Jump to content



Team Cup 2013 , Intel 980X benchmarking ... ?


Recommended Posts

MoKoY`s PCMark Vantage score: 19877 marks with a Phenom II X4 940 BE Γιατι μου εδωσε κυπελο??? Εχω χαμιλο σκορ....

Το έβαλες σε λάθος κατηγορία. (PCMark Vantage)

Ενώ έπρεπε να μπεί στο 3DMark Vantage !!!

//

Μήν πειράξεις κάτι , γιατί έχω ήδη επικοινωνήσει με το crew του hwbot για να κάνουν τη διόρθωση.

//

Κοίτα και στο wall της ομάδας ... σου έχω κάνει και άλλες διορθώσεις στα σκόρ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply
Τα ανεβασα...αλλα κατι δεν μ ου αρεσει!!! Ισος ειναι της κουρασης! Καλημερες τα λεμε σε κανα 10ορο λογικα!

Σε ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου , στο team cup , με την ομάδα μας !!!

Ανέβασες 3 σκόρ , τα οποία θα μας βοηθήσουν αρκετά.

Οποια μικρολαθάκια (τυπικά) που είχες , στα διόρθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη θελετε bench με deneb 555?το τελευταιο σκορ στο pi που ειχα ηταν 15.444.να ασχοληθω η ειστε οκ?

Βεβαίως και θέλουμε να ασχοληθείς.

Αν όντως μπορείς να βγάλεις τόσο καλό χρόνο στο superpi 1M ... θα είναι σούπερ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρονο γαμωτο και ληγει ο διαγωνισμος.το παλιο ειναι αυτο.προσπαθησα μπαμ μπαμ μπας και θυμηθω τις ρυθμισεις που το ειχα βγαλει αλλα δεν.....επιασαν και οι ζεστες.

post-23021-1416077329,0084_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ...

Δέν χρειάζεται κάτι εξειδικευμένο σε γνώσεις , πέραν του ότι , απλά θα τρέξετε κάποια συγκεκριμένα bench.

Αν θέλετε , να πάμε ένα βήμα παραπέρα , θα σας πώ 2-3 απλά πράγματα.

Αν γνωρίζετε ότι το σύστημα σας (επεξεργαστής και κάρτα γραφικών) μπορεί να τρέξει σε αυξημένα ρολόγια σε σχέση με αυτά που χρησιμοποιείτε 24/7 ... έχει καλώς , διαφορετικά απλά τρέχετε τα bench στα ρολόγια που χρησιμοποιείτε καθημερινά.

Ξεκινάμε κατεβάζοντας το επίσημο theme του διαγωνισμού.

http://i.imgur.com/XPidgxL.jpg

1o bench

Superpi 1M

Το κατεβάζουμε από

http://downloads.hwbot.org/downloads/benchmarks/super_pi_mod.exe

Συνήθως το τρέχουμε , με performance settings ρύθμιση στο λειτουργικό μας.

High ή realtime priority.

Κλείνουμε antivirus , κλείνουμε προγράμματα που φορτώνουν με τα windows αλλά δέν τα χρησιμοποιούμε (όπως readers,players,skype ή οτιδήποτε άλλο utility φορτώνει κατά την εκίνηση).

Ειδικά για τον 980X , δέν είναι απαραίτητο να το τρέξουμε με όλους τους πυρήνες του ή τα hyperthreading ... και 2 μόνο core φτάνουν.

Αυτό το κάνουμε γιατί μας ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο η ταχύτητα του επεξεργαστή ... και συνήθως στούς πολυπύρηνους επεξεργαστές , κάποια core πάνε καλύτερα από τα υπόλοιπα ... σύν ότι έχουν χαμηλότερες θερμοκρασίες τρέχοντας με λιγότερα core.

Αυτή τη διαδικασία την κάνουμε ορίζοντας affinity.

Σε 2η μοίρα μιάς νοιάζει να έχουμε υψηλή ταχύτητα στις μνήμες μας και με όσο πιό σφιχτά timings μπορούμε.

Το superpi 1M το τρέχουμε αρκετές φορές (10-20) και κρατάμε το screenshot με το γρηγορότερο χρόνο.

Ενα τυπικό screenshot για το διαγωνισμό , έχει την παρακάτω μορφή

http://img.hwbot.org/u5271/image_id_933495.jpeg

Ενα bump !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρονο γαμωτο και ληγει ο διαγωνισμος.το παλιο ειναι αυτο.προσπαθησα μπαμ μπαμ μπας και θυμηθω τις ρυθμισεις που το ειχα βγαλει αλλα δεν.....επιασαν και οι ζεστες.

Δέν πειράζει.

Αν ακόμη μπορείς να βγάλεις ένα σκόρ με το theme του διαγωνισμού ... και να είναι καλύτερο από 18sec ... μας κάνει !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορω να κανω τπτ και εγω????????

amd x6 109t και 480 gtx

Προφανώς έχεις 1090Τ σωστά ?

Βεβαίως και μπορείς να βοηθήσεις υπό προυποθέσεις.

Μπορείς να βγάλεις σκόρ καλύτερο από 17sec 693ms στο superpi 1M ?

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

Επίσης , μπορείς να βγάλεις σκόρ καλύτερο από 20263 marks στο 3DMark Vantage ?

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός team cup 2013 , τελείωσε.

WELL DONE H.O.T.

Συγχαρητήρια σε όλους (παλιούς και νέους) για την προσπαθειά τους , και τη βοήθεια τους γενικότερα !!!

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το γενικό αποτέλεσμα , και κάτω από τις συνθήκες που βγήκε.

Παίξαμε χαλαραααά , για χαβαλέ , με τα καθημερινά μας μηχανάκια πολλοί , και χωρίς κάν να συμμετέχουμε στο τελευταίο stage 4 του διαγωνισμού , αλλά ούτε και σε όλες τις επιμέρους κατηγορίες των stage 1,2,3 ...

Ηρθαμε 9οι γενικής

HWBOT Team Cup 2013 @ HWBOT

6th in a competition: HWBOT Team Cup 2013 - SC3: Vantage Full-out

HWBOT Team Cup 2013 - SC3: Vantage Full-out @ HWBOT

10th in a competition: HWBOT Team Cup 2013 - SC1: 1M Challenge

HWBOT Team Cup 2013 - SC1: 1M Challenge @ HWBOT

11th in a competition: HWBOT Team Cup 2013 - SC2: 3DMark03 Single GPU Historical Battle

HWBOT Team Cup 2013 - SC2: 3DMark03 Single GPU Historical Battle @ HWBOT

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.