Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

The winter is coming!

Ένας τυχαίος που μου ήρθε στο μυαλό..

Eddard_promo.jpg

Χαρακτηρας που επαιξε μια σεζον μονο δεν ειναι σοβαρος.

Δεν προλαβε να κανει και τπτ.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Χαρακτηρας που επαιξε μια σεζον μονο δεν ειναι σοβαρος.

Δεν προλαβε να κανει και τπτ.

Πως δεν έκανε;

Anyway ας θυμηθούμε τον Robb που έπαιξε παραπάνω από μια σεζόν.

Δεν θέλω να πω κάτι, μην κατηγορηθώ για spoil. Απλά τον ποιον θεωρεί ο καθένας σοβαρό χαρακτήρα σηκώνει κουβέντα. Όποιος και να ναι όμως, η σειρά/RR δείχνει ότι δεν χαμπαριάζει..

Έγινε επεξεργασία από carrion
Link to comment
Share on other sites

Παντως ο θανατος του Ομπερυν πρεπει να ειναι ο πιο ηλιθιος θανατος σε ολη τη σειρα. Εχεις ρηξει το βουνο κατω και καθεσαι και χαριεντιζεσαι μεσα στα ποδια/χερια του; Κρατα μια αποσταση ρε παιδακι μου.

Και αυτο αλλα κολλημα ρε γαμωτο να εξομολογηθει το βουνο προτου πεθανει; Ριχτου αλλη μια στο καριτσαφλο να τελειωνουμε!!

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο θανατος του Ομπερυν πρεπει να ειναι ο πιο ηλιθιος θανατος σε ολη τη σειρα. Εχεις ρηξει το βουνο κατω και καθεσαι και χαριεντιζεσαι μεσα στα ποδια/χερια του; Κρατα μια αποσταση ρε παιδακι μου.

Ονομάζεται υπερβολική αυτοπεποίηθηση και είναι απαραίτητο χαρακτηριστικό για να είσαι ο 1 από τους 2 στα 7 Βασίλεια που είναι διατεθιμένος να πολεμήσει μαζί του, με τον άλλο να είναι ο hot dog.

Κατά τα άλλα, αστείο κολάζ:

terms-500x320.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτοπεποίηθηση και αλλο βλακεια.Δεν πανε παντα μαζι.

Και η αυτοπεποίηθηση που ειχε ο ομπερυν δεν ηταν χωρις λογο...πλακα του εκανε του ψηλου:)

Απλα στο τελος επρεπε να τον αποτελειωσει...αλλα επρεπε να γινει ανατροπη λεμε για να βγει montage στο youtube με αντιδρασεις σοκορισμενων κοριτσιων.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, αν και συμπάσχω και γω....ομολογώ πως το μαμάει πολλές φορές το σενάριο απλά για να υπάρχει συνέχεια.

Θες να νικήσει το βουνό; Οκ, βάλτον να καθαρίσει απο το πρώτο touch και τέλος. Να το γυρνάει στο 94' και με την γνωστή πια ηλίθια βία onscene πείτε το, σπλατεριά πείτε το, είναι τραβηγμένο από τα τέτοια, και απλά το κάνει για να μας πει "Με λένε R.R. και ειμαι wowa". Δυστυχώς, το να μην υπάρξει πια αλλάγη τέτοιου στυλ σε αυτό το σήριαλ, θα είναι μεγάλη πρωτοπορία. Κράτα και ένα μέτρο ρε πασά μου. Σε κάθε σκήνη θα ψιλιάζοντε πια όλοι την "μη αναμενόμενη" εκδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ανατροπή θα είναι αν ζήσει ο πρωταγωνιστής Τυριον... σε κάθε άλλη σειρά φτάνει ο πρωταγωνιστής σε σημείο πεθάνει και όλο γίνεται γλυτώνει. Εδώ όλοι οι πρωταγωνιστές πεθαίνουν.

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα πάντως ο σχολιασμός. Στο fb κάποιος έλεγε ότι δε γίνεται κάποιος να σπάσει ένα κρανίο με τα χέρια του. Σε μια σειρά φαντασίας, σε έναν φανταστικό κόσμο, με δράκους, παραπονιόταν ότι δε γίνεται :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε σκήνη θα ψιλιάζονται πια όλοι την "μη αναμενόμενη" εκδοχή.

αυτό.. έχω αρχίσει, μονο και μόνο επειδή Martin είναι αυτός, να περιμένω πως τίποτα δε θα παει όπως θα θελα.. Μια ισορροπία θα ηταν προτιμότερη πιστεύω..

Link to comment
Share on other sites

Απλα στο τελος επρεπε να τον αποτελειωσει...αλλα επρεπε να γινει ανατροπη λεμε για να βγει montage στο youtube με αντιδρασεις σοκορισμενων κοριτσιων.

Να προσθέσω ότι η σκηνή αυτή είναι από βιβλίο που κυκλοφόρησε το 2000.

Άρα λίγο δύσκολο να είχε στο μυαλό του τα βιντεάκια από το youtube με τις αντιδράσεις. :hehe:

Έχει πλάκα πάντως ο σχολιασμός. Στο fb κάποιος έλεγε ότι δε γίνεται κάποιος να σπάσει ένα κρανίο με τα χέρια του. Σε μια σειρά φαντασίας, σε έναν φανταστικό κόσμο, με δράκους, παραπονιόταν ότι δε γίνεται :hehe:

Αυτός ο κάποιος σίγουρα θα αναρωτιέται ακόμα και για τα 3 seasheels... if you know what I mean :jester:

Link to comment
Share on other sites

Ναι.-

Kαι τι θα έχεις να περιμένεις στα επόμενα επεισόδια/season στο King's Landing? Toν Τύριον να πίνει καφέ με τα αδέρφια του σαν να μην τρέχει κάστανο?

Έχει πλάκα πάντως ο σχολιασμός. Στο fb κάποιος έλεγε ότι δε γίνεται κάποιος να σπάσει ένα κρανίο με τα χέρια του. Σε μια σειρά φαντασίας, σε έναν φανταστικό κόσμο, με δράκους, παραπονιόταν ότι δε γίνεται :hehe:

Ξέχασες την νεκρανάσταση, τους white walkers, αυτό που βλέπουν μέσα από τα ζώα και τα ελέγχουν και το πνεύμα που βγήκε από το αιδοίο της άλλης και πήγε και σκότωσε τον αδερφό του Στάννις αν θυμάμαι καλά..

Το επεισόδιο παιδιά ήταν τρομερό κατά την γνώμη μου.

Το Βουνό νικήθηκε όταν πολεμήθηκε με διαφορετικό combat style. (Awesome!)

H Sansa επιτέλους μπήκε στο παιχνίδι του θρόνου (σε 2 σκηνές έπαιξε, και στις 2 έκανε ότι δεν έκανε 3.5 season).

H Daenarys έφαγε το πρώτο της χτύπημα.

Και το γέλιο της Arya όταν είπαν στο Hound ότι η βασίλισσα πέθανε ήταν όλα τα λευτά.-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.