυτο δεν ποστερα τπτ!!! Απογοητευση....

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερε ο αλλος και πηγε στα 77000 με μια καρτα???? xgamespati`s 3DMark03 score: 77157 marks with a Radeon HD 5870 .Τι λαθος κανω?

Κάτι δέν πάει καλά με το σύστημα σου , όντως είναι πολύ χαμηλό το νούμερο που έβγαλες στο 03.

Θα το βρούμε όμως.

Εχεις τρέξει και 3DMark Vantage ?

Τι σου βγάζει εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βάλε το κόκκινο theme του διαγωνισμού (δίνει και σε ταχύτητα) :haha:

Στα screenshot που σώζεις , θα πρέπει πάντα να έχεις ανοιχτά τα δύο tab του cpuz (επεξεργαστής και μνήμες) όπως στα παραδείγματα που έχω βάλει.

Κάτι κάνει το σύστημα σου αργό.

Μπάς και έχεις φάει κανά virus ? ή κάτι άλλο σχετικό ... και σου καταναλώνει πόρους συστήματος ?

ή κανά antivirus που κάνει κουλά ?

Στην συγκεκριμένη περίπτωση στο superpi 1M , χάνεις επίσης λόγω single channel μνημών.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βάλε το κόκκινο theme του διαγωνισμού (δίνει και σε ταχύτητα) :haha:

Στα screenshot που σώζεις , θα πρέπει πάντα να έχεις ανοιχτά τα δύο tab του cpuz (επεξεργαστής και μνήμες) όπως στα παραδείγματα που έχω βάλει.

Κάτι κάνει το σύστημα σου αργό.

Μπάς και έχεις φάει κανά virus ? ή κάτι άλλο σχετικό ... και σου καταναλώνει πόρους συστήματος ?

ή κανά antivirus που κάνει κουλά ?

Στην συγκεκριμένη περίπτωση στο superpi 1M , χάνεις επίσης λόγω single channel μνημών.

Δεν εχω τπτ απο αυτα που λες!!! Ουτε κατεβαζω τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.