Jump to content



Team Cup 2013 , Intel 980X benchmarking ... ?


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Οπως ανεφερε ο [MENTION=259]TASOS[/MENTION] :

"Ξεκινάμε κατεβάζοντας το επίσημο theme του διαγωνισμού.

http://i.imgur.com/XPidgxL.jpg"

Οποτε καλο θα ηταν πριν κανεις τις οποιες προσπαθειες να αλλαξεις το wallpaper της επιφανειας εργασιας για να ειναι εγκυρα τα αποτελεσματα για τον διαγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

επειδή βαριέμαι απο λίγο εώς πολύ :p

Μπορώ να προσφέρω hardware.

Έχω 580 Classified ultra, 3x8150, asus cvf-z κτλπ κτλπ. :p

Εγώ δυστυχώς σκορ δεν μπορώ να ανεβάσω διότι είμαι μέλος σε άλλη ομάδα αλλά αν θέλετε μου λέτε πως μπορώ να βοηθήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι , μας λείπει ένας Bloomfield C0/C1 stepping.

Πίστευα ότι θα μπορούσα να βρώ από ένα γνωστό έναν Core i7 Extreme 965 , αλλά δυστυχώς έπεσε άκυρο.

Πλέον έχω αρχίσει να ψάχνω ακόμη και για Core i7 920 (C0/C1), Core i7 940 (C0/C1).

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκες στο πνεύμα , είσαι σούπερ !!!

Λίγα βήματα σου μένουν ακόμη.

1ον

Να κάνεις εγγραφή στην ομάδα.

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

2ον

Να ανεβάσεις τα αποτελέσματα σου (superpi 1M , 3dmark03 , 3dmark Vantage).

//

*Επίσης στο screenshot έτσι όπως το έχεις σώσει , καλό θα είναι κατεβάσεις πιό χαμηλά το gpuz , ώστε να φαίνεται η ανάλυση που έτρεξε το bench (τώρα την κρύβεις).

Σίγουρα δέν έχεις βάλει LoD ούτε D3D ... οπότε έχεις ακόμη περιθώριο 6000-8000 επιπλέον σκόρ.

Μπράβο πάντως , τα πήγες αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερω τα προγραμματα αυτα!!! Εχει πολυ ψωμη η αλλη καρτα, αυτη ειναι δοκιμαστικη...εχει ταβανη 900...η asus παει 1100-1200 core! **Οσο για τα προγραμματα τα εψαξα αλλα δεν βρηκα τπτ στο νετ! εαν μπορεις στηλε μοτ λινκ να τα δουλεψω λιγο!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=25128]kimon_ma[/MENTION] δε ξερω αμα μπορει να βοηθησει το σκορακι σου στη παρουσα στιγμη !!

καταταξη εως τωρα

ο τασος εχει ανεβασει 46149 και ο αμεσως πιο πανω ειναι στα 53205 !!

ας μας πει ο τασος που ειναι και πιο ενημερωμενος !!

παντως πολλα μπραβο για την προσπαθεια :clap: !!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καπου?

Μόλις σήμερα ανέβασα 46149 , και όπως έγραψε ο ultraex , o επόμενος έχει 53205 οπότε δέν αλλάζει κάτι.

Το κρατάμε βέβαια το σκόρ σου για backup σε περίπτωση που κάποιος βγάλει λίγους πόντους παραπάνω από εμένα , οπότε θα είναι χρήσιμο σίγουρα.

Thanks.

Να σε ρωτήσω , 3DMark 03 , πόσο βγάζεις με το σύστημα αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ανέβασα 46149 , και όπως έγραψε ο ultraex , o επόμενος έχει 53205 οπότε δέν αλλάζει κάτι.

Το κρατάμε βέβαια το σκόρ σου για backup σε περίπτωση που κάποιος βγάλει λίγους πόντους παραπάνω από εμένα , οπότε θα είναι χρήσιμο σίγουρα.

Thanks.

Να σε ρωτήσω , 3DMark 03 , πόσο βγάζεις με το σύστημα αυτό ?

Δωσε μου λιγο χρονο να το κατεβασω και να το τρεξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω αρκετα χαμηλοτερο σκορ απο αυτο που εχετε ανεβασει, δεν ξερω γιατι ομως :p

Στα 1420MHz σε αυτο το bench η Lightning, δεν δοκιμασα για λιγο παραπανω, αφου δεν ειδα φως με το σκορ.

120ql28.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.