Jump to content



Recommended Posts

οριστε bro με 1 καρτα(sli disable) στις ιδιες ρυθμισεις και στα ιδια ρολογια:) !!

SSAA ON

b3hx.jpg

66% scaling δηλαδη με την δευτερη καρτα στο συγκεκριμενο, δεν το λες και καλο..

Σε παρομοιο επιπεδα ηταν και το scaling με τις 2χ680 που ειχα εδω(63%) οποτε δεν εχει υπαρξει βελτιωση στο συγκεκριμενο απο τοτε οσο αφορα το sli..

Η Nvidia νομιζω οτι πρεπει να κατσει να δουλεψει τους drivers αρκετα, οσο αφορα το scalling του sli σε ορισμενα games.

Link to comment
Share on other sites

66% scaling δηλαδη με την δευτερη καρτα στο συγκεκριμενο, δεν το λες και καλο..

Σε παρομοιο επιπεδα ηταν και το scaling με τις 2χ680 που ειχα εδω(63%) οποτε δεν εχει υπαρξει βελτιωση στο συγκεκριμενο απο τοτε οσο αφορα το sli..

Η Nvidia νομιζω οτι πρεπει να κατσει να δουλεψει τους drivers αρκετα, οσο αφορα το scalling του sli σε ορισμενα games.

Πανο ingame παιζει πενα το SLI.. Στο benchmark εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Πανο ingame παιζει πενα το SLI.. Στο benchmark εχει θεμα.

Στο συγκεκριμενο παιχνιδι το ειχα παρατηρησει και γω αυτο, τωρα που το λες Χρηστο!

Ενω ingame με τις 2χ680@1200mhz ειχα "κολλημενα" 60 fps παντου(ανετα!) το bench στα ιδια ρολογια μου εβγαζε average 58-59fps και με κατι minimum ~20fps, πραγματα που δεν τα συναντουσα πουθενα Ingame (τουλαχιστον μεχρι εκει που το επαιξα)!

Πως γινεται αυτο δεν ξερω:shifty:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον το bench επειδη ειναι τετοια η φυση του να επαναλαμβανεται το ιδιο ακριβως ξανα και ξανα ισως να μη μπορει να αποδοθει σωστα δε ξερω τι αλλο να πω !!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα αυτα τα "ηλιθια" drops που εμφανιζει αυτο το bench πανω στην γραφικη σε καποια συστηματα, τα εχει ψυχολογισει κανεις απο που προκυπτουν?:p

Νομιζα οτι το ειχα βρει αλλα τελικα δεν βρηκα τιποτα:p

Για παραδειγμα:

Διαγραμμα [MENTION=10015]csaris[/MENTION]

Μια μικρη βελτιωση απο την Τi μου με μαμα bios.

4zku.jpg

Διαγραμμα [MENTION=13991]kakao83[/MENTION]

Metro_LL_780ti_oc_Water.jpg

Ιδια καρτα, αλλα με εμφανη διαφορα στο "διαγραμμα", του csaris ειναι πεντακαθαρο...:p

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα αυτα τα "ηλιθια" drops που εμφανιζει αυτο το bench πανω στην γραφικη σε καποια συστηματα, τα εχει ψυχολογισει κανεις απο που προκυπτουν?:p

Νομιζα οτι το ειχα βρει αλλα τελικα δεν βρηκα τιποτα:p

Για παραδειγμα:

Διαγραμμα [MENTION=10015]csaris[/MENTION]

Διαγραμμα [MENTION=13991]kakao83[/MENTION]

Ιδια καρτα, αλλα με εμφανη διαφορα στο "διαγραμμα", του csaris ειναι πεντακαθαρο...:p

Λες να φταινε η διαφορα στα ρολογια? θα τρεξω ενα στα ιδια ρολογια. Windows 7 και οι 2 ετσι?Υπαρχει καποιο patch μου να φτιαχνει το tesselasion?εμενα λεει unsupport ενω στο csari verey high.αν ναι στειλτε λινκ

Ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Λες να φταινε η διαφορα στα ρολογια? θα τρεξω ενα στα ιδια ρολογια. Windows 7 και οι 2 ετσι?Υπαρχει καποιο patch μου να φτιαχνει το tesselasion?εμενα λεει unsupport ενω στο csari verey high.αν ναι στειλτε λινκ

Ευχαριστω ;)

Δεν φταιει το OC.

Και μαμα να το τρεξεις λογικα το ιδιο πραγμα θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] δώσε το benchaki του GOLDEN ΤΙΤΑΝΑ από το Metro Last Light να του φύγουν και τα σφραγίσματα του γερο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]! :hehe:

....μην αργεις γιατι θα το κανω εγω! :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Με τα καθημερινά μου ρολογακια 1200/7000 και με performance απο τον driver βγαζω αυτο το score.

image.jpg

παντως στο metro last light ζεστάθηκαν πολυ οι καρτες κατι που δεν το περιμενα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.